Lielbritānijā aizturēts iespējams Krievijas spiegs

Lielbritānijas policija saskaņā ar likumu par valsts noslēpumu aizsardzību aizturējusi personu, kas tiek turēta aizdomās par mēģinājumu nodot Krievijai militāros noslēpumus, ziņo Lielbritānijas mediji.

Lielbritānijas policija saskaņā ar likumu par valsts noslēpumu aizsardzību aizturējusi personu, kas tiek turēta aizdomās par mēģinājumu nodot Krievijai militāros noslēpumus, ziņo Lielbritānijas mediji.

Aizturētais vīrietis ir vecumā no 20-30 gadiem un viņš aizturēts trešdien Anglijas ziemeļu pilsētā Līdsā. Viņam draud apsūdzības arī par sprāgstvielu glabāšanu, apstiprināja policija.

Taču policija attiecās komentēt laikrakstā "Yorkshire Post" ziņoto, ka vīrietis mēģināja nodot slepenu informāciju Krievijai.

Kā jau ziņots, Britu izlūkdienesta MI5 vadītājs Džonatans Evanss šonedēļ pavēstīja, ka Krievijas spiegošanas operācijas Lielbritānijā patlaban ir tikpat vērienīgas kā aukstā kara gados un tādēļ britu izlūkdienests nevar veltīt pietiekamus resursus cīņai ar starptautiskā teroristu tīkla "Al Qaeda" draudiem.

"Kopš aukstā kara beigām mēs neesam konstatējuši Krievijas izlūkdienesta aģentu skaita samazināšanos šajā valstī," sacīja Evanss.

"Neskatoties uz to, ka ir jau pagājuši gandrīz divi gadu desmiti kopš aukstā kara beigām, mans dienests velta arvien lielākus resursus, lai aizsargātu Apvienoto Karalisti no Krievijas, Ķīnas un citu valstu nemainīgajiem centieniem mūs izspiegot," sacīja MI5 šefs.

Ārvalstu izlūkdienesti joprojām aktīvi cenšas nozagt konfidenciālus civilās un militārās tehnoloģijas materiālus, veikt politisko un ekonomisko spiegošanu, kā arī īstenot elektroniskus uzbrukumus datortīkliem.

Bez tam MI5 ir zināmi vismaz 2000 Lielbritānijā bāzētu cilvēku, kas atbalsta terorismu un rada tiešus draudus valsts drošībai, norādīja izlūkdienesta vadītājs un piebilda – viņam ir aizdomas, ka valstī darbojas vēl tikpat daudz terorisma atbalstītāju, par kuriem dienestam nav informācijas.

Šogad izlūkdienests ir konstatējis, ka teroristu aktivitātēs ir iesaistīti pat 15 un 16 gadus veci pusaudži, norādīja Evanss un uzvēra, ka jauniešu iesaistīšana teroristu aktivitātēs ir kļuvusi par jaunu tendenci ekstrēmistu darbībā.

Sagaidāms, ka teroristu uzbrukumi Lielbritānijā turpināsies. "Es neuzskatu, ka mēs esam sasnieguši šī problēmas kulmināciju," uzsvēra Evanss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.