Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Foto: jurmala.lv

Jūrmalā būs Zaļā muzeju nakts

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 7. maijs 12:03

18. maijā jau 9. reizi visā Eiropā notiks starptautiskā akcija «Muzeju nakts», kuras devīze Latvijā šogad ir «Zaļā krāsa – mežs».

Muzeju naktī, tāpat kā iepriekšējos gados, atraktīvas, izklaidējošas un izglītojošas programmas saviem apmeklētājiem piedāvās Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas brīvdabas muzejs un Raiņa un Aspazijas vasarnīca, kā arī būs atvērta Vitālija Jermolajeva mākslas galerija «Inner Light». Sakarā ar ēkas restaurāciju, Muzeju naktī nepiedalīsies Aspazijas māja, bet pirmo reizi akcijā piedalīsies Jūrmalas Mākslinieku nams Bulduros un A/S «Latvenergo» Energoefektivitātes centrs Majoros.

Trīs Jūrmalas muzeji šogad ir apvienojušies kopīgā akcijā ar Energoefektivitātes centru, kas jau vairākus gadus darbojas mūsu pilsētā, Majoros. Ikviens Muzeju nakts apmeklētājs, kurš apmeklēs šos apskates objektus, saņems dāvanā grāmatzīmi, kas jāapzīmogo visās četrās vietās. Čaklākie Muzeju nakts apmeklētāji līdz ar ceturto zīmoga nospiedumu saņems Energoefektivitātes centra un muzeju sarūpētās pārsteiguma balvas.

Pasākums Jūrmalā tradicionāli aizsāksies sestdienas vakarā pulksten 18 Jūrmalas pilsētas muzejā un Jūrmalas Mākslinieku namā, kuriem pulksten 19 pievienosies pārējie akcijas dalībnieki. Līdz otrajai rīta stundai būs atvērts pilsētas muzejs, bet rītausmu varēs sagaidīt Mākslinieku namā Bulduros.

2013. gada Muzeju nakts pasākumu programma Jūrmalā ir patiešām daudzveidīga. Tā piedāvā apmeklēt izstādes, lugu iestudējumus, koncertus, dokumentālo filmu seansus, gan arī aicina lielus un mazus apmeklētājus piedalīties dažādās radošās nodarbībās un aktivitātēs. Savlaicīgi jāgatavojas tiem, kuri vēlas piedalīties Mākslinieku nama rīkotajā ekspresiztādē «Zaļā zara kabinets» un saņemt speciālu «Zaļā zara sertifikātu». Mākslinieki un citi zaļās krāsas cienītāji tiek aicināti līdz 11. maija pulksten. 16 iesniegt Mākslinieku namā šī gada tēmai un krāsai atbilstošus mākslas un domu darbus. Tie, kas apmeklēs Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, droši var ņemt līdzi pašsacerētos „zaļos” dzejoļus. Savukārt, Energoefektivitātes centrs, rūpējoties par zaļo vidi, ikvienu aicina nest un nodot bojātās elektroierīces un izdegušās energoefektīvās spuldzītes.

Ieeja visos Muzeju nakts pasākumos ir bez maksas.

Programma

Mākslinieku namā, Bulduros, Muižas ielā 6 – 18:00 – līdz rītausmai «Zaļā zara kabinets» – Multimediāla mākslas izstāde/akcija. Izstādes laikā visiem interesentiem būs iespēja pasēdēt un nofotografēties uz «Zaļā zara» un nobaudīt «Zaļā zara dziru»

Jūrmalas pilsētas muzejā, Majoros, Tirgoņu ielā 29, 18:00 – 2:00 apskatāmas muzeju vēstures ekspozīcijas un mākslas izstādes. Ekspresizstādes: Jāņa Veisa gleznu izstāde «Zaļais valsis», muzeja krājuma priekšmetu izstāde «Koka otrais mūžs», digitālā izstāde «Vide ap mums, mēs – vidē»

Speciāla Muzeju nakts ēdienkarte kafejnīcā «City Cafe», 18:00 – 21:00 – Zīmēšanas, veidošanas un grafikas radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem vada mākslinieki Sarmīte Caune, Jana Rāve, Genadijs Stepanovs un Nele Zirnīte. Viktorīnas lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem organizē Muzeja draugu pulciņš

19:00 – koncerts «Nāc uz manām trepēm spēlēties…», piedalās Anda Apsīte , Anna Ābola, Valdis Ābols, Niklāvs Krauja, Reinis Dominiks Aleksejevs

21:30 Viljama Šekspīra lugas «Spītnieces savaldīšana», Daces Umbraško iestudējums, piedalās Jūrmalas ģimnāzijas teātris, muzeja jauniešu vēsturisko tērpu teātris «Pūra lāde»

Jūrmalas Brīvdabas muzejā, Lielupē, Tīklu ielā 1a, 19:00 – 23:00 – Ekspresizstāde «Oša koka laivu tēsu…». Labākās pagājušā gadsimta romantiskās retro melodijas atskaņo Uldis Vainovskis (saksafons)

19:30, 20:30, 22:30 Dokumentālā filma «Burinieku gadsimts» (seansa ilgums 30 minūtes)

19:30 Uz ugunskura vārītas zivju zupas degustācija (maksas)

21:00 Grupas «MENUETS» akustiskais koncerts

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Majoros, J. Pliekšāna ielā 5/7 19:00 – 24:00 «Dzejnieki zaļumos». Visas nakts garumā apmeklētāju līdzpaņemto vai uz vietas sacerēto dzejoļu uzkrāšana Brīnumu lādē.

19:00 Teātra studijas «Pūces Māja» uzvedums «Septiņi vakari» Daces Judinas iestudējums.

19:30 Jūrmalas mākslinieku gleznu ekspresizstādes «Zaļā» atklāšana.

20:00 «Zaļā zupa ar zaļo karotīti». Skābeņu un nātru zupas degustācija

21:00 Pastaiga dzīvā mežā, kas ienācis muzejā «Vēstules no Krievijas zilajiem mežiem» – ar Slobodskas laika Raiņa un Aspazijas saraksti iepazīstinās Dr. philol. Jānis Zālītis/ Danckas zieda noslēpums

22:00 Brīnumu lādes atvēršana un „zaļo” dzejoļu lasīšana. Dzejoļus vērtēs un ar savu dzeju un dziesmām iepazīstinās Elīna Līce

Vitālija Jermolajeva mākslas galerijā «Inner Light», Majoros, Omnibusa ielā 19, 19:00 – 24:00 Gleznu teātris «Mirdzošās gleznas»

«Latvenergo» Energoefektivitātes centrā, Majoros, Jomas ielā 4, 19:00 – 24:00 «Dzīvojam zaļi!» Speciālistu konsultācijas par efektīvu elektroenerģijas izmantošanu. Izstāde «Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums». Dokumentāla filma «Kā tapa Ķeguma spēkstacija: Kārļa Dumbrāja atmiņas». Vizināšanās ar zaļajiem elektriskā transporta līdzekļiem.

Birkas:


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool