Muzeju nakts 2013

Miera ielas Vasarsvētkos būs atvērts CSDD radošais pagalms

Miera ielas Vasarsvētkos sestdien, 18. maijā, no 11:00 būs atvērts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) droši radošais pagalms Miera ielā 23, Rīgā. Tajā varēs reģistrēt velosipēdus, saņemot reģistrācijas uzlīmi, un pārliecināties par drošības jostu nozīmīgumu auto apgāšanās stendā.

Vēstures nakts Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Sestdien, 18. maija vakara stundās, jau otro reizi notiks pasākums «Vēstures nakts Zoodārzā». Apmeklētājam tiks dota iespēja apskatīt 100-gadīgās celtnes, ieklausīties stāstos, uzzināt, ar kādām grūtībām bija jāsaskaras zooloģiskā dārza veidotājiem, un kā radās un attīstījās šī dzīvās dabas saliņa pilsētā.

Latvijas fotogrāfijas muzejā «Zaļš prieks mums iekšā sēž»

18. maijā Latvijas Fotogrāfijas muzejs vienlaikus ar starptautisko Muzeju nakti svin arī savu 20. dzimšanas dienu. Tā kā šī gada Muzeju nakts vadmotīvs ir «Zaļā krāsa – mežs», Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā apmeklētājiem izglītojoši izklaidējošu programmu ar nosaukumu «Zaļš prieks mums iekšā sēž».

Brīvdabas muzejā Muzeju naktī «Dzīvos zaļi»

Šo sestdien, 18. maijā, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 19:00 līdz 23:00 aicina apmeklēt starptautiskās akcijas Eiropas Muzeju nakts pasākumus gan Rīgā, Juglas ezera krastā, gan lauku ekspozīcijā – muzejā «Vēveri» Vecpiebalgas novadā.

Maija mežs Dabas muzejā

Muzeju naktī, 18. maijā, laikā no 19:00 līdz 1:00 aicina doties atklājumu pastaigā pa Latvijas Dabas muzeju, iepazīties ar mūsu speciālistu sagatavoto šīs nakts īpašo programmu, izklaidēties un uzzināt daudz interesantu un noderīgu lietu atrodoties mežā.

Bauskas motormuzejs Muzeju naktī

Šo sestdien, 18. maijā, starptautiskās muzeju nakts ietvaros Bauskas motormuzejs apmeklētājus gaidīs no 10:00 rītā līdz pat 1:00 naktī. Turklāt apmeklēt muzeju bez maksas varēs ne tikai naktī, bet arī pa dienu.

Kara muzejā atklās vērienīgu izstādi par medībām

Izstāde veidota ar mērķi parādīt medību vēsturi Latvijā pēdējos 100 gados. Izstādē būs aplūkojamas unikālas vēstures liecības no muižnieku laikiem līdz pat mūsdienām. Arvien biežāk sabiedrībā virmo diskusijas par mednieka lomu dzīvnieku skaita regulēšanā, tādēļ izstādes autori ir centušies gan ar vēstures liecībām, gan ar faktiem parādīt medību saimniecību un mednieku nozīmi Latvijas mežsaimniecībā.

Starptautiskā muzeju diena Dabas muzejā

Starptautiskajā Muzeju dienā, 18. maijā, no 11:00 līdz 16:00 aicināti apmeklēt Dabas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, izstādes un nodarbības bez maksas! Lai muzeja apmeklējumu šajā dienā padarītu īpašāku, muzeja speciālisti ir sagatavojuši dažādus interesantus, izglītojošus un aizraujošus pasākumus.