Izstāde «Zaļā rotaļa» pagarināta līdz 6. janvārim

Ņemot vērā lielo interesi par izstādi «Zaļā rotaļa» Latvijas Dabas muzejā, tā ir pagarināta un būs aplūkojama līdz pat Ziemassvētku brīvlaika beigām!

Ņemot vērā lielo interesi par izstādi «Zaļā rotaļa» Latvijas Dabas muzejā, tā ir pagarināta un būs aplūkojama līdz pat Ziemassvētku brīvlaika beigām!

Lai gan izstāde tika atklāta 5. decembrī, tā vēl joprojām tiek papildināta, jo interese par to ir ne tikai apmeklētājiem, bet arī ražotājiem, kuri vēlas ar savām precēm bagātināt aplūkojamo rotaļlietu klāstu. Tāpat kā ar lielāko daļu izstādes eksponātu, arī ar šo interesanto un neparasto krēsliņu bērni ne tikai drīkst, bet arī tiek aicināti rotaļāties. «Pally» krēsliņš ir unikāls ar to, ka tas sastāv no pamatnes un 160 krāsainiem koka puļķīšiem, ar kuru palīdzību bērni var ļaut vaļu fantāzijai, ar tiem veidot dažādus zīmējumus, un pēc tam – arī ērti uz tiem sēdēt.

Savukārt amatnieks Aivars Brengulis izstādei ir sarūpējis dažādu veidu bumerangus, spēli – mozaīku «Saulīte» un «Didžeridū» – Austrālijas aborigēnu pūšamo instrumentu, ko paši austrālieši izgatavo (izdobj) ar termītu palīdzību. Ar to iespējams radīt skaņu bez apstājas. Kā? To ir iespējams uzzināt, atnākot uz izstādi.

Apmeklētāji var aplūkot un piedalīties kartona māju un pat 2 metrus gara pirātu kuģa izkrāsošanā. Izstādē saliekamas ir gan kartona, gan saplākšņa un pat koka puzles. Ar dažādu ražotāju izgatavotajiem klucīšiem iespējams uzcelt savu sapņu māju vai pat pili, kā arī iepazīties ar Latvijā ražotiem skrejriteņiem – «DipDap» un «Duksis». Izstādē ir aplūkojamas izšujamas lelles, kas ir gatavotas no Latvijā ražota bērza saplākšņa un vēl ļoti daudz citu aizraujošu rotaļlietu. Īpaša vieta ir atvēlēta šūpuļzirdziņiem, jo tieši šogad aprit 40 gadi, kopš tos sāka ražot Latvijā. Izstādē ir aplūkojami gan klasiskie, gan mākslinieku un pat bērnu veidoti šūpuļzirdziņi.

Tāpat, katru dienu 15:00 turpinām piedāvāt radošās darbnīciņas bērniem. Tajās parādīsim kā no vienkāršām lietām var izgatavot interesantus rotājumus un dekorus gan svētkiem, gan ikdienai, veidosim apsveikuma kartiņas no saplākšņa, mūzikas instrumentus no valriekstiem un daudz ko citu. Plašāka informācija par radošajām darbnīcām atrodama muzeja mājas lapā.

 

Aicinām visus izstādes apmeklētājus aktīvi piedalīties Latvijas Dabas muzeja rīkotajos konkursos un aktivitātēs, jo katru dienu 5 apmeklētāji iegūs dāvanas no izstādes dalībniekiem un muzeja darbinieki ir sarūpējuši arī citus pārsteigumus.

 

Izstādes darba laiks:

T. – no 10:00 līdz 17:00

C. – no 10:00 līdz 19:00

Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

23. decembrī – no 10:00 līdz 16:00

26.decembrī – slēgts

30. decembrī – no 10:00 līdz 16:00

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.