Igaunijā tiks atlaisti valsts valodu neprotošie cietuma apsargi

Igaunijā tuvāko mēnešu laikā no darba tiks atbrīvoti pēdējie cietumu darbinieki, kuri pienācīgā līmenī neprot valsts valodu, informē "PM Online".

Igaunijā tuvāko mēnešu laikā no darba tiks atbrīvoti pēdējie cietumu darbinieki, kuri pienācīgā līmenī neprot valsts valodu, informē "PM Online".

Visvairāk šādu darbinieku ir palicis Tallinas un Muru cietumā. Tallinā novembrī tiek plānots atlaist 18 cietumu darbiniekus, bet vēl 12 darbinieku valodas zināšanas pārbaudīs Valodas inspekcija. Problēmu Muru cietumā tiek plānots atrisināt līdz ar tā pievienošanu Emari cietumam, kā rezultātā no kopējā darbinieku skaita būs iespējams izvēlēties labāk kvalificētus kadrus, norādījis Tieslietu ministrijas Preses dienests.

Šobrīd cietumos strādājošie iekšējie apsargi valsts valodu drīkst zināt iesācēju līmenī, taču no 2008.gada marta visiem Igaunijas cietumos strādājošiem valsts valoda būs jāzina vidējā vai augstākajā līmenī.

Tieslietu ministrija uzskata, ka cietuma darbinieki, kuri valsts valodu nepārzina pietiekami labi, apdraud cietuma drošību un ieslodzīto tiesību nodrošinājumu.

Cietuma iekšējās apsardzes darbinieka pienākumos ietilpst vizuāla teritorijas kontrole, uzbrukumu atvairīšana, kā arī informācijas nodošana par situāciju. Starp darbinieka darba piederumiem ir arī šaujamieroči, tādēļ ir ļoti svarīgi saprast rīkojumus, kas tiek nodoti pa rāciju.

Ministrija norāda, ka cietumi saviem darbiniekiem arī pašlaik regulāri piedāvā iespēju mācīties valsts valodu un nokārtot valsts eksāmenu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.