Khan Porter

37% Latvijas iedzīvotāju ir iegādājušies nelegālo alkoholu

37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi ir iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk nelegālo alkoholu ir pirkuši vīrieši, Vidzemes un Latgales reģionu iedzīvotāji, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, strādnieki, kā arī aptaujātie ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem.

37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi ir iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk nelegālo alkoholu ir pirkuši vīrieši, Vidzemes un Latgales reģionu iedzīvotāji, iedzīvotāji ar vidējo izglītību, strādnieki, kā arī aptaujātie ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.

Tomēr lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju personīgi nav iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir sievietes, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī aptaujātie ar augstāko izglītību.

3% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

13%  iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem domā, ka Valsts policija pietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību (2% – noteikti jā; 11% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk šādu pozitīvu viedokli pauž iedzīvotāji ar salīdzinoši vidējiem personīgajiem ienākumiem.

Absolūtais vairākums (80%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka Valsts policija pietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību (37% – drīzāk nē; 43% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir vīrieši, skolnieki un studenti.

7% aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Komentāri

  1. Un cik iegadajas : cigaretes,degvielu,zales,drebes, apavus? Cik darba deveji -maksa konvertos ,vai parskaitijumu -itka parada atdosana un t.t…….!Manir kauns ,ka vinu bara ir itka latviesu tautas parstavji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.