Lielā talka

Kur talkot Tukuma novadā?

Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, atveseļošanu un labiekārtošanu, šī gada 22. aprīlī jau 16. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā talka. Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties Lielās talkas aktivitātēs, lai padarītu apkārtējo vidu tīru un zaļu nākamajām paaudzēm! Apkopojām informāciju par publiskajām talkām, kurām pievienoties var ikviens.

Lielā Talka izsludina konkursu “Zaļais, kur esi!?”

“Lielā Talka” izsludina sociālo tīklu konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Gan zaļā dzīvesveida un zaļo ideju piekritējs, gan tie, kuri līdz šim ir tikai vērojuši videi draudzīgos vai nedraudzīgus procesus. 

Lielās Talkas dienā savākti 1646 tonnas atkritumu

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem 27. aprīlī ir savākti 1646 tonnas atkritumu. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šogad bijusi arī mazāka iedzīvotāju aktivitāte nekā iepriekšējos gadus – Lielajā Talkā piedalījušies ap 120 000 iedzīvotāju

Talkotāji Jaunsātos

Slikto laika apstākļu dēļ šogad uz publisko kopā talkošanu ļaudis Abavnieku centrā pulcējās slinki, daudzi talkas maisus paņēma un talkošanas vietas pieteica jau ceturtdien.

Viesatnieki talkā iestāda 150 bērzu

Lietus nebija šķērslis arī viesatnieku iecerei stādīt kokus pie Viesatu upītes vietā, kur vietējie karstās vasarās peldas. To, vai bērziņi tiek zemē dēstīti kā paredzēts, pieskatīja darbu koordinatores Guna Misāne un Biruta Šteina, kas salijušos talkotājus vēl pēc tam cienājušas arī ar siltu zupu.

Arī Engures talcinieki lietus nenobijās

Lielās talkas dienas rīts pienāca lietains, tāpēc talkotāju skaits nebija pārāk kupls. Svens Magnuss Tolstiks aicināja uz talku uz Engures-Ķesterciema ceļa. Talkas sākumā viņš bija viens. Vienu maisu ar atkritumiem Svens bija pielasījis un bija paņēmis nākamo.

Lielā talka Tukumā

Rīta agrumā pie Čigānezera pulcējās Tukuma novada domes darbinieki un ezera malā stādīja kokus – ar domu, ka te varētu izveidoties atpūtas vieta. Talciniekiem gadījies arī neliels izbīlis – tika atrasts mīnai līdzīgs priekšmets, tamdēļ nācās paaicināt munīcijas neitralizētājus. Par laimi, atradums bijis nekaitīgs.

Putnu dienas Viesatas upesloku takā

Biedrība «Viesatas upesloki» 22. aprīlī organizēja Putnu dienas. Jau aprīļa sākumā sākās sadarbība ar z/s «Skaras» īpašnieku Vilni Stūri, kas ziedoja materiālus putnu būrīšu izgatavošanai.