Lielās Talkas dienā savākti 1646 tonnas atkritumu

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem 27. aprīlī ir savākti 1646 tonnas atkritumu. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šogad bijusi arī mazāka iedzīvotāju aktivitāte nekā iepriekšējos gadus – Lielajā Talkā piedalījušies ap 120 000 iedzīvotāju

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem 27. aprīlī ir savākti 1646 tonnas atkritumu. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šogad bijusi arī mazāka iedzīvotāju aktivitāte nekā iepriekšējos gadus – Lielajā Talkā piedalījušies ap 120 000 iedzīvotāju, no kuriem aktīvākais reģions bijis Vidzeme, otrā vietā ierindojas Latgale, pēc tās seko Zemgale, bet ievērojami mazāks skaits talcinieku jau tradicionāli bijis Kurzemes reģionā.

Šogad savākts mazāks skaits atkritumu nekā iepriekšējos gados – 1646 tonnas. Tas skaidrojams ar vairākiem faktoriem: piedalījies mazāks cilvēku skaits, savākto atkritumu vidū lielākoties bija plastmasas un papīra izstrādājumi – pudeles, maisiņi, iepakojumi u.c., kas veido lielu apjomu, bet ne svaru, kā arī, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad Lielās Talkas laikā bija ļoti labvēlīgi laika apstākļi, šogad netika tik daudz grābtas pērnās lapas.

No 1551 oficiālās talkas vietas 30% bijuši vides labiekārtošanas objekti, kur Lielās Talkas laikā stādīti koki, apzaļumotas pagalmu un parka teritorijas, iekārtoti rotaļu un sporta laukumi.

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Šogad lielākais paldies par paveikto ir jāsaka visiem talciniekiem, kuri nenobijās no lietainajiem laika apstākļiem vai atrada kādu citu brīvu brīdi nedēļas garumā, lai paveikto Lielajā Talkā ieplānoto. Savā un Lielās Talkas darba grupas vārdā aicinu ikvienu turpināt talkas laikā iesāktos darbus un rūpēties par tīru un sakoptu vidi mums apkārt cauru gadu. Tie ir ikdienas mazie darbiņi, kas dara lielas lietas!”

Liels darbs padarīts arī trīs pagalmos Rīgā, kas uzvarēja Lielās Talkas rīkotajā pagalmu labiekārtošanas konkursā – Balvu ielā 9, Valdeķu ielā 15, S. Eizenšteina ielā 63. Šajos pagalmos tika uzstādīti jauni soliņi, ierīkoti un uzlaboti bērnu laukumi, veikti apzaļumošanas darbi, kā arī dažādi citi labiekārtošanas darbi.

Šogad Lielajā Talkā pulcējušies 120 000 talcinieku. Šis ir kopējais skaits, ņemot vērā gan tos iedzīvotājus, kuri talkojuši 20. aprīlī, kas bija sākotnēji noteiktais Lielās Talkas datums, gan talkas dienā 27.aprīlī, gan maija brīvdienās, gan nākamās nedēļas nogalē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *