Putnu dienas Viesatas upesloku takā

Biedrība «Viesatas upesloki» 22. aprīlī organizēja Putnu dienas. Jau aprīļa sākumā sākās sadarbība ar z/s «Skaras» īpašnieku Vilni Stūri, kas ziedoja materiālus putnu būrīšu izgatavošanai.

Biedrība «Viesatas upesloki» 22. aprīlī organizēja Putnu dienas. Jau aprīļa sākumā sākās sadarbība ar z/s «Skaras» īpašnieku Vilni Stūri, kas ziedoja materiālus putnu būrīšu izgatavošanai. Pēc tam pie darba ķērās Irlavas vidusskolas 3. līdz 6. klašu skolēni, kuri kopā ar skolotājiem izgatavoja 52 putnu būrīšus.

Un tā pirmdienas rītā biedrības biedri, Irlavas skolēni un skolotāji kopā ar Latvijas mežu Zemgales mežsaimniecības speciālistiem devās iekarot dabas un izziņas takas kokus, lai piestiprinātu putnu mājiņas. Visvairāk mājiņu tika meža strazdiem un svīrēm, daudz – arī mušķērājiem, zīlītēm, dzilnīšiem, cielavām. Vispirms ornitologs Ojārs Demiters informēja bērnus par būrīšu nozīmi un to izvietošanas noteikumiem mežā; bija arī jautājumu un atbilžu konkurss, kas atklāja, ko bērni zināja un ko nezināja par putnu dzīvi. Vienlaikus notika diskusijas par mežu, kokiem un augiem, par putnu nozīmi mūsu dzīvē.

Stundas ritēja ātri, tomēr aiziet piecus kilometrus vienā virzienā līdz Spuņņakmenim nebija viegli, turklāt līdzi bija jānes būrīši, kuru skaits samazinājās pamazām. Atpakaļceļš bija ātrs, jo starta vietā pie tilta jau gaidīja «Latvijas mežu» sarūpētās siltās pusdienas. Pēc tam vēl bija rotaļas, jautājumi un atbildes, kā arī balvas.

Paldies visiem, kas piedalījās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *