Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kur talkot Tukuma novadā?

Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, atveseļošanu un labiekārtošanu, šī gada 22. aprīlī jau 16. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā talka. Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties Lielās talkas aktivitātēs, lai padarītu apkārtējo vidu tīru un zaļu nākamajām paaudzēm! Apkopojām informāciju par publiskajām talkām, kurām pievienoties var ikviens.

 

Slampē 22. aprīlī no 9.00 – koku stādīšanas talka; pulcēšanās parkā pie Zemgales vidusskolas. Līdzi jāņem lāpsta, cimdi, lejkanna un labs noskaņojums. Talku rīko pagasta pārvalde, iedzīvotāju konsultatīvā padome un biedrības «Savai Slampei» un «Zelta rudens». Talkā stādīs 140 par ziedojumiem iegādātos kokus.

Jaunsātos 21. aprīlī no 9.00 līdz 16.00 būs Lielā talkošana Abavnieku parkā.

Lapmežciemā 22. aprīlī 11.00 ik vienam interesentam ir iespēja pievienoties talkai «Gaiķos».  

Smārdē ir apkopotas iedzīvotāju iniciatīvas, kurām pievienoties 22. aprīlī var ikviens interesents. Smārde talkas vietas – pie daudzdzīvokļu nama Meža ielā 4 plānots nozāģēt vecās priedes un iestādīt jaunas; salabot žogu pie Smārdes daudzdzīvokļu māju rotaļu laukumiņa; sakopt dzelzceļa malu, t.sk. eglītes netālu no slokas (atkritumu vākšana). Privātmāju īpašnieki aicināti apzāģēt piegulošajā teritorijā krūmus un kokus gar ielu malām. Plānots izbūvēt pārģērbšanās kabīnes un soliņu pie Vēja dārza dīķa, savākt atkritumus Mežtakas posmā un citviet pagastā. Milzkalnē sakops dīķa apkārtni; uztaisīs soliņus pie dīķa; apzāģēs ābeļdārzu pie nama Šlokenbekā 11, lai vasarā var zāli nopļaut pakalpojumu sniedzējs.

Kandavā iedzīvotāji 22. aprīlī tiek aicināt informēt par plānotajām pašvaldības īpašumā esošajām talkošanas vietām  pagasta pārvaldes vadītāju vai Kandavas un pagastu apvienības sabiedrisko attiecību speciālisti Līgu Šupstiku, zvanot 63126157. Ja talkošanas vieta iepriekš nav noskatīta, Kandavas un pagastu apvienība aicina talciniekus (darba kolektīvus, ģimenes, un citas interesentu grupas, vai atsevišķus talkotājus) pieteikties pastaigu takas pie Pūzurgravas izveidē un attīrīšanā. Pēc labi padarīta darba, talcinieki tiks aicināti nobaudīt autentisku ukraiņu boršču, kuru turpat Pūzurgravā gatavos Kandavā dzīvojošās saimnieces no Ukrainas.

KultūrTalka Tukku Magi pagalmā (Tukumā, Pasta ielā 26) un nogāzē norisināsies 22. aprīlī no 10.00 – būs arī mūzika un ukraiņu gatavots borščs.  Muzejos – dienu pirms

Tukuma muzejs aicina pievienoties talkai, kas notiks 21. aprīlī. Tās ietvaros ikviens ir aicināts palīdzēt sakopt muzeju apkārtnes teritorijas. Līdzi jāņem cimdi un savi darbarīki – grābeklis un dārza šķēres: no 9.00 līdz 12.00 varēs sakopt Durbes pils apkārtni (informācija 26305946), no 10.00 līdz 13.00 – Pastariņa muzeja dārzu (28651091) un no 11.00 – Džūkstes Pasaku muzeja dārzu (26513314).

Kur saņemt un atstāt maisus?

Lielās talkas maisus līdz 22. aprīlim bez maksas varēs saņemt, piesakoties pie talkas koordinatoriem vai Klientu apkalpošanas centros (Tukumā, Kandavā, Jaunpilī, Engurē, Smārdē, Irlavā, Pūrē un Lapmežciemā). Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos! Maisu izsniegšanas laikā tiks saskaņotas piepildīto maisu atstāšanas vietas. Bez maksas tiks savākti tikai speciālie Lielās Talkas maisi. Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji. Maisi ar savāktajiem atkritumiem jānovieto pie konteineriem vai ielu malās, vai citās ar autotransportu piebraucamās vietās. Par maisu atrašanos jāinformē talkas koordinatori Tukuma novadā pa tālruņiem: 63122707, 26603299, 26343498.

Talku koordinatori

Tukumā – Gundega Rugāja, tālrunis 20038900;

Slampes pagastā – Gunita Učelniece, 26173067;

Džūkstes pagastā – Vilnis Lācis, 29450521;

Sēmes un Zentenes pagastā – Māris Valdmanis, 28303093;

Pūres pagastā – Edgars Keirāns, 28664673;

Jaunsātu pagastā – Guntars Šedlers, 26172290;

Tumes pagastā – Līga Belousa, 29557455;

Degoles pagastā – Maija Zīle, 26518987;

Irlavas un Lestenes pagastā – Elmārs Muižnieks, 27756513;

Jaunpils un Viesatu pagastā – Arnis Kārkliņš, 20229092;

Engures pagastā – Jolanta Kraukle, 26323201, par maisu savākšanu – Jurijs Semeneņa – 23272447;

Smārdes pagastā – Kristaps Zaļkalns, 29407243;

Lapmežciema pagastā – Laura Šmite, 24226272;

Kandavas pilsētā un Kandavas pagastā – Jānis Mazitāns, 28016651;

Matkules pagastā – Agnese Vanaga, 25482852;

Zemītes pagastā – Rita Diduha, 25427223;

Cēres pagastā – Maija Jēce, 29143828;

Zantes pagastā – Jānis Kālis, 29165796;

Vānes pagastā – Signija Tauriņa-Alksne, 26483856.

Kur talkot?

Ja talkošanas vietas nav iepriekš noskatītas, pašvaldība aicina pievienoties Lielās Talkas mājas lapā atzīmētajās Talkas vietās. Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas Talkas vietas atzīmēšanu kartē, varēs saņemt pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos.

Savu SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkas maisu būs iespējams saņemt «Rimi» veikalos visā Latvijas teritorijā no 23. līdz 30. aprīlim, veicot pirkumu par jebkādu summu. Viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam.

No kā jāuzmanās

Pirms piedalīties talkā, der izlasīt instrukciju talciniekiem, kurā minēts, kur saņemt maisus, kā apģērbties, kur atstāt piepildītos maisus u.tml. Piepildītie maisi jāatstāj TIKAI reģistrētā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgais. Neskaidrību gadījumā jāzvana savas pašvaldības talkas koordinatoram.

Ja talkojot ieraudzītas izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatori, kā arī citus bīstami atkritumi – tos aiztikt nedrīkst, bet par šādu priekšmetu atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgais! Ja, talkojot dabā vai pilsētas teritorijā, uziets miris dzīvnieks – par to jāziņo pašvaldībai vai operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Vairāk par Lielo Talku varat lasīt www.talkas.lv.

Liena Trēde, Agita Puķīte

Komentāri

   1. Uļjanov, labs komentārs. Tev taisnība. Krievu dvēselei pilnībā pietiek ar urālu pelmeņiem un bojarišņiku. Pareizi teikts.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

 1. starp citu šodien ir Valdimira Iļjiča Ļeņina dzimsanas diena un šī talka ir labākais veids,kā godam pieminēt šo cilveku,jo viņš bija tas,kas iedibināja šo talkas ideju,kas joprojām dzīva šobaldien..©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 22.04.2023 11:30 Tu neesi skolnieciņš, bet gan segvārdu zaglis. Un izbeidz vienreiz apjūsmot fašistisko krieviju.

  2. Tik tiešām, šodien ir pasaulē slavenākā sifilitiķa volodjas urlanova dzimene.
   Tai urlanova baļķa nešanai, it kā talkai, ir pavisam cits izskaidrojums, baļķi bija jānes karātavu būvei lielībnieku pretinieku slepkavošanai.
   Šai slepkavošanas rīku gatavošanas talkai nav nekāda sakara ar sakopšanas talku, jo lielībniekiem tīra vide ir sveša lieta, viņu ierastā vide ir netīrība un m.sli

 2. XTC saka:
  22.04.2023 17:26
  Cik gan traumēta un deformēta ir tava psihe,ka visur redzi padomijas rēgu un tā gānies par to laiku, tam izskaidrojums varētu būt tas,ka tavi senči bijuši ne tie labākie sabiedrības pārstāvji,kuri tiek piesmieti pie jebkuras varas. Ieteikums norīt to krupi un laimīgi dzīvot bezoblačnom budušem.Skolnieciņš@dievturība dzīva

  1. Cik gan traumētai un deformētai jābūt psihei, lai visā nopietnībā ticētu visu bērnu ”draugam”, teroristam un maniakam urlanovu voldim?

  2. Skolnieciņš saka: 22.04.2023 17:52 Pirmkārt, tu neesi skolnieciņš. Tu esi segvārdu zaglis. Otkārt, tu nezkāpēc tu aizstāvi tirānu un diktoru vladimiru uļjanovu. Šis cilvēks ir masu slepkava, kura sirdsapziņa nekad nebūs tīra. Treškārt, tu vel iepin te dievturību. Tā ir galēja ņirgāšanas par dievturiem un dievturību. Tā ir galēja dievturības zaimošana. Der pieminēt, ka padomju krievija jeb padumjā krievijā pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940. gada 17. jūnijā momentāni uzsāka dievturu vajāšanu, izķeršanu, dievturu masveida nošaušanas un izsūtīšanas uz GULAG nāves nometnēm krievijas nekurienē, kur dievturi mira, bet viņu mirstīgās atliekas netika pat cienīgi apglabātās, t.i., krievijas komunisti veica mirušo apgānīšanu. Pieminēšu to, ka krievijas krievi pie reizes konfiscēja dievturu īpašumus, lai pēcāk tur paši ievāktos un dzīvotu. Bet tu vel uzdrošienies kaut ko par dievturību bilst, segvārdu zagli?

 3. Mans naidpilnais dubultnieks ar mazvērtības kompleksu nomākto XTC sameties uz vienu roku savā naida raisīšanā aizmirstot/nezinot vai apzināti ignorējot to faktu,ka Ļeņins bija anglo-sakšu produkts,kuru uzturēja un apsargāja vācu specdienesti ar mērķi iesūtīt Krievijā un sagraut to ar revolūcijas palīdzību no iekšienes,taču kaut kas redz nogāja greizi un iesūtītā marionete Ļeņins “uzmeta” savus saimniekus.Skolnieciņš@ar cieņu:))

  1. Pravoslavnutijais IGIL, jeb РПЦ sātanisti un pederasti, nav pat matu labāki par saviem Irānas sugasbrāļiem. Tādi pat smirdīgi blusaini sadisti. Ja ar Kremļa palīdzību nebūtu gāzts Irānas šahs, tā būtu normāla mūsdienīga valsts.

  2. Skolnieciņš saka: 22.04.2023 21:46 Utainais kremlin, savu sūda krievu fīreri iebāz atpakaļ taja sartīrā, nokura tu to izvilki. Komuņagas ir slepkavas. Visā civilizētajā pasaulē masu slepkavas nosoda. Bet tikai tavā sūdainajā krievānijā masu slepkavas liek mauzolejā, goda vietā. čemodan. vokzal moskva.

 4. Skolnieciņš saka:
  22.04.2023 22:28
  tu Недобитый viltvārdi,beidz provocēt citues uz etnisko naidu(par to ir kriminālatbildība); un pie tam varbūt vari izskaidrot civilizētā valodā ko nozīmē: utainais kremlins,fīreri,sartīrī,komuņagas,krievānija,vokzal,čemodan,vokzal vai ar tik savā traka suņa mēlē māki riet!?
  Skolnieciņš@dievturība dzīva

 5. Skgolnieciņš saka: 22.04.2023 22:49 Segvārdu zagli, tu neesi dievturis. Tu esi lielkrievu šovinists un krievu imperiālists. Tieši krieviem ir naids pret dievturiem. Vēsturiski pēc Latvijas okupācijas 1940. gadā dievturus un dievturību iznīcināja padomju krievijas jeb padumjās krievijas krievi, kuri okupētajā Latvijā salīda kā utis. Tieši krievi realizēja visa veida represijas pret dievturiem. Tagad tu ķēmojies un gories, zirgojies. Es tavus prokremliskos komentārus esmu lasījis, tie ir pretīgi. Ntz.lv tantes tevi nedzēš. čemodan. vokzal. moskva. Lai komuņagas deg Ellē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *