Melānija, Imanta

Riteņbraucēju sapnis – velorallijs «Kurzeme 2013»

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 17. maijs 10:19

25. maijs Kuldīgā – «200 pedāļu maratons»

Ikviens, kas vēlas baudīt dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iemēģināt savas prasmes orientēšanās sportā, kā arī vienkārši atpūsties tiks gaidīti Kuldīgā. Fotoorientēšanās norisināsies Kuldīgas apkārtnē. Pasākuma dalībniekiem vadoties pēc kartes, būs jāatrod dabā iezīmēti objekti, jānofotografējas uz tā vai tā tiešā tuvumā. Uzņemtās bildes būs jāparāda tiesnešiem.

Pasākuma noslēgumā tiks apkopoti rezultāti, lai noteiktu pirmo trīs vietu ieguvējus, kā arī ikviens pēc brauciena saņems spēcinošo auzu putru un siltu tēju.

Organizatori aicina dalībniekus ņemt līdzi fotoierīci, ar kuru uzņemt kvalitatīvas bildes objektos.

Ikviens velobraucējs pēc «200 pedāļu maratona» aicināts piedalīties nakts braucienā un baudīt nakts kino, kas notiks velofestivāla «Velodiena Kuldīgā» ietvaros. Brīvā laika pavadīšanai svētdienā iespēja izvēlēties sev tīkamu velomaršrutu Kuldīgas apkārtnē.

Pulcēšanās un reģistrēšanās Kuldīgas pilsētas estrādē 10:00 – 11:00

Starts tiks dots 11:30

Finišs Kuldīgas pilsētas estrādē 17.30

Apbalvošana 19.00

1. jūnijā Slīterē – «A CISKADRILL PA DUNDAGS BŌGAN»

Veloakcija Dundagas novadā notiks vienlaicīgi ar Slīteres ceļotāju dienām, kas turpināsies arī 2.jūnijā. Šogad tās noris Slīteres nacionālā parka 90 gadu jubilejas zīmē. Visa novada savdabības iepazīšanai un izvēlei tiek piedāvāti divi lielāki loki jeb bōgan.

Baron bōgans dos iespēju iepazīt Dundagas tuvāko apkārtni Dundagas pacēlumā. Ap 40 km garš aplis, ar alternatīvu braukt 20 km apli. Kopā ar gidu ielūkosimies Pāces vilnas fabrikā, Kubalu skolā – muzejā (fotodarbnīca ainavā, kopīgi veidojot muzeja mājaslapas fotogaleriju), kāpsim laukakmeņu piramīdā, degustēsim lauku saimniecību labumus, iepazīsim Krišjāņa Barona dzīvesvietas, ciemosimies viņa dzimtas atzara ģimenē. Un galvenais – vienkārši atpūtīsimies!

Pulcēšanās maršrutam Baron bogans pie Dundagas pils 12:30

Starts tiek dots 13:00

Savukārt Līv ciem-Dūmels bōgans ļaus iepazīt unikālo Slīteres nacionālā parka seno lībiešu zvejniekciemu, kangaru – vigu un divu jūru piekrastes ainavu un vietējo cilvēku dzīvesveidu. Maršruts ap 50 km garumā, ar iespēju izvēlēties alternatīvu – ap 30 km. Aplis ved arī gar kādreizējā ezera krastu, kurš savulaik bijis viens no lielākajiem Kurzemē, kā arī caur laupītāja Trommeļa seno mitekli – Melnsilu. Degustācijas, zivju kūpināšana, Ragu muzejs, līvu centrs „Kūolka”, jaunais putnu vērošanas tornis un citi dabas un kultūras jaukumi. Noslēgumā – vizināšanās ar jūras velosipēdiem vai pirts baudīšana Kolkasragā!

Pulcēšanās maršrutam Līv ciem-Dūmels bōgans kempingā «Ūši», Kolkā 18:30

Starts tiek dots 19:00 Starts un noslēgums – Kolkas «Ūšos».

Atcerēsimies paņemt līdzi ūdeni dzeršanai, jo abi maršruti ved pa dabas teritorijām, bez iespējas pa ceļam ko iegādāties. Segums – asfalts, grants, meža ceļi.

8. jūnijā ĶNP – «Ātrumam nav nozīmes»

Kā jau liecina nosaukums, pasākuma galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus doties dabā un ļauties tās valdzinājumam nesteidzoties, atvēlot gana daudz laika izziņai un pārsteidzošiem atklājumiem. Velorallija posma laikā katrs varēs izvēlēties sev piemērotāko veidu dabas vērtību iepazīšanai uz divriteņa – būs gan speciāls maršruts ģimenēm ar bērniem jūras piekrastē, kas būs apvienots ar dabas skolas nodarbībām, gan patstāvīgi veicams maršruts ar uzdevumiem, gan arī gidētas velo ekskursijas.

Pieredzējušākie varēs plānot paši savus maršrutus ĶNP teritorijā, ar atlaidēm būs pieejama arī velonoma Ķemeru stacijā (iesakam pieteikt iepriekš). Īpaši būs padomāts, lai apmeklētāji, kuri ieradīsies ar vilcienu, varētu pilnībā izbaudīt priekšrocības, ko sniedz iespēja sākt un beigt ceļojumu dažādās vietās, bez piesaistes konkrētam punktam (auto novietošanas vietai).

Galvenā lieta, kas jāpaņem līdzi – protams, uzreiz aiz laba noskaņojuma un velosipēda – fotoaparāts un vads, kas to savieno ar datoru. Pasākuma laikā ikviens būs aicināts iemūžināt savus spilgtākos mirkļus un pārsteidzošākos atklājumus un elektroniskā veidā “uz vietas” atstāt bildes pasākuma organizatoriem – no tām tiks veidota foto izstāde, kā arī katrs bildes autors saņems nelielu piemiņas velti.

11:00 – 15:00  Ķemeru nacionālā parka administratīvi informatīvajā centrā «Meža māja» Ķemeros un atpūtas centrā «Valguma Pasaule» Smārdes pagastā dalībnieku reģistrācija un darba lapu saņemšana patstāvīgi veicamajam uzdevumu maršrutam Ķemeri-Antiņciems-Valguma Pasaule (var arī pretējā virzienā). Līdz 17:00 abos maršruta galapunktos būs iespēja saņemt ekspertu komentārus izpildītajiem uzdevumiem, kā arī elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu.

11:00 – 15:00  Lapmežciema muzejā dalībnieku reģistrācija, karšu un aprakstu saņemšana īsajam maršrutam ģimenēm ar bērniem piekrastē. Vienā no maršruta punktiem – pie Siliņupes ietekas jūrā – paredzēta Ķemeru nacionālā parka dabas skolas nodarbība. Līdz 17:00 muzejā varēs elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu.

11:00 gidēta ekskursija Ķemeri-Zaļā kāpa-Antiņciems-Ķemeri ar pikniku pie ugunskura.  Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 29224618. Rīkotājs – SIA «Ķemeru takas».

14:00  gidēta ekskursija Ķemeri-Jaunķemeri-Lapmežciems-Antiņciems-Ķemeri ar pikniku pie ugunskura.  Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 29224618. Rīkotājs – SIA «Ķemeru takas».

11:00 – 17:00 darbosies velonoma (ar īpašām atlaidēm) Ķemeru dzelzceļa stacijā, vēlams velosipēdu nomu pieteikt iepriekš.

11:00 – 17:00 «Meža mājā», atpūtas centrā «Valguma Pasaule» un Lapmežciema muzejā iespēja elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu – arī tiem ceļotājiem, kuri šajā dienā kombinē paši savus velosipēdu maršrutus, izmantojot visai plašo Ķemeru nacionālā parka ceļu tīklu.

15. jūnijā Saldū – «Velo spiets»

Visi aktīvi un aizrautīgi velo entuziasti gaidīti spietojam fotoorientēšanās sacensībās Latvijas saldākajā pilsētā – Saldū. Pasākuma dalībnieki (komandas līdz piecām personām vai individuāli entuziasti) sacensībās varēs startēt divos grūtības līmeņos – dzeltenajā un melnajā maršrutā.

Dzeltenais maršruts būs vienkāršāks – tajā pēc fotogrāfijām būs jāatrod konkrēts objekts un pie tā jānofotografējas, savukārt, melnā maršruta dalībniekiem būs jāveic jau sarežģītāks uzdevums – pēc fotogrāfijas jāatrod objekts un pie tā jānofotografējas, veicot konkrētu uzdevumu. Dalībnieki tiks vērtēti pēc uzdevumu veikšanas precizitātes un ātruma. Pasākuma organizatori lūdz dalībniekus piedomāt arī pie sava vizuālā tēla, apģērbā izmantojot melnu un dzeltenu krāsu, jo papildus tiks vērtēta arī vizuāli atraktīvākā komanda/individuālais dalībnieks. Pēc finiša dalībnieki varēs mieloties pie lielā kopkatla!

Komandu reģistrācija starta sacensību dienā ir no 10:00 līdz 12:00

Katra komanda startē individuāli, laika periodā no 10:30 līdz 12:30, tiklīdz ir veikušii reģistrēšanos un parakstījusi pieteikuma anketas. Sacensību organizatori fiksē katras komandas individuālo starta laiku.

Nepieciešamais inventārs:

Katram dalībniekam nepieciešamais obligātais inventārs- velosipēds tehniskā braukšanas kārtībā un veloķivere.

Komandas obligātais inventārs- digitālais fotoaparāts ar uzlādētu bateriju un brīvu atmiņu, vismaz viens mobilais telefons ar uzlādētu bateriju.

Pulcēšanās Saldus ezera pludmalēKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool