Tukumā lemj par amatiem un konkursiem

30. septembrī notika Tukuma novada domes sēde, kurā tika izskaitīti 73 darba kārtības jautājumi. To vidū divi, kas saistīti ar pārvalžu vadītāju amatiem.

Konkursu uz Izglītības pārvaldes vadītāja amatu izsludinās nākamajā nedēļā

 1. septembra Tukuma novada domes sēdēs darba kārtībā bija iekļauts deputāta Mārtiņa Limanska pieprasījums jeb jautājums par to, kad tiks organizēts konkurss uz Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja amatu.

Atgādinām, ka šīs pārvaldes vadītāja amats ir vakants kopš brīža, kad šī gada sākumā pārvaldes līdzšinējais vadītājs Normunds Rečs tika ievēlēts par Tukuma novada domes priekšsēdētāju. Šobrīd pārvaldes vadītāja pienākumus pilda Marita Bērziņa, kas pirms tam bija N. Reča vietniece.

Kā domes sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs N. Rečs, pašvaldības izpilddirektoram tiks uzdots sagatavot konkursa nolikumu uz šo vakanto amatu un organizēt tā izsludināšanu. Deputāts M. Limanskis sēdē aicināja konkretizēt termiņu, līdz kuram konkurss būtu jāizsludina, un vaicāja, vai konkursa nolikums ir gatavs. (Jāpiebilst, ka jau iepriekšējā domes izpilddirektore Dace Lebeda atzina, ka konkursa nolikums ir sagatavots. – Red.) Jaunievēlētā domes izpilddirektore Inese Valtere skaidroja, ka nolikums esot gatavs un to varēs izsludināt, tiklīdz būs parakstīti domes lēmumi. M. Limanskis rosināja par sākotnējo izsludināšanas datumu noteikt 5. oktobri, bet, tā kā tā ir pirmdiena, kad domes lēmumi vēl varētu nebūt parakstīti, deputāts piekrita šo termiņu pārcelt uz 10. oktobri. Tātad konkurss jāizsludina līdz 10. oktobrim. Uz deputātes Gunas Rozes jautājumu, vai noteikti būtu rīkojams atklāts konkurss, varbūt lietderīgāk rīkot iekšējo konkursu, lai novada izglītības iestāžu vadītāji varētu tajā pieteikties, citi deputāti atzina, ka atklātajā konkursā varēs piedalīties ikviens, arī izglītības iestāžu vadītāji.

 1. Limanska priekšlikumu balsojumā atbalstīja 12 deputāti no 16, kas piedalījās sēdē, divi deputāti balsoja ”pret” un divi – atturējās.

Atbalsta Santas Heimanes atlūgumu

Deputāti vienbalsīgi akceptēja Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldes vadītājas Santas Heimanes iesniegto atlūgumu. Kā sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, viņš varot izteikt tikai nožēlu par šādu lēmumu, turklāt ir arī mēģinājis pagastu pārvaldnieci no šī lēmuma atrunāt, taču viņam tas neesot izdevies. S. Heimane savus amata pienākumus pildīs līdz 16. oktobrim, līdz tam tiks meklēts pienākumu izpildītājs. Par to, vai uz šo amatu tiks izsludināts konkurss un kad tas varētu notikt, publiski sēdē netika stāstīts.

 1. Heimane sēdē atzina, ka ir sasniegusi zināmu vecumu un vēlas dzīvot mierīgāku dzīvi: “Pietiek ārdīties un pasauli lāpīt – tā mēs ģimenē izlēmām.” Pēc sēdes viņa laikrakstam skaidroja, ka vispirms atpūtīsies, jo ir jāatzīst, ka šis darbs no cilvēka prasa ļoti daudz, taču vienlaikus raudzīsies pēc kāda mierīgāka darba, iespējams, tas būs kādā citā novadā.

Komentāri

 1. Mārtiņš Limanskis supervaronis ar vidējo izglītību. 🙂 Katrā ntz numurā. Bēdīgi, ka mums visa pašvaldība ar tādiem talantiem, tāpēc Tukums ir tur, kur ir. Ar lielākajiem parādiem un pilns ar nejēdzībām. Uzņēmumam Means nevarēja palīdzēt, kauns.

 2. Štrunts par to, ka vidējā izglītība, citi ar augstāko ir dunduki un tēlo, ka rubī fišku. Limanskis neko nav pats sasniedzis, tikai pateicoties tēvam. Bet puika labsirdīgs. Tas pats Miķelsons neko nav dzīvē sasniedzis pats, bet pateicoties tēva mantojumam. Bet muti brūķē lielu. Ar darbiem tik var pierādīt sevi, nevis tukšu muldēšanu.

 3. Izglitibas parvaldes vaditajam jabut ar stingru mugurkaulu, un savu ES! Lidz šim tā mums ir pietrūcis! Tādel vislabāk butu, ja tiktu rikots arejais konkurss. Citkart liekas, ka Tukumā strada TIKAI ģimenes!

 4. Pašvaldību vēlēšanas jau nākamgad un, kā tur veiksies šodienas valdošajiem, neviens nevar pateikt, tāpēc Izglītības Pārvaldes priekšnieka amats tiks nomarinēts visiem iespējamiem līdzekļiem, lai neveiksmīgu vēlēšanu gadījumā varētu atgriezties iepriekšējais vadītājs.

 5. Jācer uz jauniem spēkiem! Bet, kā līdz šim ir pierādījies, tad tur lien, kam nevajag (un ne mazākās nozīmes izglītībai) un neiet, kam vajadzētu! Protams zināšanām ir nozīme, bet nav jēgas vēlēt deģenerātus ar izglītības papīru kalnu!

 6. Viesnīcu bizness neiet tagad, daudzi pārdod savus īpašumus. Miķelsons ārdās, grib tikt deputātos, lai naudiņu varētu izfīrēt. TPN solīja laikam. Partija kļūdījusies ļaujot viņam reanimācijas procesu. Ar tādām metodēm tik kapā var iedzīt. Prātiņa par maz. Minējis, ka viņam Turības izglītība, bet laikam diplomu nopircis. Smieklīgs tipiņš.

  1. nerunā par lietām, par kurām nav saprašanas, izskaties pēc pamuļķa, viesnīcu bizness rullē kā nekad. pārējais jau tava slimā fantāzija.

   1. tas taču atkal rusļiks ar saviem vienkāršiem nepaplašinātiem teikumiem, copy/paste kā savos šizī videorullīšos. Jautājums, kas viņam tos rakstu palagus sejaslapā sadrukā, pats taču to nejēdz, tas skaidrs. Ja par izglītību un inteliģenci runājam, tad šim dieva bērnam nav tikusi iedalīta ne viena, nedz otra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.