Šogad konkursā “FIZMIX Eksperiments” piedalās 10 skolēni no Tukuma 3. pamatskolas

Šogad AS “Latvenergo” rīkotajam erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments” kopumā pieteikusies 131 komanda. Rīgas reģionu konkursā pārstāv 24 komandas no Tukuma, Siguldas, Jūrmalas, Zvejniekciema un citām vietām. No 1. līdz 29. martam konkursa dalībniekiem atlases neklātienes kārtā būs jāveic uzdevumi par zaļās fizikas tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā.

Neskatoties uz Covid-19 pandēmijas apstākļiem un skolotāju, kā arī skolēnu vidē pastāvošo  nogurumu no attālinātā mācību procesa, šogad konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru sacenšas 655 8. un 9. klašu skolēni no 97 Latvijas skolām. Rīgas reģionu konkursā pārstāv 24 komandas, kurās ir 120 skolēni un viņu skolotāji. Šogad aktīvi pieteikušies skolēni no Tukuma 3. pamatskolas, izveidojot 2 komandas. Tukuma novadu konkursā pārstāvēs arī 2 komandas no Irlavas pamatskolas.

“Lai arī pastāvošie ierobežojumi ietekmējuši gan fizikas mācību stundu, gan konkursa norisi, esam priecīgi un lepni, ka attālinātā formātā ir gatavi darboties 655 skolēni un viņu skolotāji. Ir liels gandarījums zināt, ka mums ir aktīvi un forši jaunieši un viņu skolotāji, kuri, par spīti laikam, ir gatavi pieņemt šādus izaicinājumus. Lai pateiktos pedagogiem par ieguldījumu un spēju motivēt skolēnus piedalīties konkursā, šogad pirmo reizi tiks pasniegta arī “FIZMIX Skolotājs 2021” balva un trīs “Zaļās fizikas Skolotājs” specbalvas,” konkursa rīkotāju vārdā saka erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” projekta vadītāja Danute Kindzule.

No 1. līdz 29. martam konkursa dalībnieki risinās atlases neklātienes kārtas uzdevumus par zaļo fiziku, lai cīnītos par vietu pusfinālā un finālā. Finālā 22. aprīlī par galvenajām balvām sacentīsies septiņas zinošākās komandas – pa vienai no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Paralēli konkursa finālam tiešsaistē notiks Latvijas Fizikas diena, priecējot zinātkārus bērnus un jauniešus, finālistu skolas biedrus, kā arī ikvienu interesentu ar aizraujošu, izglītojošu un izklaidējošu programmu.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.