Par atkritumu problēmu Tukumā

Jau atkārtoti saņemam iedzīvotāju sūdzības par to, ka atkritumu konteineri pie daudzdzīvokļu mājām vai ik dienas lūst no atkritumu pārpilnības. Kā stāsta iedzīvotāji, nepietiek ar to, ka atkritumus viņu mājas konteineros met katrs, kam nav slinkums, bet regulāri tur tiek novietoti arī vairs nelietojamas lielgabarīta lietas.

Viena no problemātiskākajām šai ziņām ir Krasta iela 1, kur atkritumu tvertnes regulāri tiek pārpildītas gan ar sadzīves, gan ar lielgabarītu atkritumiem. Teju katru dienu atkal un atkal kaudzes parādās no jauna! Bet trakākais taču tas, ka par visu šo drazu izvešanu un citādu apsaimniekošanu ir jāmaksā konkrētās mājas iedzīvotājiem! Vai tad tiešām apsaimniekotājs nevar izdomāt, kā šo lietu sakārtot, lai galējā gadījumā vienas mājas iedzīvotājiem nav jāmaksā par puspilsētas mēsliem!? – jautā iedzīvotāji.

Atgādinām, ka par šo jautājumu esam rakstījuši vairākkārt un ka par gana labu risinājumu speciālistu ieteikumos un arī iedzīvotāju vērtējumā tika ieteiktas nožogotas un aizslēdzamas atkritumu izmešanas vietas.

Izvedīs biežāk – maksās vairāk?

Kas šai lietā darīts un ko plāno, to jautājām apsaimniekotājam – SIA «Tukuma nami» valdes loceklim Uldim Eglītim. Viņš skaidroja, ka nav plānots izveidot nožogojumu apkārt atkritumu konteineriem, jo par to lemjot dzīvokļu īpašnieki ar balsojumu vai lēmumu, norādot nepieciešamos uzlabojumus un finansējuma avotu. Tomēr solīja, pārbaudīt, vai nav iespējams palielināt konteineru iztukšošanas biežumu – grafiku. Iebildām, ka tas gan īsti problēmu nerisinās, jo tad proporcionāli pieaugs konkrētās mājas maksājums par atkritumu izvešanu. U. Eglītis: “Šī problēma nav tikai konkrētajā adresē, tā ir problēma visā pilsētā. Tā ir cīņa, kas ir jau gadiem ilga, un nekas jauns tas nav. Par konteineru iežogošanu runājot, ir jāapzinās, ka katrā stāstā ir citas problēmas. Piemēram, ja konteinerus taisa iežogotus un slēdzamus, tad piekļuvei ir jābūt tikai  klientiem. Tātad sākas apkalpošanas izmaksas – ja tā ir koda atslēga, tad jārēķinās ar šīs atslēgas apkalpošanu, kā arī ir nepieciešama elektrības pievade. Ja mehāniskā, tad atkal cits stāsts. Ir jāzina, ko cilvēki vēlas panākt. Ja vēlas panākt atkritumu samazināšanu, tad to nevar panākt ar iežogojumu, jo tas jau negarantē, ka cilvēks nepiebrauks un tos atkritumus nenovietos pie žoga. Šis jautājums jau ir sociāls, kas mūsu pilsētā jau ir iegājies; cilvēki domā: aizbraukšu pie daudzdzīvokļu mājas izmetīšu atkritumus un man par to nekas nebūs!”

Līdzētu vispārējs nodoklis

U. Eglītis: ”Bija jau aizsākta diskusija par to, ka vajadzētu pilsētā ieviest vispārēju “atkritumu nodokli.. Tā ieviešanas rezultātā katrs iedzīvotājs, maksājot šo nodokli, automātiski nosegtu ikvienā vietā pievesto atkritumu izvešanas izmaksas. Mēs visi taču ražojam atkritumus. Bet tad sākas diskusijas, ka tas nav nepieciešams, bet jāpiebilst, ka ir daudzas Eiropas valstis, kur šāds nodoklis jau ir ieviests un darbojas labi.

Vēl ir otra lieta – katrai mājai nav sava konteineru laukuma. Ir jāsaprot, ka tie ir vienoti pie māju grupām, tāpēc neviens nevar izsekot, no kuras mājas kurā konteinera laukumā katrs dzīvoklis met atkritumus. Ja kā piemēru paņemam Spartaka ielas 26 laukumu, tur nes gan no Spartaka ielas 11, gan no Spartaka 26. Tāpat no Spartaka ielas 11 var nest uz Kurzemes ielas 2 konteinera laukumu.”

 

Plāšāk lasām otrdienas, 3. augusta, laikrakstā ŠEIT======>

Komentāri

 1. Sliktākais, ka tu kā muļķis šķiro atkritumus, māci bērniem dzīvot zaļi, bet likt to sašķiroto nav kur, jo plastmasas konteiners visu vasaru pilns, tāpat arī stikla. Tikmēr atkritumu apsaimniekotājs tik smeļ un smeļ naudu no ES fondiem atkritumu zaļākai šķirošanai….

  1. Atkritumu piesārņojums, salīdzinot ar Pienavas 27 vēja turbīnu būvniecības rezultātā radīto dabas-vides piesārņojumu ir nieks. Viena vēja ģeneratora trokšņa jauda ir 104,9 – 107 dB. Kur ir publiska informācija par 27 turbīnu trokšņa diskomforta zonas teritoriju?

   1. Individuālo (savrupmāju, mazstāvu vai viensētu) dzīvojamo māju, bērnu iestāžu, ārstniecības, veselības un sociālās aprūpes iestāžu apbūves teritorija dienas troksnis var būt 55db, vakara 50db, naktī 45dB.

 2. Siguldā šis jautājums labi atrisināts, apkārt atkritumu laukumiem uzstāda sētiņas ar kodu atslēgu, tādu pašu kā kāpņutelpām. Kodu zina tikai konkrētās mājas iedzīvotāji, tūristi var nest savus atkritumus sev līdzi.

 3. Zinu, citās pilsētās pašvaldības organizē centralizēti lielo atkritumu savākšanu 1x mēnesī. Iedzīvotāji ir informēti un nemētājas veci matrači pie kontenteineriem. Bet Tukums jau vienmēr kā bomžu ieleja ir izskatījies un turpina..jā, jā pielieciet vēl nodevas un paceliet komunālos, tie jau tā ir lielākie valstī.

 4. Kas novērošanas kameras nav ,kāpēc to nav dispečere sēž un gaida zvanus,novērošanas kameras ir vajadzīgas kas kontrolētu mašīnas kas piebrauc un izmet maisus un otrs jautājums,kādreiz ja dīvānus grib izmest tad dodies pie apsaimniekotāja un samaksā par to naudu,bet daudzi jau visu dara pa nakti,galvenais tikai nodokļi,bet novērošanas kameras nav.

   1. Es arī vedu, uz pārkraušanas punktu un maksāju. Tarif ir diezgan nedraudzīgi būvgružiem, kas ir smagi. Domāju, ka atkritumu apsaimniekotāji gadījumos, kad cilvēki paši atved atkritumus varētu piemērot zemāku tarifu, jo viņiem tie nav jāatved uz pārkraušanas punktu, tie jau ir atvesti. Ja atkritumu apsaimniekotajs brauc tos savākt, tad protams tarifs iekļauj arī atvešanu. Kad nodevu 4 vecās riepas SIA Piejūra par 4 riepām samaksāju kādus 7 EUR un domāju, ka tas nav pārāk dārgi, salīdzinājumā ar to, cik jāmaksā par jaunām. Dmāju, ja varam nopirkt jaunas auto riepas, tad par vecjām jau arī varam simboliski samaksāt, lai tās nemētajas garāža, vai pie kādām miskastēm.

  1. Jā, novērosanas kameras ar nakts redzamību būtu risinājums un tad varētu redzēt kas tos nedarbus veic un pašvaldības policija tad arī varētu to atsekot un saukt pie kātības un atbldības tos negodprātīgos. Bet iespējams, ka vajag radīt kārtību, kā savākt tāda tipa atkritumus, lai nav pa nakti tie jāstiepj uz daudzdzīvokļu māju mikastēm. Mēs pašvaldībai maksājam nodokļus ēku un zemes, kur paliek šie līdzekļi, varbūt tos var izmantot, lai organizētu šada tipa atkritumu savākšanu no iedzīvotājiem? Iedibināt sistēmu, ka reizi mēnesī tiek publicēti datumi, kuros cilvēki var šadus lielgabarīta ārā metamos priekšmetus novietot ielas malās un pašvaldība apmaksās to savākšanu. Saprotu, ka nav lietderīgi katru menesi apbraukāt visas Tukuma ielas, lai apskatītu, kur ir noliktas ārā metamās mantas, bet to varētu atrisinat ar zvanu uz vienoto dispečerdienastu, kur tiktu apkopota informācija par adresēm, kurās tiks izvietotas šāda veida lielgabarīta mantas un cilvēkiem tad nevajadzētu nakts aizsegā slepus pieklusināt sirdzapziņu, darot ko neatļautu.
   Vēl lūdzu Meža ielas 23 iedzīvotājus savus atkritumus mest savās miskastēs, nevis nest uz Krasta ielas 1 miskastēm, jo viņi par šo atkritumu izvešanu nemaksā. Varbūt Tukuma nami var aptaujāt iedzīvotājus, kur viņiem ērtāk izmest atkritumus un likt maksāt par tām miskastēm, kur cilvēki izmet atkritumus nevis abstrakti par kaut kādām nelietojamām miskastēm..

   1. Pie mājas Meža iela 23 savi konteineri nav,tāpēc mājas iedzīvotājiem jānes uz tuvākajiem konteineriem,kas ir Krasta ielā 1.

 5. Kādreiz tika runāts par to, ka pārbaudīs vai visi privātmāju īpašnieki ir noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu. Kā diez pārbaudes ir beigušās? Žurnālisti varētu beidzot tā kārtīgi izkratīt Piejūras kolhozu un Tukuma domi. Atklātos visādi sūdi.

  1. Privātmāja ir noslēgusi līgumu par izvešanu 1 reizi mēnesī – mazo miskasti, pārējo visu ved uz lielajām misenēm, tā LV ir pieņemts, dzīvot uz cita rēķina. Auto riepas arī nevar nodot, laikam nabagiem nav 4 EUR ko samaksāt, labāk izmest mežā vai pie miskastēm! Lopi

 6. Vajag vairāk apsaimniekotājus Tukumā, tad būs konkrence, un tas liks Tukuma namiem kustēties. a tā protams labāk neko nedarīt nekā darīt

  1. Pilnīgi pevienojos,kamēr nebus apsaimniekotajam konkurentu ,Tukuma daudzstavu dzivojamas majas izskatīsies tadas kā izskatās,nolaistas,nesakoptas,nerenovetas,nesiltinātas,ar briesmigām atkritumu novietnēm ar atkritumu kaudzēm visas malas!!!
   P.s.protams kā jābūt slegtām atkritumi novietnēm!

 7. Daudzdzīvokļu iedzīvotāji par atkritumu apsaimniekošanu maksāt negrib, jo atkritumu apsaimniekošana ietver arī ar atslēgu noslēgtas atkritumu vietas ierīkošanu.
  Ko var gaidīt no tiem , kuri pat plastmasas pudeles nevīžo saplacināt , lai aizņemtu mazāk vietas.

 8. nonemiet kameru kautkur kur galigi nav vajadziga un uzliekiet tad tur.nu baiga problema,vaine?un vispar uzlikt kameru maksa 100,aptuveni eiro.kaut uz australiju aizlidoshu redzeshu kas notiek mana maja vai seta.

  1. Kameras cena ir 120+ EUR.
   DVR maksā līdzīgā cenā.
   Kabeļi + montāžas elementi arī nav bez maksas.

   Darbs.
   Peļņa.

   Pa simts EUR tu vari pats iekš aliexpress pirkt kameras izstrādājumu un likt pie savas būdas stūra.

   1. taa var buut.vienreiz vienu runaju teica.100 eiro.atkariba no grutuma ari.nu un cik viegli uz likt. 120 varbut maksa te.bet vinsh cik sapratu suta no kiinas.

 9. Tak tie daži konteineri nav tikai 1.mājai,bet uz vairākām daudzdzīvokļu mājām.Tikai nesaprotu,kāpēc vienā vietā novietoti 5 un citā tikai 3.konteineri? Tagad vēl nez ko izdomās,vēl kādus nodokļus,atslēgas un ko tik vēl ne 🙁 Tā Atkritumu Piejūra pati ir viena šmucīga iestāde,kurā pašā nekādas kārtības, cik jau naudas tai kantorī iegrūzsta?? 🙁 Tādu nenormālu piķi dabūjuši caur mūsu labvēlīgo Tukuma Domi??? Lai tak saved beidzot paši tur kārtībā savas lietas!

  1. Šim nevaru piekrist. Cik esmu pati tur vedusi atkritumus nodot uz pārkraušanas placi, man nav nekādu pretenziju, parāda, kur kādus atkritumus izmest un samaksā pēc svara par atvestajiem atkritumiem pēc tarifa. Ja cenas būtu mazākas, tad droši vien arī vēl kāds pievienotos un pats savus atkritumus līdz turienei aizvestu, bet par ārā metamām lietām ne visi ir gatavi piemaksāt, to laikam gan Domei, gan atkritumu apsaimniekotājiem vajadzētu saprast un kādu daļu par atkritumu izvešanu segt no iedzīvotāju maksātajiem nodokļiem, kas arī šajā valstī nav mazie. Varbūt samazināt domes ierēdņu skaitu, kas tikai uz visām prblēmām formāli atrakstās, nevis iedziļinās un risina problēmas. Tad ietaupītos līdzekļus varētu izmantot atkritumu izvešanas izdevumu segšanai.

 10. Prātīgāk būtu Piejūrā samazināt algas un kāpināt iedzīvotāju labklājību.Un nevajadzētu meklēt līdzekļus.Te kā visās iestādēs tikai pacelt algas un naudas kā nav,tā nav.

 11. Labdien!

  Uzskatu, ka jāievieš vai nu vienots nodoklis visiem novada iedzīvotājiem, vai arī visiem novada iedzīvotājiem vienāda samaksa par atkritumu apsaimniekošanu. Lai nav tā, ka daudzdzīvokļu iedzīvotāja 4 cilvēku ģimene maksā mēnesī gandrīz 20,-EUR, bet privātmāju 5-8 cilvēku ģimenes izved vienu reizi mēnesī savu mazo konteineru par 3,50 un pārējos savus atkritumus samet daudzīvokļu atkritumos. Vai arī, kā iepriekš rakstīja, jāmācās no kaimiņiem un jāliek sētas ar kodu atslēgām. Esmu gatava par šo piemaksāt, bet, lai pēc tam būtu miers. Tāpat pašvaldībai jādomā par lielgabarīta atkritumu izvešanas organizēšanu iedzīvotājiem. Ceru, ka kāds no pašvaldības palasa šos iedzīvotāju komentārus un turpmāk izmantos darbā, lai situāciju uzlabotu. Nevēlos kā suns vaktēt privātmāju iedzīvotājus, kad viņi savus “sūdus” ved uz kopējiem konteineriem (lai gan ir nācies to darīt).

  1. Nekad neesmu vedis un arī nevedīšu savus atkritumus uz tām bezsaimnieku bardaka daudzdzīvoklenēm.
   Tāpēc Jūsu teikto uzskatu par personīgu apvainojumu.
   Pirms apvainojiet citus, labāk rīkojieties, lai jūsu mājai būtu slēgti atkritumu konteineri un jūsu mājas iemītnieki šķirotu atkritumus, jo tieši mājas iemītnieki ir atbildīgi par to vai atkritumu izmešanas vietā būs kārtība vai bardaks.
   Tas ka Jūs viena it kā esiet ar mieru maksāt par atslēgām ir tukši vārdi, jo ir jāpanāk visas mājas piekrišana, kas tam iedzīvotāju slānim ir neiespējamā misija, bet ejiet un un pārlieciniet mājas iedzīvotājus jeb Jūs esiet ar mieru tikai apvainojumus bārstīt.
   Jūsu priekšlikums par vienotu maksājumu visiem ir īsts daudzīvokļu bardaka iemītnieka prāta pērle- maksās visi vienādi, gan tie kuri šķiro atkritumus , gan tie kuriem ir visam uzspļaut.

   1. Iesaku pasēdēt Spartaka 26 stāvvietā un paskaitīt auto, kuri piebrauc un izmet savus atkritumus, un tad gudri teikt, varbūt Tu esi viens no retajiem, kurš ir godīgs, bet ļoti daudzi tādi nav! Vakarā tur kā skudras.

    1. NU bet kas liedz vienas mājas iedzīvotājiem vienoties un padežūrēt pie saviem atkritumu konteineriem un pierakstīt visus svešos, kas tur aizved savus atkritumus? Ja man nepatīk, ka kāds piemētā ielas malu pie manas mājas, es tam cilvēkam aizrādu. Tieši tāpat būtu jārīkojas arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Tā taču ir vide, kurā jūs dzīvojat un par to arī pašiem jāparūpējas.

    2. Tos atkritumus no privātmājām uz daudzdzīvokļi mājām droši vien ved no tām privātmājām, kas ir tuvumā, diez vai uz Krasta ielu ved kāds atkritumus no Veļķiem, Durbes vai Ozoliņiem.
     Iespējams, ka Dome var izstrādāt kādus noteikumus, kas pašvaldību policijai ļauj tādus atkritumu izmetējus, kas ar mašīnām tos ved uz daudzdzīvoļu māju miskastēm administratīvi sodīt? Bet ir jau arī otra puse, cilvēkiem pēc darba arī gribot tos nodot pārkraušanas punktos nav kur tos likt. Ja jau tie iekrauti mašīnā un ja pārkraušanas punkti būtu pieejami arī vakara stundās, tad droši vien tos atkritumus par simbolisku cenu aizvest un nodot atkritumu pārstrādātājam, bet mums taču pirmajā vietā ir bizness un par simbolisku maksu neviens nav ieinteresēts neko darīt. izskatās, ka gan Domei, gan apsaimniekotājiem, gan atkritumu pārstrādātājiem tŗukst kāds būtisks sīkums – laba griba risināt šo jautājumu un sakārtot, jo haosā, kad nevienam nekas nav skaidrs katrs var darīt kā grib.

 12. Daudzās pilsētās atkritumu apsaimniekošana jau sen ir sakārtota. Konteineri atrodas slēgtās nojumēs ar vārtiņiem un kodu atslēgu. Tikai Tukums, kā vienmēr, izgudro velosipēdu un atklāj jaunu Ameriku. Slēgtas atkritumu novietnes atrisinātu ļoti daudzas problēmas. Piemēram, pieminētajā Kurzemes 2 atkritumus met ne tikai Spartaka 11, bet arī Mego veikals regulāri izmet savus divreiz mazgātos un ar realizācijas termiņu beigtos salātus. Kāpēc iedzīvotājiem jāmaksā par atkritumiem, kuri nav viņu? Tāpat šī vecā pārtika piesaista bomžus, kuri tur pastāvīgi rokas. Vēl arī pilna pilsēta ar kaijām, kuras barojas no šiem konteineriem un naktīs un īpaši rītos ķērc traucējot iedzīvotāju miegu. Turklāt pēc stiprāka lietus, konteineri piesmeļas pilni, tad nu stūķē savu maisiņu tajā zampā, pretīgi. Skats ir briesmīgs un neestētisks. Slēdzama nojume atrisinātu visas šīs problēmas. Lūdzu uzstādiet tādu Kurzemes 2 un jūs redzēsiet, ka iedzīvotāju maksa par reālajiem atkritumiem samazināsies 2x vismaz, garantēju. Paldies!

  1. Bet tad taču Piejūrai būs mazāki ienākumi! un tūlīt būs arī brēciens, ka mašīnām daudz grūtāk piebraukt un izcelt šos konteinerus! Un, kā teica god. Eglītis, tas taču netraucēs parazitējošajiem ļautiņiem nolikt savus mēslus PIE aizslēgtās nojumes…

   1. Nez kāpēc citās pilsētās šīs problēmas ir jau sen atrisinātas. Reti kur tāda bomžu ieleja kā Tukums, kur nedēļām mētājas apkārt veci matrači, riepas un mēbeles. Stāvlaukumu pie daudzstāvu mājas pieber ar granti un smiltīm, jo asfalts un bruģis redz tikai kaut kur centrā. Gadiem kauns no ciemiņiem, kādā nolaistā vietā dzīvojam.

 13. Eiropa jau gadiem piešķir miljardus vides jautājumu risināšanai, tai skaitā atkritumu šķirošanai. Cik zinu, šī nauda nonāk arī atkritumu apsaimniekotājiem. Žurnālisti, lūdzu, vajadzētu interviju ar atbildīgajām personām, kāpēc Tukumā nav iespējama atkritumu šķirošana. Parastajam iedzīvotājam savus sašķirotos atkritumus vienkārši nav kur likt, jo konteineri ir vienmēr pilni jau gadiem. Kur paliek Eiropas piešķirtais finansējums, kur paliek finansējums, kuru ražotāji piešķir savu atkritumu otrreizējai pārstrādei, kāpēc nekas netiek risināts, uzlabots, tikai regulāri visu vainu noveļ uz iedzīvotājiem??

 14. Izmaksas ir kosmiskas, salīdzinot ar Žižas māju Pasta ielā, kur miskaste ir aiz durvīm, un met atkritumus TIKAI tās mājas iedzīvotāji. Jau pieriebies skaitīt mašīnas, kuras pieved atkritumus uz Spartaka 26 miskastē, kad jautāju vai viņiem nav savas miskastes, tad bola acis, citi kaut ko zem deguna burbina, kad piedāvāju izsaukt Tukuma pašvaldības policiju, tad ātri aiztinās. Pašvaldībnieki vispār mums tādi slinki, dzenā tikai bērnus un bomžus.

 15. Celtnieku ielas konteineros regulāri izmet atkritumus citi pilsētas un piepilsētas iedzīvotāji. Atved lieliem maisiem, dažreiz pat pilns busiņš ar maisiem. Ved mēbeles, būvgružus, riepas un celtniecības atkritumus. Risinājums tikai un vienīgi -iežogota teritorija un novērošanas kameras. Tas maksās, bet būs to vērts apmaksāt. Katrs iedzīvotājs ir atbildīgs par to, ko saražo, arī atkritumiem.

  1. Domāju, ka pašvaldībai jāpieņem noteikumi, kas ļauj sodīt šādus pašdarbniekus, kas ar transporta līdekļiem ved uz daudzdzīvokļu māju miskastēm atkritumus, pēc automašīnu numuriem pašvaldību policija šos automašīnu īpašiekus atrastu un uzlikt naudas sodu, tad iespējams šī auto straume uz daudzdzīvokļi māju miskastēm beigtos. varbūt pašbaldība var pieņemt noteikumus, ka iedzīvotāji var pašvaldības policijā iesūtīt telefonā uzfilmētu šādu pārkāpumu un pēc šāda ieraksta sodīt? Mums taču katram ir kabatā telefons, kur nofilmēt šādus pārkāpumus.

 16. Jaunajai varai jāpārskata līgums ar Tukuma nami par savu objektu apsaimniekošanu.
  Tikai tā pie prāta var vest Eglīti beidzot strādāt ne tikai īpašnieku, bet arī sabiedrības interesēs.

  1. 100 punkti pilniga taisniba,viss tas velkas jau gadiem,daudzdziv namu iedzivotajus slauc kā mazas gotiņas,ja paluko ikgadejās remonttāmes un palidzina ar izdarito un pielietoto materiālu cenas !!!kosmoss !:):)

  2. 100%piekrītu. Paskatat kādi izskatās dzaudzdzīvokļu māju pagalmi. Kurā pilsētā vēl varētu atrast centrā pagalmus ar granti un smilti, kura put iedzīvotājiem pa logiem iekšā, ir vienās bedrēs, automašīnām pārsisti karteri, bamperi, riepas. AĻO, atbildīgie. kad būs asfalts Kurzemes 2,4,6 pagalmā, iebraukt vairs nav iespējams ?????? Žurnālisti lūdzu uzjautājiet, Problēma gadiem netiek risināta.

 17. Nevajag uzbrukt privatmāju īpašniekiem.Es nekad neuzvienu daudzdzīvokļu maju konteineru neko neesmu aizvedusi.Un jā man pietiek ar savu “mazo konteineru”.

 18. Interesanti, cik Eur pašvaldības budžetā ar sodiem par nelikumīgām darbībām ar atkritumiem ir ienesis Hohfelda kantoris, t.i. Pašvaldības policija.
  2021.gadā var taču izmanto slēptas kameras.

 19. Nevaig muldet par 1x privatmajam menesii. daudzdzivoklis nes katru nedelu. Arzemes no majas izved katru nedelu un skirotus divreiz. lielos gabaritus pats uz placi par naudu. Apzina, ne varvars, barbars

 20. Lielo māju iedzīvotāji jau tagad maksā par atkritumu apsaimniekošanu katru mēnesi. Vispārējs nodoklis te nebūtu vajadzīgs. Vienīgi – ne visos dzīvokļos dzīvo tikai tik cilvēku, cik tur deklarēti. Ir nedeklarēti īrnieki un citur deklarēti ģimenes locekļi… Kaut kur jau viņi ir deklarēti un varbūt maksā savu atkritumu tiesu kaut kur citur. Un tad ir privātmājas, kuru saimniekiem ir savi atsevišķi līgumi ar atkritumu apsaimniekotājiem, un viņi var būt arī ļoti godīgi ļaudis un, ja vajag izmest kaut ko lielu, tad atkal paši nokārto šo jautājumu pavisam oficiāli. Grūti ir ar negodīgajiem, kas grib izbraukt uz citu rēķina. Bet to neviens iepriekš nevarēs noteikt, kurš tas negodīgais ir un būs! Te ir tas kontingents, no kura prasīt samaksu, bet … kā pie viņa tikt, kā izcelt viņu saulītē? Varbūt vispār ar privāto sektoru vajag īpaši pastrādāt, lai uzzinātu, vai viņiem ir savi līgumi. Un, ja nav, tad sākt skatīties – kas par lietu, kur un kā viņi utilizē savus mēslus! Te tad var atrasties ļaudis, kas izdzīvo uz citu rēķina, jo ne jau visu var sadedzināt ugunskurā vai ierakt zemē. Un, ja arī kādreiz to izdara, tad tā nevar rīkoties katru nedēļu, katru mēnesi. Un kaimiņš par kaimiņu jau arī var pateikt, kā iet ar atkritumiem. Gan jau kārtīgie sen dusmojas uz nevīžām un kārtības labad pasūdzēsies… Te būtu darbs gan pašvaldības vides speciālistiem, gan namu apsaimniekotājfirmām, ja tās rūpējas arī par privātajiem namīpašumiem. Galu galā mēs maksājam algas šiem kabinetos sēdošajiem speciālistiem. Lai iziet ārā un palīdz sakārtot attiecības un vidi! Ja kaut ko GRIB sakārtot, tad izdomā ceļu, kā to darīt, un dara. Bet … vieglāk ir tikai teoretizēt un runāt, nevis celties un pēc izstrādāta plāna rīkoties…

  1. Ja gadiem namu apsaimniekotajs gribi tikai saņemt naudu neko nedarot,tad šads ir rezultats,visas jomas, arī ar namu remontiem infrastrukturas sakartošanu ap namiem, apzaļumošanu utt.un te tieši darbs tiem kabineta sedošiem,kaut kā tad vajadzetu savu darbu izdarit,nevis atsedet.

   1. Piekrītu Eglīti vajadzētu padzīt un visus pārējos naudas kāros nekā nedarītājus tāpat. Ko mums tāds apsaimniekotājs, kurš pagalmu gadiem nevar sakārtot. Granti tik pieved un smilti. Bedres ir neizbraucamas Kurzemes 2, 4,6. Vai iedzīvotājiem pašiem jāasfaltē?????

 21. Dzīvoju privātmājā, bet nekad neko neesmu izmetusi svešos konteineros, jo vienmēr ir bijis un ir līgums par atkritumu izvešanu. To, ka izved reizi mēnesī varu teikt, ka mums diviem cilvēkiem vairāk arī nevajag, ziemā kad papīrus, iepakojumus sadedzinām konteiners ir labi ja puse piepildīts, tā kā nevajag savu žulti izgāzt uz citiem, jo lielākie bļāvēji ir tie lielākie negoži. Tad jau tie godīgie lai padežurē, nofilmē un pašvaldība, lai pieņem mērus, nevajag visus saukt par blēžiem.

  1. ievērojāt, ka komentētāji atzina, ka IR godīgi un kārtīgi privātie, kas nekad neko citu apmaksāto konteineros neieliek. Bet tas taču nenozīmē, ka ir arī tādi, kas tā dara. Sūrojas taču par negodīgajiem. Žēl tikai, ka viņi diez’ vai lasa šos komentārus un diez’ vai nokaunas un apņemas laboties…

 22. Dzīvoju privātmājā un īrēju 2 konteinerus.Vienu sadzīves atkritumiem otru plastmasai un iepakojumam.Diemžēl,iepakojumu un plastmasu konteiners piepildās reizēm ātrāk kā pienāk izvešanas reize.Tad es plastmasu mēdzu vest uz dzeltenajiem,pie reizes stikla pudeles uz zaļajiem konteineriem.
  Sakiet,vai arī mani par to sodīs?Kāds tantuks pierakstīs mašīnas nr….noziņos kam vajag,un ej pēc tam pierādi,ka neesi ēzelis,ka izmetu tikai stiklu un plastmasu tam paredzētajos konteineros.Jo,cik saprotu,tajos konteineros šķirotos atkritumus drīkst mest it kā visi pilsētas iedzīvotāji…..vai kā?
  Jau iepriekš pateicos par saprātīgu atbildi.

  1. vai pie lielajām mājām šķiroto atkritumu konteineros drīkst likt jebkurš (domāju, ka nē, bet vides tīrības labad es piedotu atsevišķas reizes, kad kāds no malas tos izmanto), bet šajā gadījumā es teiktu tā: ja KATRAM saimniekam būtu arī tie šķirojamie konteineri un tikai retu reizi to nelielo daudzumu, kam nav vietas savā šķiroto atkritumu konteinerā, kāds pa laikam un tikai mazliet ievietotu citu māju konteineros, nebūtu tik liela nelaime. Taču liekas, ka aina ir sliktāka – KATRĀ saimniecībā nav šo šķirojamo atkritumu konteineru… Vajadzētu prasīt, lai šķirojamo atkritumu konteineri būtu visiem saimniekiem. Bet, tā kā VISIEM nav pat parasto konteineru un bieži to tilpums ir par mazu (toties lētāk!) tad kopaina ir slikta.

   1. Ir tādas privātmājas,kur savu sauso ateju,labi ja reizi gadā izved,kur vēl kāds papildus konteineru īrēs!Tā kā pilsētas tēviem te ir daudz ko vēl domāt.
    Kas attiecās uz pilsētas tēviem….Vispirms jānoorganizē ērta un par saprātīgu naudu pieejama lielgabarīta atkritumu un būvgružu atkritumu savākšana.Tikai pēc tam ķerties pie sodīšanas utt.Būvgruži ir ļoti svarīga lieta,tie bija ir un būs.Tukumā cenas ir nenormālas!!!Lielā konteinera (2 -6 kub/m) pasūtīšana un aizvešana,vispār,kosmoss….sākot no 150€ un vairāk. Lūk,arī atbilde,kādēļ pie daudzstāvu māju konteineriem bardaks.
    Nobeigumā varu piebilst…..Pierīgā “Ragnasels” atved 4 kub/m konteineru uz nedēļas nogali,pirmdien savāc…..40 €. Jūtat atšķirību?
    Lai jauka diena.

 23. Celtnieku ielas ‘poligons’ ir problēma jau 10 gadus- kam tas paredzētas oficiāli? Vai 7 konteineri -7daudzdzīvokļu namiem? Jo liek visi, kam nav slinkums, arī jaunā Celtnieku 1- stiepj mega kastes un maisus un daži labi no Ozoliņiem ir klāt regulāri. Tā arī citi garāmbraucēji atstāj visu, kas lieks- baigā cūcība ir regulārs paskats:( un sajūta, ka dzīvo izgāztuvē ar smaku, zilajām mušām, putnu ķērkšanu, pie mājas izmētātiem kauliem, gaļas gabaliem uc.pārtikas atkritumiem. No atbildīgajiem dienestiem svarīgi prasīt atbildību un lietderīgu mūsu samaksātās naudas apsaimniekošanu. Vai ielas iedzīvotāju parakstīta ‘petīcija’ varētu kaut ko uzlabot? Ieteikums- slēgta nojume ar atslēgu, vai arī pārvietot Celtnieku ‘poligonu’ 100m uz dārziņu un garāžu pusi aiz Celtnieku3- aprīkot atbilstoši, vairāk vietas un nost no ceļa…

 24. Ceru, ka manu komentāru izlasīs redakcijas darbinieki līdz šodienas diskusijas sākumam. Vēlos vērst uzmanību uz divām privātmājām – Dārzniecības ielā 7 un Meža ielā 21. Šajās mājās dzīvo ļoti daudz cilvēku, bet atkritumus nes uz daudzīvokļu konteineriem. Dārzniecības ielas 7 iedzīvotāji pat ierīkojuši savā žogā vārtiņus pie daudzdzīvokļu atkritumu konteineriem un tumsā savus n-tos atkritumu maisus met svešos atkritumus. Tāpat tagad viņu sētā notiek intensīvi būvdarbi. Diez kur viņi izmetīs šos atkritumus – nebrīnīšos, ka aizvedīs uz mežu. Pašvaldības policija varētu nofotografēt viņu sētu un pēc atkritumu pazušanas palūgt, lai uzrāda dokumentus par celtniecības atkritumu oficiālu nodošanu. Meža ielā 21 dzīvo “vācēji”, kuriem pašiem sēta kā cūku kūts, mazais konteineris un savus atkritumus ķerrā ved uz daudzdzīvokļu atkritumiem. Esmu par slēgto atkritumu novietņu izveidošanu kā Siguldā + novērošanas kameras, jo kāds tāpat nometīs savus atkritumus pie šīm slēgtajām novietnēm un mainīt nosacījumus privātmājām.

 25. Ja es būtu kāds pašvaldības atbildīgais algotais darbinieks vai deputāts, vai namu apsaimniekotājfirmas vadītājs, tad, izlasījis šos komentārus, es jau sāktu plānot, ko darīt, lai sakārtotu šo ļoti svarīgo sadzīves momentu – sakarīgu un godīgu atkritumu savākšanu no VISĀM mājām, kur vien dzīvo novada cilvēki. Un tādējādi būtu savesti kārtībā ne tikai pagalmi, bet arī meži, grāvmalas u.c. vietas, kur tagad maksāt negribošie izgāž visu ko. Tad daba netiktu tā piecūkota. Un tas piecūkojums visādos veidos pa garu gariem ceļiem taču atgriežas pie mums pašiem – tas beigās atrodas mūsu pārtikā un organismā… Un tiem, kas vada visu šo mūsu dzīvi, vajadzētu beidzot to saprast. Mēs pasākām priekšā, atbildīgie uzreiz sarosās. Tā taču vajadzētu būt! Un ar Piejūru arī viņiem būtu labāk jāsastrādājas! Galu galā – kad būs bioatkritumu savākšana (tas jau būs 3.spec.konteiners katrā pagalmā!)?

 26. ir jābūt iespējai lielgabarīta atkritumus reizi mēnesī izmest. Neceriet, ka cilvēki sakrājuši jaunam dīvānam, maksās kādam kas aizved veco dīvānu plus vēl par nodošanu. Kāpēc nevarētu tādas lietas nodot par velti ? Neiet runa par būvgružiem . Vismaz pamēģināt vienu gadu, tad varētu spriest vai ir vērts vai nē.

 27. Atkritumu piesārņojums, salīdzinot ar Pienavas 27 vēja turbīnu būvniecības rezultātā radīto dabas-vides piesārņojumu, ir nieks. Viena vēja ģeneratora trokšņa jauda ir 104,9 – 107 dB. Kur ir publiska informācija par 27 turbīnu trokšņa diskomforta zonas teritoriju?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.