FOTO: Agris Jansons

Melnezera ūdens analīzes – normas robežās

Sākoties karstajam laikam, viena no iecienītākajām vietām tukumniekiem ir Melnezera atpūtas vieta, kur ir iespējas gan atveldzēties ūdenī, gan veikt fiziskās aktivitātes. Dienā, kad termometra stabiņš rādīja 26°C, par atpūtnieku trūkumu Melnezera apkārtnē sūdzēties nevarēja, jo, beidzoties ārkārtas stāvoklim, atpūtniekiem te ir iespējas atkal izmantot pieejamos trenažierus, pievilkšanās stieņus un basketbolu laukumu.

Tiek uzraudzīta drošība un kārtība
Jāpiebilst, lai gan Melnezers ir kaimiņu – Engures – novada teritorija, kas turklāt pieder VAS «Latvijas valsts meži», apsaimniekošanu tajā jau vairākus gadus desmitus uzņēmusies Tukuma novada pašvaldība. Tā rūpējas par jaunu smilšu pievešanu pludmalē, atkritumu izvešanu, ūdens analīžu ņemšanu un arī par to, lai tiktu algoti Melnezera dežuranti. Tātad vara teikt, ka šī ir vienīgā novadu peldvieta, kuru pieskata glābēji. Mūsu viesošanās laikā par drošība un kārtība ezera teritorijā no 10.00 līdz 22.00 rūpējās glābējs Sergejs. Viņš stāsta, ka aktivitātes pie ezera un ezerā esot visu augu dienu, tāpēc atslābt nevarot ne brīdi. ”Par laimi, pagaidām nekādi nelaimes gadījumi vai glābšanas situācijas ar pārgalvīgiem peldētājiem nav bijušas, jo, ja redzam, kad kāds pārāk pārgalvīgi atpūšas pie ezera un pārvērtē savus spēkus, tad to laikus spējam novērst,’’ skaidro Sergejs. Viņš arī skaidro, ka līgums ar domi paredz, ka bez drošības uz ūdeņiem ir jāpievērš uzmanība arī teritorijas kārtībai un tiek uzraudzīts, lai netiktu lietots alkohols un piemēslota piegulošā teritorija.

Ūdens analīzes normas robežās
17. jūnijā Melnezera peldvietā ir noņemtas ūdens analīzes, kas pārbaudītas «Bior» laboratorijā, kur secināts, ka tās ir normas robežās un peldēties ir atļauts.

 

Vairāk lasāms 30. jūnija laikrakstā ŠEIT-=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.