Attēlam ir ilustratīva nozīme

Līgumu par Kurzemes ielas 3. kārtas būvdarbiem plāno slēgt ar a/s «A.C.B.»

Vakar, 26. aprīlī, Tukuma novada domes iepirkumu komisija paziņoja, ka 23. aprīlī ir noskaidrots Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas konkursa uzvarētājs – a/s «A.C.B.». Kā norādījusi komisija, ar šo uzņēmumu nolemts slēgt līgumu, jo tā kvalifikācija un piedāvājums atbilst konkursa nolikumā minētajām prasībām, turklāt – šis uzņēmums piedāvājis viszemāko līgumcenu – 1 329 121,71 eiro (bez PVN).

Jāatgādina, ka konkurss tika izsludināts 2020. gada 25. novembrī, bet piedāvājumi bija jāiesniedz līdz 16. decembrim. Kā lasāms piedāvājumu atvēršanas protokolā – noteiktajā laikā saņemti trīs piedāvājumi: a/s «A.C.B.», kas bija norādījis cenu 1 329 121,71 eiro, SIA «CTB» – 1 399 472,02 eiro un SIA «Strabag» – 1 247 117,17 eiro (summas norādītas bez PVN).

Kā procedūras ziņojumā norāda iepirkuma komisija, SIA «Strabag» piedāvājums ir noraidīts. Komisija skaidro, ka šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka, pirmkārt, uzņēmējs darba pozīcijās bija iekļāvis iekārtu un tehnoloģiju pilnas iegādes cenu, kas neatbilst LBN 501-17, uz ko norādījusi arī Ekonomikas ministrija, kam iepirkuma komisija bija lūgusi vērtēt šo piedāvājumu. Otrkārt, savā piedāvājumā SIA «Strabag» bija norādījis, ka būvdarbos izmantos minerālmateriālus (šķembu materiālu, asfalta ražošanai nepieciešamās izejvielas), betona bruģi un apmales, kuri ir tās krājumā un kuru vērtība atbilstoši grāmatvedības uzskaites datiem ir 0, tomēr pasūtītāja pieaicināts eksperts norādījis – tā kā SIA «Strabag» piedāvātajai precei ir iegādes cena un tā kā prece nav bojāta vai novecojusi, tad grāmatvedības uzskaitē prece jāuzskaita atbilstoši iegādes izmaksām vai zemākajām tirgus cenām atkarībā no tā, kurš no šiem rādītājiem ir zemāks. Iepirkuma komisija secinājusi, ka SIA «Strabag» piedāvātās cenas par vienu vienību ir zemākas un atšķiras 2 līdz 7 reizes, kas radot šaubas par piedāvāto cenu pamatotību, tāpēc arī šī uzņēmuma piedāvājums ir noraidīts kā nepamatoti lēts. Jāpiebilst, ka desmit dienu laikā iespējams šo lēmumu pārsūdzēt.

 

Komentāri

 1. Beidzot kāds to izdarīja,beidzot arī citi uzņēmumi tiks pie iespējas strādāt.Strabag kvalitāte 0.Pēc vienas sezonas ceļš jau jāpārtaisa.

  1. Dīvains un tuvredzīgs lēmums. 1. STRABAG piedāvājums ir lētākais, bet noraidījuma iemesls – nepamatoti lēts vienkārši smieklīgs. 6% lētāks??!! Tas ir nepamatoti lēts???? Izdomāts, aiz matiem pievilkts un nepamatots arguments. Izskatās, ka domē kādam STRABAG tik ļoti nepatīk, ka, neskatoties uz jau esošo robu budžetā, jāizvēlas citu būvnieku, kaut tas dārgāks. Vai varbūt kādam citas intereses? 2. Pašvaldība ne tikai samaksās vairāk, bet arī nodokļu veidā atpakaļ saņems mazāk. STRABAG strādnieki pamatā vietējie, bet pašvaldības budžeta pamats ir iedzīvotāju ienākumu nodoklis. Tagad no šī darba samaksas nodoklis ticamāk nonāks citā pašvaldībā….. Kam tas viss izdevīgi?

 2. Ļoti labas ziņas!
  Vismaz cerība, ka Kurzemes ielu vasaras darbus strādājošie skolēni nebūvēs!, kā tas ir, kad Strabags dara 🙂

 3. Strabags var tikai graavjus rakt tas viniem looti labi sanaak, uz cela braucamaas dalas vinus labaak nelaist.

 4. Šitie internetā muldeteji ……
  Kur tad kāda iela Tukumā ir sabrukusi ko būvējis Strabag?

  Tik nesāk raudāt kad ACB kautkas neies tik gludi

  1. paskaties Ventspils šos. kvalitāti kur abi šie kantori darbojas – ja neskaita izsvīdumus asfaltā tad viss it kā ok!!!

 5. Un Tukums tik pucē ielas , nav cilvēkiem pirts, nav baseins , nav normāla kultūras nama, nav labiekārtota dabas infrastruktūra ( piemēram meža masīvs lidz Melnezeram ) utt.utt.a mēs tik gadu gadiem pucējam ielas……………skumji

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *