Izsludinās konkursu slimnīcas piebūves celtniecībai

Tukuma rajona padomes sociālo lietu un veselības aprūpes komitejas sēdē 21. aprīlī un Tukuma rajona padomes sēdē 29. aprīlī tika izskatīti četri jautājumi, kas saistīti ar aģentūru «Tukuma slimnīca».

Tukuma rajona padomes sociālo lietu un veselības aprūpes komitejas sēdē 21. aprīlī un Tukuma rajona padomes sēdē 29. aprīlī tika izskatīti četri jautājumi, kas saistīti ar aģentūru «Tukuma slimnīca».

Informē par 2008. gada darba rezultātiem

Aģentūras «Tukuma slimnīca» direktore Dzintra Rabkeviča informēja pašvaldību vadītājus par pagājušā gada darba rezultātiem.

2008. gadā Tukuma slimnīca ieguvusi atbilstības sertifikātu līdz 2013. gadam, sertificēta arī Kandavas filiāle. Pagājušajā gadā slimnīcā ārstējušies 4512 pieaugušie (tostarp: 1687 vecumā no 18 līdz 44 gadiem, 943 – 45 līdz 59, 1882 – 60 un vecāki), kā arī 205 pusaudži un 896 bērni. Stacionāra finansējums pērn – Ls 1 491 387, bet kopējais aģentūras finansējums pērn bijis Ls 2 992 255: Ls 2 582 424 – valsts dotācija, Ls 167 689 – pacienta iemaksas, Ls 151 237 – maksas medicīna, Ls 33 090 – telpu noma, Ls 57 815 – pārējie pakalpojumi. Papildus tam finansējums saņemts: Ls 434 084 no rajona padomes, Ls 35 000 – no domes, Ls 755 – no Tukuma medicīnas centra, Ls 909 – no Nodarbinātības valsts aģentūras, Ls 6357 – no Sabiedrības integrācijas fonda, Ls 482 – no mantas realizācijas, Ls 303 – kontu atlikums, Ls 560 – ziedojums bērnu nodaļai.

Vaicāta, cik daudz naudas četros gados ieguldīts dažādos remontos, iestādes vadītāja stāstīja, ka kopumā varētu būt izlietoti ap Ls 600 000.

Sāpīgākais posms – uzņemšanas nodaļa

Komitejas sēdē, atbildot uz pašvaldības vadītāju jautājumu, ko slimnīca darīs ar tai šogad piešķirtajiem Ls 250 000 – liks pamatus piebūvei, taisīs stāvlaukumu vai ko citu, viņa skaidroja, ka visa kolektīva iecerētā slimnīcas piebūves ideja tikusi neskaitāmas reizes analizēta: "Projekts piebūvei ir izstrādāts, darbu pirmā kārta (ēdināšanas bloks) pabeigta. Tā kā padome piešķīrusi Ls 250 000, valsts solījusi vēl Ls 100 000, ir cerība, ka projektu var sākt. Pats galvenais – jaunas telpas ir vajadzīgas uzņemšanas nodaļai, par to norādījuši arī pārbaudītāji. Padomes sēdē Dz. Rabkeviča informēja, ka, piemēram, 25. un 26. aprīlī uzņemšanas nodaļā vērsušies 52 cilvēki, no kuriem 23 stacionēti, tostarp četri cilvēki ievietoti reanimācijā: "Bijušas gan traumas, gan terapeitiskas saslimšanas, divi cilvēki nogādāti uz specializētajām ārstniecības iestādēm. Tanī pat laikā telpu trūkuma dēļ cilvēkiem nākoties gulēt gaitenī, neesot uzgaidāmas telpas tuviniekiem un novērošanas palātas pacientiem. Problēma arī tā, ka uzņemšanas nodaļas ārstam nemaksā par izmeklēšanu, tikai par manipulācijām, tā ka – ja cilvēks vēlas tikai konsultēties, viņam par to jāmaksā pašam."

Par naudu – nav skaidrības

Komitejā padomes izpilddirektors Agris Jaunkļaviņš stāstīja, ka valsts lūgusi no naudas atteikties; ja to nedara, jāpasaka, kad to vajadzēs. Tomēr neviens neesot teicis, ka to atņems. Sēdē gan padomes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis precizēja, ka saņemta informācija par investīciju naudas samazinājumu – iesāktajiem projektiem valsts līdzfinansējuma daļu solīts samazināt uz pusi, bet neiesāktajiem tā vispār netikšot piešķirta. Slimnīcas vadītāja piebilda, ka pēc tikšanās ar Veselības ministru joprojām neesot skaidrības, kura no 29 valsts slimnīcām tiks slēgta, tomēr cerība pavīdējusi, ka Tukums kā lokālā slimnīca varētu palikt, īpaši, ņemot vērā iesākto paplašināšanos. Pašvaldību vadītāji nolēma izsludināt konkursu būvdarbiem, taču noteikti tikšot ņemts vērā tas, ka naudas tam varētu arī nebūt.

Par remontiem informēs

Engures pašvaldības vadītājs Andris Kalnozols interesējās, kāda ir sadarbība kopīpašuma īpašniekiem un vai viņi iegulda savu daļu poliklīnikas telpu remontā? Dz. Rabkeviča skaidroja, ka apsaimniekošanas līgums noslēgts, nauda tiek maksāta, izdarīts ieguldījums sociālajā nodaļā. Uz nākamo padomes sēdi tikšot sagatavota visa informācija par to, kādi ieguldījumi poliklīnikā izdarīti un cik liela daļa ir telpu privatizētāju ieguldījums. Uz jautājumu, kas notiks ar Kandavas un Irlavas filiāli un vai tām pietiek naudas, tikai atbildēts, ka ar Irlavas filiāli viss esot kārtībā, tai finansējuma pietiekot, bet Kandava patlaban galus savelkot ar novada pašvaldības un rajona padomes atbalstu. Patlaban valsts tai klāt ņeķeras, jo tā ir Tukuma slimnīcas filiāle, taču augustā visdrīzāk atkal nākšoties par to domāt.

Vaicāta, vai ēdnīcas piebūve nav par lielu un vai zāle tiek pietiekami izmantota, «Tukuma slimnīca» direktore skaidroja, ka nemitīgi tiek meklēts telpām un pakalpojumam papildu pielietojums. Patlaban zaudējumu tai neesot.

Iekļausies neatliekamās medicīniskās palīdzības sistēmā

Kā informēja aģentūras vadītāja, jau pagājušajā vasarā valstī ticis pieņemts lēmums veidot vienotu neatliekamās palīdzības dienestu, kas aptvertu 39 pašvaldību pārziņā esošās ātrās palīdzības. Domāts, ka vienotā sistēma tiks izveidota līdz nākamā gada beigām. Kārtība tāda – bāze paliek uz vietas Tukumā, dienests slimnīcā nomā telpas, bet centrs – vadība, kadru daļa utt. – Rīgā. Jau tagadējās trīs jaunās automašīnas, ko Tukums izmanto, strādā uz patapinājuma līguma pamata un nav Tukuma slimnīcas īpašums.

Pašvaldību vadītāji nolēma konceptuāli atbalstīt Tukuma slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta iekļaušanos vienotā sistēmā, kā arī kustamās mantas nodošanu. Tāpat jāvienojas par to cenu, kāda tiks prasīta dienestam par telpu nomu.

Jāpiebilst, ka deputāti izskatīja arī iesniegumu par pamatlīdzekļu norakstīšanu, kā arī apstiprināja grozījumus aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī. Maksas pakalpojumus iedzīvotāji var izmantot, ja nav ģimenes ārsta nosūtījuma; to cenu rēķina atbilstoši izstrādātajai punktu grāmatai un tirgus cenām, un tā ir augstāka par to, kādu valsts konkrētam pakalpojumam vai speciālista apmeklējumam noteikusi, ja pacietam ir ģimenes ārsta nosūtījums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *