Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lapmežciemā sūdzas par ūdens kvalitāti

Īsi pirms visiem svētkiem, 19. decembrī, notika 2019. gada pēdējā novada domes sēde, kurā kopumā izskatīja 36 daba kārtības jautājumus. Vēl pirms tam klātesošie noskatījās 14 minūšu garo video rullīti, kas veltīts Engures novadam – ceļiem, projektiem, tūrisma objektiem un citām sfērām, un tika solīts, ka plašākai publikai šis materiāls turpmāk būs pieejams novada domes mājas lapā. Bet nu kopumā, kā ierasts, pārsvarā deputāti sēdē sprieda par nekustamo īpašumu jautājumiem, kā arī vētīja, kā gads noslēdzies pašvaldībai finansiāli, kuri darbinieki un kādā apmērā pelnījuši prēmijas jeb naudas balvas.

Ne gluži par zemēm, bet par ūdeni, ko piegādā komunālais uzņēmums «Krants» Lapmežciemā, deputāti šajā sēdē diskutēja visplašāk. Lieta būtība: reiz kāds privātīpašums pieslēgts teju vai pie paša ūdenstorņa. Ik mēneša patēriņš ir salīdzinošo neliels – ap 3 m³ ūdens, un rezultātā patērētājs galā saņem, kā pats nodēvējis, “tehnisko ūdeni“, kas uzturā vai kā citādi ir lietojams minimāli vai arī nemaz. Jāpiebilst, ka iedzīvotājs ir arī veicis analīzes un vairākās pozīcijās pieļaujamās piemaisījumu normas ūdenī, kas tek no krāna, tiešām tiek pārsniegtas. Tas, kā noskaidrots, uzvēra G. Važa, visticamāk tādēļ, ka ūdens caurules diametrs attiecīgajam patēriņam ir krietni par lielu un tas caurulē vienkārši stāv… līdz sastāvas. Problēma esot bijusi zināma, un pirms kāda laika tai pat meklēts risinājums. Vienu no tiem gan atmetuši ievērojamo izmaksu dēļ – iespējamie būvnieki posma nomaiņu solījuši veikt par 10 000 eiro. Tad nu ar pašu iedzīvotāju vienojušies, ka pārskatāmā nākotnē varētu lielajā caurulē ievietot mazāku. Tomēr acīmredzot iedzīvotāju kādā brīdī nav apmierinājis šis piedāvājums un viņš ne tikai uzrakstījis sūdzības dažādām iestādēm, bet arī iesniegumu pašvaldībai ar lūgumu samazināt viņam ūdens patēriņa tarifu no 1,22 eiro uz 0,35 eiro, ņemot vērā, ka ūdeni tāpat neesot iespējams lietot.

G. Važa, pirmkārt, pauda neizpratni par to, ka šāds iesniegums tapis (ja jau bija panākta vienošanās), otrkārt, norādīja, ka vienīgais iespējamais piedāvājums šajā gadījumā būtu līdz 1,08 eiro, jo… ūdens patiesībā nemaz neesot tik slikts… Tāpat tika pieļauts, ka ar šādu kompromisu iesniedzējs varbūt arī nebūs mierā un, kas zina, varbūt pat vērsīsies tiesā, taču šobrīd neesot argumentu, lai lemtu kā savādāk…

Vairāk informācijas atrodams otrdienas, 7. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.