Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ko darīt ar kaķiem?

Lasītājs jautā: – Manas mammas mājai Engurē blakus dzīvo, var teikt, ka teju bezpajumtnieks, ja ņem vērā, kādos apstākļos viņš dzīvo. Viņam ir kaķi, tai skaitā kaķenes, kas reizēm mēdz nākt arī pie manas mammas. Viena jau tā kā rādījās tāda apaļāka, un, protams, sadzima kaķēni. Tad nu visa tā kompānijas dzīvojās gan mammas sētā, gan vēl pie tālākiem kaimiņiem. Bet nu kopumā mamma nevar par visiem šiem kaķiem parūpēties, īpaši, ņemot vērā, ka drīz arī nākamajai būs bērni. Mēģinājām arī tos kaķēnus ķert, bet viņi jau tādi mežonīgi. Tad nu man jautājums: ko darīt? Zvanīju arī Tukuma dzīvnieku patversmei, kur man skaidroja, ka viņiem neesot līguma un nevarot kaķēniem pakaļ braukt. Bet, ja nopietni, ko man darīt: meklēt kādu vietējo, kas par pudeli kaķēnus slīcinās, vai kā?

Redakcija: jautājumu uzdevām Tukuma novada pašvaldības policijas priekšniekam Armandam Hohfeldam: “Par mājas kaķiem atbildīgi ir to īpašnieki, tādēļ tā ir policijas kompetence, un policija izvērtē īpašnieka atbildību katrā konkrētā gadījumā. Normatīvais akts nosaka, ka kaķis, kas ir vecāks par sešiem mēnešiem, var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, ja ir sterilizēts.
Dzīvnieku ķērāji izķer bezsaimnieka kaķus, kurus sterilizē un pēc tam palaiž atpakaļ vidē, kur tas tika noķerts. Līdz šim Engures pagastam nebija līguma ar komersantu par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un to darīja pati pašvaldība. Tagad tiek izstrādāts jauns iepirkums un paredzams, ka turpmāk to arī darīs komersants.” Pašvaldības policijas priekšnieks gan skaidro, ka meklēt personu, kas kaķus slīcinās, gan nevajadzētu, jo par šādu nodarījumu personu var saukt pie kriminālatbildības!

Komentāri

 1. Ja kaķus piebaro, tad nevajag brīnīties, ka māju būs apsēdusi kaķu orda. Pats pirmais noteikums, ja negribi savā sētā apkārtējos kaķus , tad nekādā gadījumā tos nebaro, bet vienmēr dzen prom.

  1. Kāds stulbums…vai kaķis ir meža dzīvnieks.Viņš meklēs ēdienu, ja mājās nebaros ies citur.Tā tas ir jau noticis un problēa jau nav atrisināta

   1. Lai kaķis ķer peles, tam jau viņi domāti, citas nozīmes kaķim nav. Veselīgs kaķis pats sev sagādās pārtiku un pratīs nokāpt lejā no koka bez glābēju palīdzības.

 2. prieksh kakiem ir kakenes.nu protams ne taas dziivaas.ir gaisene.darbojas neslikti.bet nu jaa,ja tur pilns ar viniem,pagruuti buus.

  tulinj anoniimais kakju pautu laizis kautko atbildes.

  1. Tu jau tāds mīkstais esi,ka savu varonību tik šaujot kaķus spēj parādīt!Es ceru,ka kādreiz redzēšu kā to dari,degunu pakausī iedzīšu tu s.da gabal!!!

   1. labaak neredzi.
    jaaun ntz variet iet n….j.man juu 100 gadus nesiet vajadziigi.chaou.

  2. Vai te nav vajadzīga Tvaka iela?Nu ko var ļaut vienam jukušam rakstīt komentārus.

   1. kaada veel tev tvaika iela.no saakuma vinjam liela,talsu iela nepatiik,tagad kautkur taalaak aizbraucis.tvaika ielu ieraudzijis.varbuut tu dziivo smilshu iela.vai kandavas.starpiiba nekaada.

 3. Prasītos komentārs no jaunās vadības, kas kūrēja Enguri.
  Kādēļ nav līgums par kaķu ķeršanu, sterilizēšanu?
  Palaist pasākumu ģeometriskā progresijā nav gudri.
  Jautājums pats neatrisinās.

 4. Ak, tur (Engurē un piejūras zemēs) ne tādi vien nesmukumi lien ārā. Bet NTZ noteikti bijušajiem vadoņiem neko nejautās, jo viņi jau tie labie un neaizskaramie.

 5. Esmu patiešām šokēta, ka pēc izskata kartīgi cilvēki ar savu domājošo galvu NESAPROT KA SVEŠUS KAĶUS NAV JĀPIELABINA UN JĀBARO!!!! KATRS DZĪVNIEKU MĪLIS ZIN, KA JEBKURU KAĶI VAR PIEBAROT, BET NORMĀLS CILVĒKS TO NEDARA…..ATTOPIETIES KAĶU VECENES!! NEBAROJAT SVEŠUS KAĶUS KAM IR SAIMNIEKI!!!!!!!!!!!!

 6. Uzskatu , ka kaķu tantēm kas pielabina kaķus kam ir saimnieki ir vajadzīgs reāls sods, jo citu variantu es neredzu….vēl ir variants iegadāties pašiem savu kaķiti!! Es pirmo reizi redzu , ka cilvēki atlaujās pielabināt un piebarot svešus kaķus, kas ir kastrēti un baroti, potēti un nedzīvo tikai istabā , bet iet arī arā!!!!!

  1. Nu tantīt, jums ir tiešām trakums galvā. Arī kaķis meklē vietu kur var paēst un ja regulāri dzīvo badā, tad meklē labākas mājas. Vai tiešām domājat, ka kaķis ir meža dzīvnieks, ja nebaros, tad aizies atpakaļ mežā???Viena māja nebaro, otra tāpat, bet problēmu tas nerisina, kamēr būs tādi, kuri turpina vairot un vienaldzīgi iet garām!

 7. Tā it kā dzīvnieku mīlestiba ir LV vienkārši vājprāts, aiz suņiem reti kurš savāc, uzbāžas ar saviem dzīvniekiem visiem, ar spalvām kāpņu telpās u.t.t. Un runājot par šada veida kaimiņiem kuri baro paklīdušos kaķus, un pēc tam tiem rodas bērni, kurus dažus izdodas noķert un aizsūtīt jūrskolā, bet ir kas kaut kur pamūk. Un tās kāķenes jau ir mežones, tās rokās nedabūs. Es esmu pret dzīvnieku nogalināšanu vai spīdzināšanu, bet riebjas dzīvniekmīļu likumu neievērošana un apkārtējo nerespektēšana. Daudzās valstis būtu lielai daļai jāmaksā sodi tā tikai, te likumi ir, bet visiem vienalga. Un arī kaķiem , vienalga vai se;si mēneši vai siksniņa nav jāvazājas apkārt. Mūsu kultūra un iecietība pret citiem ir kā tāla zvaigzne, diemžēl, skumji.

  1. Ja būtu mīlestība pret dzīvniekiem, tad nebūtu paklīdušu kaķu un suņu.Un ja cilvēkiem nav saprašanas par dzīvnieku labturību, tad labi ka ir tādi, kuriem tas nav vienalga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *