Inese Valtenberga

Nojauc tā arī neuzcelto Kandavas tehnikuma sporta kompleksu

Vesela paaudze ir izaugusi, skatoties uz kādreiz padomju laikos iecerēto, bet tā arī nepabeigto būvi Kandavā – tehnikuma sporta kompleksu. Tā ir bijusi vieta, kur jauniešiem paslēpties no vecākiem, kur iegūt adrenalīnu, uzrāpjoties nepabeigtās celtnes jumtā.

Vesela paaudze ir izaugusi, skatoties uz kādreiz padomju laikos iecerēto, bet tā arī nepabeigto būvi Kandavā – tehnikuma sporta kompleksu. Tā ir bijusi vieta, kur jauniešiem paslēpties no vecākiem, kur iegūt adrenalīnu, uzrāpjoties nepabeigtās celtnes jumtā, varbūt pat izmēģinot kādu kaskadiera cienīgu triku. Pavisam drīz nekā no tā vairs nebūs. Pašreiz teritorijā strādā ekskavators, kas jau trešo nedēļu jauc nepabeigtās celtnes mūrus.

Kandavas sovhoztehnikuma laikā 1989. gadā tika uzsākti grandiozi celtniecības darbi, paredzot blakus mācību korpusiem izveidot slēgto peldbaseinu, plašu sporta zāli un telpas citām sportiskām aktivitātēm. Līdzīgi kā tajā laikā iesāktā skolotāju māja Kūrorta ielā 2, arī šī ēka Valteru ielā 10 netika pabeigta līdz neatkarības atgūšanai.

2004. gadā to savā īpašumā no Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma pārņēma Kandavas novada dome (priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis) un bija iecere būvniecību pabeigt. Tā paša gada augusta beigās nepabeigto celtni un zemi (kopā 10 000 m²) izsolē par 500 latiem no domes nopirka biedrība Sporta klubs «Ozollapas».

Tālāk lasiet ceturtdienas, 24. aprīļa, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

 1. Tā aiziet tā pasaules godība, bet nekritīsim nu tagad uzreiz panikā, jo patreizējā novada dome ar mežonīgu sparu ir sākusi realizēt vienu celtniecības projektu pēc otra. Tas, ka tādā veidā tiek nodrošināts darbs un iztika pārnovadu bāleliņiem, šoreiz ir tīrais sīkums, jo bagāts ir tas novads, kuram ir bagāti vadoņi. Kandavā klīstošās baumas liecina, ka saņemot par savām pūlēm no konkursu uzvarētājiem nelielu, bet taisnīgu atlīdzību, viņi tādi arī būs.

  1. Šamajie ar savām pūlēm sabiedrības labā šādu pateicību īr arī nopelnījuši, jo kas gan ir kaut kādu tur celtniecības uzņēmumu paveiktais pret grūtās mācībās dižu izglītību ieguvušo censoņu negantajām pūlēm veidojot dažādas blēdīgas shēmas un pēc tam naktīs trīcot aiz bailēm no nenovēršamā soda. Ja ne šajā, tad viņā saulē jau nu noteikti.

 2. Tas taču ir patīkami saņemt pateicības par ieguldītajām pūlēm konkursos un iepirkumos un lemt kam tad pienākas darīt Labos darbus Novada Labā….. un labot tas kas ir palaists garām un pēc tam labot atkal par Novada naudu tas ir kā maksāt otreiz….. un atkal pateicības un viss atkal notiekas

  1. Tautas kalpi gan uzskata, ka šādā veidā šie silda ekonomiku un rada darba vietas. Un ko gan viņiem var pārmest, ja jau pati šīs valsts dibināšanas būtība bija vērsta uz visai sabiedrībai piederošā īpašuma izlaupīšanu. Tādā veidā uzsākuši savu “politiķu” un “saimniecisko darbinieku” karjeru, šie vienkārši vēl joprojām nevar apstāties, tāpēc ir jārīkojas tautai, ar sētas mietiem patrencot šos no nelikumīgi ieņemtajiem amatiem.

 3. Tā arī nesapratu, ko tad tagad darīs? Jauksim to graustu nost vai valdību trieksim ratā? :)Kaut kāds bezsakars tai komentos!

  1. Es jau Jaucu nost šo ēku kas Tur nav saprotams ,Bīstamākā daļa peldbaseins ir jau nojaukts un sadalīts Reizinātājos pašreiz tiek jaukta sporta Kompleksa vidējā daļa un pēdējā tiks nojaukta sporta zāles dala,…tā ka satraukumam nav pamata to ko neizdarīja citi iepriekšējie īpašnieki tagad piebeigšu es……. neredzu pašreiz nekādu problēmu un Valdība jau ir apieta un viņa vairs šeit vairs palīdzēt..!!!

 4. Ta velns viņu zin, ko te kāds atkal murgo! Ir nu gan traka tauta Kandavā,pareizi teica rakstnieks Ž.Grīva ,, Trakie kurzemnieki”. Katrā darbiņā atrod ko negatīvu,katrs vadītājs ir briesmonis,bet paši pareizie, labie kaut kā nekur nav jūtami ???

 5. Briesmoņu nav un viss rit savu gaitu, satraukumam nav pamata būvvalde visu kontrolē Darbs rit uz pozitīvas nots

 6. Šodien beidza jaukt nost iespaidīgo būvi ,tagad atliek tikai sadalīt būvgružus Frakcijās….
  un tad skatīsimies tālāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *