Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku par godu leģendārajam šķēpmetējam Jānim Lūsim

Latvijas Pasts 2021.gada 24.septembrī izdod jaunu pastmarku bloku, godinot leģendāro latviešu sportistu – šķēpmetēju Jāni Lūsi. Jauno pastmarku bloku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Pastmarku bloks Latvijas sporta leģendas – Jānis Lūsis izdots 4500 eksemplāru tirāžā, un tā nominālvērtība ir € 2,69, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 4.zonā. Līdz ar pastmarku bloku izdota arī īpaša aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Mākslinieks vizuālajā noformējumā izmantojis materiālus no Sporta muzeja krājumiem.

Jānis Lūsis (1939–2020) ir viens no ievērojamākajiem latviešu vieglatlētiem un visu laiku izcilākais Latvijas šķēpmetējs: 1968.gada Vasaras Olimpisko spēļu čempions, desmitkārtējs Latvijas čempions, četrkārtējs Eiropas čempions (1962, 1966, 1969, 1971), divpadsmitkārtējs PSRS čempions un divkārtējs pasaules rekordists — 91,98 metri (1968) un 93,80 metri (1972) šķēpa mešanā. Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija 1987.gadā J.Lūsi atzina par visu laiku izcilāko šķēpmetēju pasaulē, un 2014.gadā viņš tika uzņemts Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas Slavas zālē par sevišķu ieguldījumu sportā.

Jauno pastmarku bloku un aploksni Latvijas sporta leģendas – Jānis Lūsis iespējams apskatīt te.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 1.oktobrī.

Komentāri

  1. Ko nu teiks Sivenfelds, kurš izmetis bez pajumtes Latvijas iedzīvotājos, ko nu teiks Dainim INGA KO nu darīs kā nu būs migrantiem ir pajumte, a ieziemiešiem ne , Daini kā nu būs?
    Vai ta Sivenfelds Daininis nebija Tas, kurs at`n`ems `s`k`epmet`ejam pensiju???: un izmeta cilv`ekus no pansijas – SivenFED knu buuus???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *