KJAKVO kino projekti Kandavā

Šodien, 29. decembrī 17.00 Kandavas kultūras namā būs iespēja noskatīties divas režisora Askolda Saulīša filmas: «Svētku anatomija» un «Keep Smiling».

Šodien, 29. decembrī 17.00 Kandavas kultūras namā būs iespēja noskatīties divas režisora Askolda Saulīša filmas: «Svētku anatomija» un «Keep Smiling».

Filma «Svētku anatomija» izseko vērienīgajam darbam, kas ieguldīts, gatavojoties 2004. gada 18. novembra Valsts svētkiem. Šo projektu var ierindot pie aizkulišu filmām. Tas ir stāsts par nozīmīgu svētku gatavošanas posmu, ko nav lemts redzēt lielākajai daļai svētku svinētāju. Kāpēc aizkulises vienmēr šķiet interesantas? Tas ir noslēpums, intriga, kas sakairina ziņkāri un uztur spriedzi līdz pat skaistajam finālam – svētku salūtam. Filmā redzams liels pulks svētku dalībnieku un organizāciju, kas palīdz svētkiem veidoties un notikt – Valsts prezidente, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, strausu audzētājs Armands Zdanovskis no Atašienes, Lietuvas Monētu kaltuves darbinieki, vijolniece Vineta Soreika, Latvijas Nacionālais teātris, restorāns «Vincents», Liepājas Simfoniskais orķestris, robežsargu suns un daudzi, daudzi citi.
Filma «Keep Smiling» vēsta par četriem draugiem, kas Latvijas mežos meklē Otrajā pasaules karā bez vēsts pazudušos karavīrus. Tās pamatā ir ASV publicētais, prestižajai literārajai balvai EPPI 2003 nominētais romāns «Racēji». Kas velk ciešas draudzības saliedētus vīriešus, trīsdesmitgadniekus uz aizmirstiem kara ierakumiem? Atbildēt uz šo jautājumu nozīmētu izprast dzīves jēgu. Filma emocionāli seko kāda bez vēsts pazudušā mājupceļam pēc pusgadsimta, tās darbība risinās mūsdienu Latvijā laikā, kad notiek otrais Irākas karš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *