Liena Trēde

Kāpēc nocirsti koki?

Pagājušā pirmdienas vakarā saņēmām ziņu no Kandavas, kur ar domes izpilddirektora akceptu tiekot apzagta pašvaldība – strādnieki pa kluso mēģinājuši izvest pašvaldības īpašumā, Daigones ielā, nozāģētos kokus. Tāpat arī pats zāģēšanas process neesot bijis saskaņots un nogāzto koku – tiešām daudz, tādēļ  tapis iesniegums policijā, – apstiprināja zvanītājs. Tad nu braucām kokus lūkot klātienē, kā arī lūdzām domes vadībai jeb priekšsēdētājai Ingai Priedei, izpilddirektoram Egīlam Dudem un arī policijai radušos situāciju komentēt.

Jau iepriekš vēstījām, ka, turpinot pērn aizsākto, arī šogad pašvaldība plāno novada budžetu papildināt uz mežistrādes rēķina. Plānots bija veikt tā sauktās kopšanas cirtes Daigones ielā, netālu no kapsētas, kā arī teritorijā pie Čužu purva. Tika lēsts, ka, izsolot kokus, šogad izdosies iegūt vismaz 90 000 eiro (pērn – 160 000 eiro). Tobrīd, kad jautājums tika pārrunāts arī novada domes sēdē, konkrētā teritorija, kurā šobrīd pastrādāts, gan minēta netika. Taču E. Dude uzsver, ka tas ar novada domes deputātiem esot pārrunāts vēl pirms tam, kad braukuši klātienē lūkot, kur darbi paredzēti. Izpilddirektors, garām braucot, informējis, ka arī pie stadiona būtu nepieciešams teritoriju patīrīt, un klātesošie šo ieceri esot pilnībā atbalstījuši.

Un, ja tālākajā Daigones ielas galā ir runa par mežu un, lai kokus zāģētu, esot bija nepieciešama ciršanas atļauja, kas arī oficiāli saņemta, tad, kā apgalvo domes izpilddirektors, priežu audze stadiona tuvumā “mežs” neskaitoties, un šajā gadījumā lēmums par to – vajag vai nevajag kokus paretināt – esot paša izpilddirektora lēmums. Tad nu, kā noprotams, veicot darbus ielas vienā galā, nolēmuši pie reizes kopšanas cirti veikt arī pilsētas teritorijā. Tieši, cik daudz nocirsts, izpilddirektors vēl nevarēja pateikt, bet aptuveni tie esot 90 līdz 100 koki.

 

Vairāk lasiet pagājušās piektdienas, 21. februāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Izpilddirektors kurš klaji pārkāpj likumu ir jasoda un japadzen.
  100 koku nevajag saskaņot, zāģe katrs ko grib .

 2. Tas ir šausmīgi,tā iznīcināt dabu! Tik daudz cilvēku pastaigājās zaļajā zonā, skaistā vietā kā parkā! Tagad vairs negribas tur iet.

 3. Veckandavā lielākā daļa veikali slēgti.Drīz būšot vēl divi ciet. Tukši, netīri logi un jūties kā izmirušā pilsētā. Vai šāds ir ieplānots novada centrs uz kuru tik spēcīgi airējam?

 4. Pilnīgas muļķības Jūs rakstāt. Redzēju ka Lielajā ielā, ir atvēries jauns veikals. Un netīrie logi ir māju īpašnieku ziņā. Ja viss ir tik slikti, vienmēr ir izvēles iespējas. Dzīvot šajā pilsētā, vai nē.

  1. Ja mēs izvēlēsimies šeit nedzīvot, tad jau nebūs kas maksā nodokļus un pilsētas pārvaldei algām nesanāks. laikam tā.

 5. Vismaz Kandavas mantrauši varēja lieku kapeiku iestumt kabatās! Varēs jaunu kuģa piestātni pie tilta būvēt

 6. Ir jau skaisti ir jau labi ciemā..ielas katastrofāla stāvoklī..drīz nevarēs izbraukt vairs…pat ar lepnajiem džipiem..zaļo zonu ..pastaigu vietas arī drīz nebūs..viss sapists..bet galvenais ka tagad kārtīga laipa ciema ir..lepnākā Kurzeme..
  Puzurgrava…vnk izsmiekls …kam to “bagmintona parku” vajag… Vienīgais ko vajag rokas bumbas attīstību..

  1. Kas tev tur traucē? Tagad vismaz ir kas sakopj to vietu, pirms tam vecos ābolus tur vietējie iedzīvotāji izgāza? patīk, ka zāle līdz kaklam ? Ir vismaz ko darīt, nevis bezmērķīgi vazāties.

   1. Analfabētisms!!! Tā ir dabas aizsargājama teritorija ar retiem augiem un viņu pirmo reizi var pļaut septembrī, kad sēklas izbirušas! Attopies Latvijas dabas postītāj!

    1. Muļķības! Tieši vajag plaut, citādi tur smilgas vien aug…zirgskābenes. Pļavas, kad tur pļāva un veidoja zārdos bija daudz skaistākas, tagad kad tur viss pāraug un kad beidzot nopļauj apakšā sapūst. Izskatās trakas tās nepļautās pļavas, pilnas ar izgāztu organiku. Zem Canodow burtiem arī dome atbild, ka nedrīkst pļaut, zaļie iebilst, kā tur izskatās ka nepļauj kā džungļos

 7. Tā kuģu piestātne arī kā milzīgs monstrs.Vai ainavisti un mākslinieki nav iesaistīti tādos projektos?
  Skulptūra-Zīļuks ir tikpat kā neredzams, bet iemontēts milzīgajos baļķos ar atkritumu urnu blakus.
  Šo pašu guļbūves tiltu varēja veidot daudz īsāku, arī būtu vismaz labāks skats. Un vai vispār vajadzēja tādu briesmoni būvēt blakus vēsturiskajam tiltam?

  1. Piekrītu par laivu piestātni. Šaj būvei tā vieta nav pareizā. Viss skats uz tiltu vectētiņu sabojāts, par zīļuku nemaz nerunājot… Un tur laivošanu uzsākt ir galīgas auzas – airē stundām ilgi it kā uz vietas pa pļavu. Kur mākslinieks, ainavu vērotājs bija?!

 8. Rūmenes ceļu kandavnieki iecienīja izmantot sporta aktivitātēm, tagad daudzi atkrituši, palikuši tikai spītīgākie, jo sliktā seguma dēļ pēdas cieš ievērojami. Gribētos dzirdēt kādu pamatojumu izvēlētajam ceļu segumam. Kas par to maksāja? Vai mērķis bija aizbaidīt cilvēkus? Negribētos ticēt ka tik traki.

  1. Rūmenes iela, kas ir aiz pilsētas robežas (precīzāk, Valsts ceļš Nr. V1433) un, kuru iecienījuši iedzīvotāji sportiskām aktivitātēm, ir Latvijas Valsts ceļu atbildībā, ne pašvaldības…

 9. Tāpēc ,Una,bija tāds jautājums-vai mākslimieks kāds un ainavists tika pieaicināts, būvējot neizskatīgo milzu laipu Abavas malā? Liekas, ka nē. Katrs savu projektu veido pēc sava prāta.

  1. Jā, un tāpēc ir projektētājs, arhitekts, kas to visu veica. Vienam patīk , otram ne, man patīk, beidzot var pie Abavas pieiet. tas projekts jau 20 gadus gaida kad tiks īstenots. Vienmēr viss ir slikti – laikam Rozijs raksta, jo domā, ka dzīve apstājas pēc viņa.

 10. Biju aizgājusi svētdien pastaigāt. Tik skaisti veidojas parks, nav jābrien pa tādiem kā džungļiem. Neizskatās, ka būtu daudz mazāk koku palicis.

  1. Ja, jā – visur ‘parkus’ vajag! Un kāds vispār sakars izmestiem āboliem ar nocirstiem kokiem?! Tjip, tik tāpēc, ka kāds ir cūka , tāpēc vajag 100 kokus nogāzt? Apbrīnojama loģika.
   Lai vai kā – šajā gadījumā gan runa par to, ka pat lielkundziņi nevar uz savu galvu kaut ko cirst!

 11. Stadiona prieki balstas uz ribas pleciem nezinu pries kam vinam tos kokus vajdzeja.
  Rumens cel sabojaja pats muiznieks jo vareja uzpirkt labi, tikai nesanaca nabagam apbrauktuves cels pasa rumene.
  Un ta karikatura pie tilta vispar ir tada platiba lai varetu panest tas laivas?
  Un pa puzuru vispar nerunat jo vispar kur tos skivjus var dabut jo ar parastiem to brinum nevar uzspelet

  1. Šķīvjus jeb diskus vari paņemt cauru diennakti sporta hallè bez maksas ! Bet daudzmaz sevi cienošs entuziasts var iegādāties šķīvjus pats kautvai internetā . Ja nezini par ko runāt nerunā ! Piedevām tie grozi projektā izveidoti pateicoties aktīviem jauniešiem . Labāk , lai nav nekas??? Vai tā ?

 12. Tieši tā-projektētajam un arhitektam vajag sadarboties arī ar speciālistiem, kas saprot no ainavas veidošanas. Kopīgi veidot skaistu pilsētu un Abavas malu, nevis kā vienam patīk. Galveno lomu jau te spēlē nauda,jo garāks baļķu ceļš,jo vairāk sanāk.
  Divi uzskatāmās aģitācijas dēļi viens aiz otra arī bojā skatu .

 13. Beidzot var pie Abavas pieiet?
  Ilgais ceļš baļķos un laivu lielā stiepšana līdz Abavai.
  Un kā tālāk?Vasarā, kad ūdens būs nokrities,kā no laipas līdz laivai tikt? Lecot?

  1. Un kā tad stiepi līdz šīm ja stiepi? Vismaz normāls cilvēks ar kurpēm ar var aiziet līdz Abavai. Savu laivu tāpat gar malu vari stiept ja negribi pa laipu

 14. kādam pietrukst koku meza var dabut stādus cik uziet daba viss atražojas un vaimanat ka tiek sabojātas ainavas un laupitas dabas vērtibas ir lielakais murgs ko var dzirdet no no iedzivotājiem- krūmi un aizaugusas vietas ir apliecinajums nekompetencei un un neizpratnei, lai sakoptu teritorijas nevajag miljons EURO vajag vēlēties un gribet sakartot vidi SEV apkart ,nevis sēdēt Dīvānā un”” piepirst dīvanus”” ar apšaubāmām idejām ejiet un dariet……

 15. Laivas nes tāpat kā agrāk pa pļavu, no pontontiltiņa par augstu,lai lektu laivās. Visu skatu sabojājis milzu garais baļķu ceļš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *