Inese Valtenberga

Kā Lieldienas Kandavas novadā sagaidīja /FOTO/

Nāc, nākdama Lieldieniņa! – tā dziedot Lieldienas kopīgā pulkā sagaidīja bērni «Zīļukā» jau Zaļajā ceturtdienā. Gaidīja un sagaidīja Lieldienu Zaķi un viņa draugus.

Nāc, nākdama Lieldieniņa! – tā dziedot Lieldienas kopīgā pulkā sagaidīja bērni  «Zīļukā»  jau Zaļajā ceturtdienā. Gaidīja un sagaidīja  Lieldienu Zaķi un viņa draugus. Dziedāja dziesmiņas, rotaļājās, vērīgi ieklausījās garauša, gaiļa, vistiņas, sunīša un kaķa apcerēs par šo gadskārtu tradīciju, aiz austiņas lika Ilzītes jautāto un viņas māmiņas stāstījumu par Lieldienu tradīcijām. Dūšīgi līksmojuši, smējuši un lustējuši, bērni izklīda pa visu bērnudārza teritoriju, lai meklētu krāsainās, zaķa paslēptās Lieldienu olas!  Atraduši tās ripināja, sarīkoja olu kaujas, šūpojās, ar saulīti sarunājās un visbeidzot ar olām mielojās.

Matkulē  Lieldienu noskaņa pa īstam iesākās sestdien, kad pie kultūras nama visu pēcpusdienu jautrās  Lieldienām raksturīgās nodarbēs pavadīja pagasta bērni.

Svētdien Lielo dienu ar dziesmām un dejām ieskandināja it visā novadā. Nu varam droši sacīt – Lieldienu  centrālā tradīcija šūpošanās – garantēta visā novadā, tostarp arī Kandavā  un Zemītē, kur līdz šim lielo šūpoļu nebija. Jaunieguvums  visiem novada pagastiem ir ābelītes dēsts, ko Lieldienās pagastu pārvaldniekiem dāvināja domes priekšsēdētājs  Normunds Štoferts ar  vēlējumu to rūpīgi audzēt, saudzēt, lolot un bagātu ražu dienās ievākt. Saulainas, līksmas un priecīgas Lieldienas!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *