Kā pirmsskolas iestādes Tukuma novadā strādās vasarā?

14. aprīlī Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa un speciāliste Sintija Vārpiņa stāstīja par pirmsskolas izglītības iestāžu darbu vasarā. Lielākā aktualitāte ir tāda, ka šovasar pilsētas un arī Pūres, Sēmes, Jaunsātu un Slampes bērnudārzi darbu sakārtojuši tā, lai varētu strādāt visu vasaru un lai bērniem nebūtu jādodas uz citiem bērnudārziem.

 

Tātad šī gada jūlijā būs slēgtas Džūkstes pamatskolas, Irlavas pamatskolas,  Tumes pamatskolas un Tukuma novada speciālās izglītības iestādes pirmsskolas grupas, kā arī bērnudārzs «Lotte», kur notiks sanitāro telpu remonts. Tikmēr «Lottes» 32 bērni, kuru vecāki bija izteikuši vēlmi bērnus jūlijā laist uz dārziņu, kopā ar savām skolotājām apmeklēs bērnudārzu «Vālodzīte». Savukārt tie Tumes, Džūkstes un Irlavas pirmskolas vecuma grupu bērni, kas vēlēsies jūlijā apmeklēt bērnudārzu, to varēs darīt Tukumā.

Savukārt no 1. jūnija līdz 31. augustam būs slēgta Pūres pirmskolas grupa, un šie bērni varēs apmeklēt Jaunsātu filiāli. S. Vārpiņa skaidroja, ka iestādes vecākus ir aptaujājušas, un lēmumā minētajiem risinājumiem viņi ir piekrituši.

Par bērnu uzņemšanu bērnudārzos

S. Vārpiņa skaidroja, ka šis lēmuma projekts attiecas uz bērnu uzņemšanu bērnudārzā šī gada septembrī, un tas sagatavots saskaņā ar izglītības iestāžu vadītājiem, kā arī bērnudārzā «Vālodzīte» iecerēto pārbūvi.

Līdz ar to, kā skaidroja S. Vārpiņa, no rindas varēs uzņemt tikai 38 bērnus, kas dzimuši 2019. gadā, bet kopumā šī vecuma rindā reģistrēti 238 bērni. Pagastu iestādes, ja neskaita Irlavas pamatskolas pirmsskolas grupas un Slampes bērnudārzu «Pienenīte», vietu varēs nodrošināt visiem bērniem. Šobrīd kopumā rindā reģistrēti 563 bērni, no kuriem uz 1. aprīli aktuālajā rindā bija 323 bērni.  Vaicāta, kas notiks tādā gadījumā, ja būs skaidri redzams, ka tuvākajā laikā «Vālodzītes» pārbūve tomēr nenotiks, S. Vārpiņa skaidroja, ka tādā gadījumā visos pilsētas bērnudārzos, kuros iepriekš bija plānotas vietas «Vālodzītes» bērniem, uzņems bērnus no rindas, turklāt lielākoties – 2019. gadā dzimušos.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.