Tukumnieks Emīls Vasermanis izcīnījis medaļu Pasaules kausa finālā

Vēsturisks notikums Latvijas šaušanas sportā. Emīls Vasermanis izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa finālā, jeb Prezidenta kausa izcīņā, kas no 28.novembra līdz 4.decembrim norisinās Ēģiptē, Kairā. Uz sacensībām tika uzaicināti un tajās piedalās pēc Starptautiskās Šaušanas sporta federācijas sportistu reitinga labākie 13 līdz 15 sportisti (atkarībā no disciplīnas) katrā šaušanas vingrinājumā, informē Latvijas Šaušanas federācija.

Emīls Vasermanis startu pasaules kausa finālā šaušanā ar pneimatisko pistoli uzsāka 30.novembrī, kad pamatvingrinājumā, iešaujot savu personīgo rekordu – 584 punkti, uzrādīja labāko rezultātu. Pēc pamatvingrinājuma rezultātiem astoņi labākie sportisti sacentās divos ceturtdaļfinālos (pirmais ceturtdaļfināls – pamatvingrinājuma 1., 3., 5., 7.vieta; otrais ceturtdaļfināls – pamatvingrinājuma 2., 4., 6. un 8.vieta). Emīls ar sašautiem 197,7 punktiem iekļuva sava ceturtdaļfināla divu labāko sportistu vidū, kas turpināja cīņu pusfinālā. Pirmajā pusfinālā sacentās Damirs Mikecs no Serbijas un Robins Valters no Vācijas. Šajā duelī spēcīgāks un tiesības finālā cīnīties par Pasaules kausa fināla zelta medaļu izcīnīja Damirs Mikecs. Otrajā pusfinālā Emīlam pretī uz starta līnijas stājās Kristians Reitz no Vācijas. Šajā mačā ar 16 punktiem pret 6 spēcīgāks tomēr bija Vācijas sportists Kristians Reitz. Par Pasaules kausa fināla sacensību uzvarētāju kļuva Serbijas pārstāvis Damirs Mikecs, kurš ar rezultātu 17 pret 7 uzvarēja Kristianu Reitzu. Savukārt Emīlam Vasermanim un Robinam Valteram abiem bronzas medaļa.
Latvijas izlases viens no līderiem Emīls Vasermanis pasaules reitingā šaušanā ar pneimatisko pistoli 10m distancē šobrīd ir augstajā 7.vietā no 194 sportistiem, kas tikušas pie reitinga punktiem. 7.vieta pasaules reitingā deva tiesības startēt iepriekš minētajās sacensībās. Iepriekš šādu iespēju izcīnījuši bija tikai Latvijas titulētākais šaušanas sporta lielmeistars Afanasija Kuzmins, stenda šāvējs Boris Timofejevs, kā arī 2021.gadā Agate Rašmane.

Vairāk informācijas un rezultāti Starptautiskās Šaušanas sporta federācijas mājas lapā https://bit.ly/3GVZ1gg

Komentāri

  1. I like this post, enjoyed this one thanks for posting. “He removes the greatest ornament of friendship, who takes away from it respect.” by Cicero.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *