Kandavā atklāts Hansa Līzings kartodroms

5. jūnijā Kandavā tika atklāta starptautiskajiem standartiem atbilstoša kartinga trase – Hansa Līzings kartodroms, kas ir pēdējo gadu nozīmīgākais ieguldījums Latvijas autosporta attīstībā ar kopējo investīciju apjomu vairāk nekā 1.5 miljonu eiro.

5. jūnijā Kandavā tika atklāta starptautiskajiem standartiem atbilstoša kartinga trase – Hansa Līzings kartodroms, kas ir pēdējo gadu nozīmīgākais ieguldījums Latvijas autosporta attīstībā ar kopējo investīciju apjomu vairāk nekā 1.5 miljonu eiro.

Jauno kartodromu projektējis F1 pasaulē plaši pazīstamais autosporta arhitektūras uzņēmums "Tilke GmbH". Arhitekta Hermana Tilkes un projektēšanas biroja "Tilke GmbH" portfolio ietver vairāk kā 50 autosporta trašu un tribīņu projektus, tajā skaitā, Bahreinas un Šanhajas starptautiskā sacīkšu trase, A1 trase Austrijā, Pola Rikarda testu trase, Sepangas trase Malaizijā.
Arhitekts Hermans Tilke uzskata, ka Latviju var apskaust un uzskatīt par autosporta lielvalsti, jo autosporta attīstībā līdz ar šī projekta realizāciju ielikti zelta pamati: “Biju patīkami pārsteigts, saņemot piedāvājumu izveidot augstākā līmeņa kartodromu Latvijā. Līdz šim mūsu projekti vairāk saistījās ar Rietumeiropu un Āzijas valstīm, kurās mūsu uzņēmums ir projektējis daudzas pasaulē pazīstamas autosporta būves. Jaunais Hansa Līzings kartodroms ir ļoti nozīmīgs un ambiciozs projekts, kas ne tikai palīdzēs Latviju iezīmēt pasaules autosporta kartē, bet var kļūt arī par atspēriena punktu jaunajiem talantiem, kas savu nākotni saista ar autosportu un F1."
Kandavas kartodroms ir izveidots 1972. gadā un vairāk kā trīsdesmit piecu gadu laikā tas ir viennozīmīgi iezīmējis sevi Latvijas un pat PSRS autosporta vēsturē – tajā savu meistarību ieguva divpadsmit PSRS un četri starptautiskie sporta meistari, kā arī tika trenēta gan PSRS, gan Latvijas kartinga izlase. Šī leģendārā trase līdz šim ir bijusi vienreiz rekonstruēta – 1987. gadā, kad tuvojoties starptautiskām sacensībām, tai tika uzklāts jauns trases segums.
Savukārt tagadējās rekonstrukcijas ietvaros tika veikta pilnīga trases pārplānošana, kā arī nomainīts viss trases segums un tā pamatne.
Rekonstruētā Kandavas kartinga trase ir ieguvusi jaunu nosaukumu – Hansa Līzings kartodroms, jo tieši uzņēmums Hansa Līzings devis vislielāko ieguldījumu šīs savulaik slavenās trases atdzimšanā. "Jau iepriekš esam veiksmīgi sadarbojušies ar vairākiem Latvijas autosporta videi nozīmīgiem projektiem, tāpēc jaunā kartodroma atbalstīšana ir loģisks turpinājums mūsu līdzšinējai autosporta atbalsta stratēģijai. Hansa Līzings kartodromam jākļūst par nopietnu attīstības platformu autosportam ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā. Mēs ticam, ka pēc gadiem visa pasaule leposies un dzīvos līdzi kādam sportistam, kurš savas autosporta gaitas būs sācis Hansa Līzings Kartodromā", stāsta uzņēmuma Hansa Līzings direktore Irīna Pīgozne.
Jaunais kartodroms tūlīt pēc tā atklāšanas nonāks kartinga sportistu rīcībā un dos tiem iespēju pilnvērtīgi gatavoties dažāda mēroga sacensībām.
Pirmās sacensības Hansa Līzings kartodromā – Baltijas kausa 3. posms – norisināsies jau 7. jūnijā.
Starp sacensībām un sportistu treniņiem, Hansa Līzings kartodromu, pieredzējušu instruktoru pavadībā, varēs izmantot visi kartinga sporta entuziasti un interesenti.

Informācija par trasi:
Kopējā platība: 4,45 ha
Trases garums: 1012 m
Platums: 8 m
Pagriezienu skaits: 11
Prognozējamais vidējais ātrums
(braucot ar 100ccm kartingu): 91 km/h
Servisa zona dalībniekiem: 8 536 kv.m
Maksimālais kāpums un kritums: 5,52%
Maksimālais pagrieziena stāvums: 10%
Garākā taisne: 154 m
Braukšanas virziens: pret pulksteni
Trases adrese: Jelgavas iela 16, Kandava, Tukuma rajons

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *