Ar panākumiem noslēdzas enduro, bet enduro krosā – viss vēl priekšā

26. septembrī Madonas rajona Liezērē tika aizvadīts Latvijas čempionāta endurokrosā 3. posms.

Kopumā šajās sacensībās piedalījās 104 sportisti sešās dažādās klasēs. Tukumu pārstāvēja Kriastians Evarsons («E2» klase) – 4. vieta, Arvis Bumbiers («Senioru klase») – 3. vieta, veterānu konkurencē 2. vietu ieguva Raitis Evarsons (piekāpjoties lietuvietim Ričardas Dounelavičius), bet 3. vietā palika tukumnieks Vilnis Jenčs. Savukārt «Kvadru ATV klasē» 2. vietu izcīnīja Kārlis Soika. Šoreiz sacensībās nepiedalījās «C» klases sportisti – Klāvs Krūze un Ričards Neimanis. Enduro krosa nākamais posms būs Igaunijā 10. oktobrī (Baltijas čempionāts) un 18. oktobrī Dobelē (Latvijas čempionāts).

Latvijas enduro sezona – noslēgusies

3. un 4. oktobrī Liezērē norisinājās Latvijas un Baltijas čempionāta enduro noslēdzošais posms. Spītējot lietum un aukstajam laikam, sacensībās piedalījās 62 sportisti, startējot piecās dažādās čempionāta ieskaites un 10 LaMSF Kausa izcīņas klasēs. Tukuma rajonu šoreiz pārstāvēja seši sportisti.

Divu dienu garumā enduristi demonstrēja savu pieredzi un brauktprasmi Liezēres apkārtnes pļavās, kas pēc rudenīgajām lietavām bija pārvērtušās neizbraucamu dubļu lāmās. Jau pēc pirmajiem apļiem motociklus un arī pašus braucējus klāja milzīga dubļu kārta, kas tālākās sacīkstes padarīja par izturības pārbaudes paraugstundu. Diemžēl ne visiem pietika spēka šādos ekstremālos apstākļos tikt līdz finišam, un vairāki sportisti no sacensībām izstājās.

Pirmajā sacensību dienā «Senioru klases» pārstāvja Arvja Bumbiera motociklu piemeklēja tehniskas ķibeles un sportistam no sacensībām nācās izstāties, bet jau līdz nākošā rīta startam problēmas bija novērstas un A. Bumbieris sacensības turpināja, Senioru klasē divu dienu kopvērtējumā ierindojoties 4. vietā. «E2» klases braucējam, 2009. gada Eiropas enduro čempionāta dalībniekam Kristianam Evarsonam sacensības aizritēja veiksmīgi un savā klasē sportists izcīnīja godpilno 2. vietu. Diemžēl mazāk veiksmīgas sacensības izrādījās «Veterānu klases» sportistam Raitim Evarsonam, kurš guva traumu un no sacensībām bija spiests izstāties. Otrs «Veterānu klases» braucējs Vilnis Jenčs otrās dienas pēdējā aplī pārrāva motocikla ķēdi un tikai pāris kilometrus pirms finiša no sacensībām izstājās, tomēr ar pirmajā dienā izcīnītajiem punktiem V. Jenčam pietika, lai abu dienu kopvērtējumā «Veterānu klasē» ierindotos 3. vietā. Ričards Neimanis pēc ilgām un grūtām cīņām lietū un dubļos, starp «C» klases sportistiem šoreiz palika 5. vietā. «Kvadru ATV» klases braucējs Kārlis Soika sacensības veiksmīgi finišēja un savā klasē izcīnīja 2. vietu.