9. jūlijā Latvijas spēcīgākie taku skrējēji pulcēsies Āžu kalnā

Jau nākamsestdien, Pietukuma mežos norisināsies jau 6. “Vilkaču maratons”! Iespējams, un, visticamāk, grūtākais maratons Latvijā! Distances garums 42.2 km. 2000+ augstuma metri. Trīspadsmit apļi. Kontrollaiks distancē – septiņas stundas. Krēsla. Āžu kalna pauguraine. Vilkaču meža nostāsti.

Kā atzīst viens no tituliem bagātākajiem Latvijas taku skrējējiem šī sporta veida salīdzinoši neilgajā pastāvēšanas vēsturē Andris Ronimoiss, vienlaikus šis ir arī viens no skatāmākajiem un līdzjušanai ērtākajiem maratoniem Latvijā!

Dalībniekiem septiņu stundu laikā jāveic 13 Vilkaču maratona apļi, tiesa – trases konfigurācijas dēļ, tas ierasti izdodas tikai katram otrajam no tiem, kas ir startējuši! Arī trases rekords, kas kopš pērnā gada pieder šī brīža Latvijas ātrākajam taku vīram Gvido Kalniņam, ir 4:28:42. Maratona klasiskās distances skrējēji par šādu rezultāti neslēpti iespurgtu, bet – pamēģini to izdarīt ātrāk mistiskajā Āžu kalna apvidū!

Vēl kāda piebilde – sacensību uzvarētājs paņems visu kasi – jeb 25% no kopējiem dalības maksas ieņēmumiem. Tā kā dalībnieku skaits šaurajās Āžu kalna takās ir limitēts (~80), tad uzvarētājs tiks pie aptuveni 800,- eur liela balvu fonda!

Pēc Covidjezgas jucekļa, sacensības atkal kļuvušas starptautiskas – Āžu kalnu iekarot ieradīsies krietns pulciņš lietuviešu skrējēju!

Ja pats Vilkaču maratonā neskriesi, droši – atnāc to pavērot! Būs jautri! Bufete darbosies!

Sacensību starts: plkst.15:00

Pēdējo dalībnieku finišs:: plkst.22:00

Vilkaču nakts “pliko skrējiens”:: plkst.22:30

https://www.vilkacumaratons.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *