Foto: Freepik.com / freepik

Palešu ratiņi – viss, kas tev par tiem jāzina

Palešu ratiņi jeb roklas ir neatsverams palīgs noliktavās, garāžās, ražotnēs un citās vietās, kur regulāri notiek preču piegāde un pārvietošana. Tomēr, lai palešu rati par visiem 100 procentiem pildītu tiem uzticētās funkcijas, jāizvēlas konkrētajiem apstākļiem piemērots modelis. Iepazīsties ar tiem šajā rakstā!

Būtiskākie aspekti, izvēloties palešu ratiņus

Lai gan palešu ratiņi izskatās visai līdzīgi, katrs no to modeļiem atšķiras vairākos aspektos.

Ātrās pacelšanas funkcija

Ātrums noliktavās un ražotnēs spēlē ļoti lielu lomu. Ātrās pacelšanas rati palīdz ietaupīt dārgās sekundes, jo, kad dakšas atrodas zem paletes, atliek vienreiz piespiest rokturi, lai ratus paceltu.

Ratiņu izmērs un svara izturība

Lai ar ratiņu palīdzību varētu pārvadāt nepieciešamās preces, pievērs uzmanību gan to garumam, gan platumam, kā arī tam, cik lielu svaru ar ratiņiem iespējams pārvietot.

Regulēšanas iespējas

Palešu izmēri mēdz atšķirties. Īpaši svarīgs šis aspekts ir tirdzniecības vietām, kurās regulāri ieplūst preces no atšķirīgiem pasaules reģioniem un valstīm. Regulējama rokla sniedz iespēju piemērot ne tikai dakšu augstumu, bet arī to platumu, turklāt ļoti īsā laika sprīdī.

Pacelšanas augstums

Palešu ratiņu standarta pacelšanas augstums ir 75–88 milimetri līdz 195–205 milimetri. Taču pieejami arī rokas palešu ratiņi, ar kuriem paletes var pacelt ievērojami augstāk vai tās iecelt automašīnā.

Ritentiņu materiāls un skaits

Foto: AJ Produkti

Ērtu manevrēšanu un vieglu ripošanu nodrošina poliuretāna un neilona ritentiņi. Rati ar vienu riteni katrā pusē ir pareizā izvēle, ja paredzēts pārvadāt vieglas kravas pa līdzenām vietām un tās iecelt gareniski, savukārt dubultie ritentiņi palīdz sadalīt smagas kravas svaru. Tie arī ļauj ērtāk pārvadāt kravas pa nelīdzenu segumu vai vietām, kur ir sliekšņi, rampas un citi šķēršļi.

Pagrieziena leņķis

Jo plašāks pagrieziena leņķis, jo vieglāk palešu ratiņus izmantot vietās, kur jāveic dažādi manevri. Īpaši ērtu manevrēšanu nodrošina ratiņi, kuru pagrieziena leņķis pārsniedz 200˚.

Kravnesība

Kravnesību nosaka kilogramos. Atsevišķiem palešu ratiņu modeļiem kravnesība pārsniedz pat 2000 kilogramus, ļaujot pārvietot īpaši smagas kravas.

Palešu ratiņi plašā klāstā pieejami AJ Produkti internetveikalā AJProdukti.lv. Iepazīsties ar plašo piedāvājumu un, ja nepieciešams, saņem detalizētu konsultāciju, lai saprastu, kurš no visiem ratiņu modeļiem derēs tev!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *