«Lidl» Tukuma veikala komanda saliedēšanas pasākumā Ķemeru nacionālajā parkā, īstenojot teritorijas sakopšanu sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu (PDF) un #daridabailabu

«Lidl» Tukumā aug un aicina pievienoties

Epidemioloģiskajai situācijai valstī pamazām uzlabojoties, “Lidl Latvija” vasaras sākumā uzsāka savu veikalu darbinieku komandu komplektēšanu un papildināšanu Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Arī Tukuma veikala komanda ar prieku gaida papildspēkus, lai turpinātu gatavoties Latvijas mazumtirdzniecības lielākajam notikumam – “Lidl” ienākšanai Latvijā.

Reģionālais “Lidl” veikalu vadītājs, tukumnieks,  Matīss Ozols neslēpj, ka draugi un paziņas brīnās, ko caurām dienām var darīt vēl neatvērtajā veikalā. “Atbilde ir tāda, ka katrs jaunais “Lidl” veikalu darbinieks iziet speciāli veidotu vairāku mēnešu apmācību programmu, kas ir gana intensīva, apgūstot un trenējot ļoti dažādas prasmes. Apmācības atbilst pilnai darba slodzei, par ko tiek maksāta līgumā paredzētā alga”.

Kā zināms, “Lidl” savas veikalu darbinieku komandas veido pēc  principa “visi dara visu”, tādēļ “Lidl” darbinieki apmācību laikā mācās gan maizīti cept, gan strādāt kasē, gan izkārtot cenu zīmes, strādāt ar planogrammām un apgūst vēl daudz prasmju, kas ir daļa no veikala ikdienas darba.

Neatņemama apmācību sastāvdaļa ir situāciju spēles, kuru laikā darbinieki trenējas, kā risināt nestandarta situācijas vai atbildēt uz pircēju jautājumiem. “Jo ilgāk darbinieki ir apmācīti, jo labāk viņi pārzina darba procesus, sniedzot lielisku servisu klientiem, kā arī savā starpā saliedējoties un veidojot stipru un profesionālu komandu. Jāuzsver, ka visi “Lidl” darbinieki jau no pirmās apmācību dienas saņem pilnu atalgojumu, jo arī mācības pie mums ir darbs,” skaidro uzņēmuma pārstāve, Personāla departamenta vadītāja Anželika Razgale.

Tūkstošiem veikto darba interviju  liecina, ka galvenais faktors, izvēloties darbu mazumtirdzniecībā Latvijā, joprojām ir darba stundas algas likme,  un “Lidl” ir priecīgs piedāvāt nozarē augstākās stundu likmes saviem darbiniekiem.

Uzņēmums praktizē sociāli atbildīgu pieeju, kur atalgojuma modelis balstīts uz stundu likmēm. To raksturo princips – katra nostrādātā minūte, tostarp virsstundu, tiek apmaksāta, pateicoties elektroniskai darba laika reģistrācijai. “Lidl” piedāvātā stundas likme Tukumā  ir 5,40 eiro, kas ir vairāk nekā vidēji nozarē. Turklāt ikviens var izvēlēties sev piemērotāko darba laiku – 8 stundas dienā jeb 40 stundas nedēļā vai 6 stundas dienā jeb 30 stundas nedēļā, kā arī darbu uz noteiktu laiku. Piemēram, iespēju strādāt tikai 30 stundas nedēļā vai arī sešu mēnešu darba līgumu ir iecienījuši  ģimenes cilvēki, lai vairāk laika varētu veltīt tuvajiem.

“Būtiski arī, ka ikviens “Lidl Latvija” darbinieks, neatkarīgi no ieņemamā amata, saņem veselības apdrošināšanu uzreiz jau pēc 3 mēnešu pārbaudes laika. Tas ir otrs svarīgākais faktors aiz algas, kuru atzinīgi novērtē jau intervētie darbinieki,“ stāsta A. Razgale.

Darbs “Lidl” atšķiras ar to, ka  viss kolektīvs ir kopīgi atbildīgs par pienākumiem veikalā un ikviens prot darīt jebkuru darbu.

Tāpat bez ievērības nav palicis arī modernais un pilnīgi jaunais Tukuma “Lidl” veikals , jo šādā vidē strādāt ir patīkami. “Viens no “Lidl Latvija” mērķiem ir kļūt par tādu uzņēmumu, kurā cilvēki vēlas strādāt. Un es varu apgalvot, ka mana komanda ir priecīga šeit strādāt, un mēs ar nepacietību gaidām jaunus kolēģus!” uzsver M. Ozols.

Komentāri

  1. Ak, Dievs! Nu atveriet taču beidzot to veikalu,lai nav jābrauc uz leišiem pakaļ Lidla labumiem,nevis nodarbojaties te ar visādām herņām,tikai ne ar to, ar ko tiešām vajadzētu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *