Kā sagatavot ādu pavasarim un saules stariem

Beidzot tik ilgi gaidītais pavasaris ir klāt, tāpēc ar prieku dodamies ārā un tveram siltos saules starus, kas tik ļoti uzlabo pašsajūtu. Tomēr šis brīdis ir arī tas, kad īpaši jāpiedomā par sejas un ķermeņa ādas sagatavošanu siltajai un saulainajai sezonai, lai tā justos un izskatītos labi, kā arī būtu pasargāta.

Atmodini ādu ar skaistuma procedūrām

Pēc ziemas āda ir kļuvusi pelēcīgāka, sausāka, var būt arī citi nevēlami simptomi, ko radījušas temperatūras maiņas, apkure un pārāk daudz laika iekštelpās, kā arī vitamīnu izsīkums organismā. Tāpēc ir jāatmodina āda ar pavasarim piemērotām skaistuma procedūrām. To obligāti nav jādara skaistumkopšanas salonā, arī mājas apstākļos var veikt dažādas procedūras.

Vispirms vajadzētu ķerties pie ādas attīrīšanas, ko vislabāk var paveikt ar dažādiem skrubjiem. Tādā veidā tiks noņemtas atmirušās ādas šūnas, labāk notiks ādas apasiņošana, kā arī āda būs gatava uzņemt skaistuma produktus un tajos esošās vērtīgās sastāvdaļas. Pēc tam, kad āda attīrīta, var palutināt to ar mitrinošām un uzmundrinošām maskām. Tādas var iegādāties gan veikalos, gan taisīt no dažādiem virtuvē atrodamiem produktiem. Tagad populāras ir kļuvušas dažādas drāniņu maskas, kas ir ērti lietojams un sniedz lielisku efektu.

Izvēlies mitrinošus krēmus

Sākoties siltākam laikam, arī jānomaina barojošais sejas krēms, ko izmantojāt aukstajā laikā, pret vieglāku mitrinošo krēmu, kas liks ādai jausties komfortabli un neizžūt, kā arī izlīdzinās sīkās krunciņas, acīmredzami uzlabojot ādas izskatu.

Krēms jāizvēlas atbilstoši savam ādas tipam un arī gadu skaitlim. Katrā vecuma posmā ādai ir savas prasības, tāpēc tomēr vajadzētu paskatīties uz iepakojuma, kādai ādai ieteicams šis krēms. Tāpat jāpievērš uzmanība arī krēma sastāvam. Labāk izvēlēties tādu, kura sastāvā ir vairāk dabīgu sastāvdaļu, kā arī priekšroku vēlams dot sertificētai organiskajai kosmētikai.

Sāc lietot saules aizsargkrēmu

Pavasara saule ir spēcīga un ātri var iesauļot gan sejas, gan ķermeņa ādu, tāpēc jau tagad ir jāiegādājas šai sezonai saules aizsargkrēms, ko jau jāsāk izmantot. It īpaši tad, ja ārā sanāk pavadīt vairāk laikā, piemēram, dārzā vai pastaigās pa pludmali un citviet.

Izvēloties saules aizsargkrēmu, jāpievērš uzmanība skaitlim, kas ir aiz burtiem SPF. Jo tas lielāks, jo labāk krēms aizsargās no UV stariem. Ja āda ir īpaši jutīga, ja ir gaiši mati un āda ātri apdeg, tad labāk izvēlēties krēmu ar SPF 50. Sejai arī var izvēlēties mitrinošo krēmu, kam jau klāt ir saules aizsardzības faktors. Tas ļaus sejas ādu pasargāt jebkurā laikā.

Novērtē savu dzimumzīmju veselību

Pavasarī arī jāpievērš uzmanība savām dzimumzīmēm, lai zinātu, ka ir droši uzsākt sauļošanās sezonu. Ieteicams apskatīt dzimumzīmes, novērtēt to izskatu. Ja novērojat, ka kāda dzimumzīme ir strauji kļuvusi lielāka, ja ir asiņošana, mitrošana, ja ir nelīdzena virsma un nesimetriska forma, tad noteikti ir jāveic dzimumzīmju pārbaude. Diemžēl pēdējos gados ievērojami pieaudzis melanomas pacientu skaits, tāpēc pret dzimumzīmju veselību jāattiecas ļoti nopietni.

Vajadzības gadījumā konsultējies ar dermatologu

Ja ādas veselība pēc ziemas rada dažas, ja ir kādi aizdomīgi veidojumi vai dzimumzīmes, kas neizskatās veselas, tad noteikti nepieciešama dermatologa konsultācija, lai novērtētu situāciju un izslēgtu kādu nopietnu saslimšanu iespējamību.

Pieredzējuša dermatologa konsultāciju varat saņemt klīnikā “Era Esthetic”, kur pieejamas arī dažādas procedūras ādas skaistumam un veselībai. “Era Esthetic” klīnikā strādā labākie dermatologi, kuri regulāri papildina savas zināšanas ārzemēs, strādā ar modernākajām diagnostikas iekārtām un ārstniecības metodēm.

“Era Esthetic” klīnikas dermatologi sniedz arī attālinātas konsultācijas. Uzzināt vairāk un pieteikties online konsultācijai varat “Era Esthetic” mājaslapā: http://eraesthetic.lv/.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.