Ieteikumi darba meklētājiem

Darba meklēšana ietver sevī daudz vairāk nekā vienkārši apskatīt vakances un nosūtīt savu CV. Ir arī svarīgi izvērtēt savas vēlmes un iespējas, kā arī pienācīgi sagatavoties darba intervijām. Turpinājumā ieteikumi, kas palīdzēs uzlabot izredzes atrast vēlamo darbu.

Nosakiet mērķus

Pārdomājiet un izlemiet kāda veida darbu vēlaties, lai meklēšanas procesā skaidri zinātu, uz kādiem piedāvājumiem koncentrēties.

Izveidojiet plānu

Darba meklēšanai ir jāvelta pietiekami daudz laika. Izlemiet, kad un cik bieži to darīsiet. Noteikti pārliecinieties, ka Jūsu CV un motivācijas vēstule ir atjaunoti. Ja nepieciešams, izmantojiet kādu no internetā pieejamiem CV paraugiem, kā arī iepazīstieties ar ieteikumiem efektīvas motivācijas vēstules rakstīšanā.

Pielāgojiet savu CV

Pielāgojiet CV un motivācijas vēstuli katrai darba vakancei, uz ko piesakāties. Rūpīgi izlasiet darba sludinājumā minēto informāciju, lai saprastu, kādas ir prasības un kas tiek sagaidīts no jaunā darbinieka. Tādējādi Jūs sapratīsiet, kādu informāciju savā pieteikumā nepieciešams īpaši izcelt.

Izmantojiet dažādas darba meklēšanas iespējas

Tiešsaistē ir pieejami darba sludinājumi plašā izvēlē, taču tā nav vienīgā meklēšanas iespēja. Par savu vēlmi atrast darbu informējiet arī draugus un paziņas – mūsdienās to ērti izdarīt ar sociālo tīklu palīdzību.

Aplūkojiet arī Valsts Nodarbinātības Aģentūras sniegtās iespējas – tur pieejami ne tikai darba sludinājumi, bet arī semināri un apmācības, kā arī karjeras konsultācijas.

Rīkojieties pārliecinoši

Esiet droši pieteikties uz vakanci arī tad, ja atbilstat tikai dažām no sludinājumā minētajām prasībām. Atkarībā no amata, darba devēji var pieņemt darbā arī cilvēkus bez atbilstošas pieredzes vai izglītības. Nereti daudz svarīgāka ir vēlme mācīties un attīstīties.

Uzziniet vairāk par uzņēmumu, kur vēlaties strādāt

Pirms pieteikuma sūtīšanas ir vērts veltīt laiku tam, lai uzzināt vairāk par potenciālo darba devēju. Apskatiet uzņēmuma mājas lapu, kā arī sociālo tīklu kontus. Tas palīdzēs gūt labāku priekšstatu par tā darbību un vērtībām, kā arī veiksmīgāk sagatavoties darba intervijai.

Apbruņojieties ar pacietību

Jāņem vērā, ka dažkārt darba meklēšanas process ir ilgāks, nekā bija plānots. Nevajadzētu padoties saskaroties ar pirmajiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem – apņēmība un regularitāte noteikti novedīs pie vēlamā rezultāta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *