Atbalsts uzņēmumiem, kuri grib attīstīt savu biznesu

Virzīt uz priekšu biznesu šodienas ekonomiskajos un globālajos apstākļos ir liels izaicinājums, tāpēc tiem uzņēmumiem, kuri to ir apņēmušies darīt, ir jāsniedz pieejams un elastīgs finansiālais atbalsts. It īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri nesaņem pienācīgu atbalstu un pretimnākšanu no bankām.

“Tāpēc “PayRay”, ienākot Latvijas finanšu pakalpojumu tirgū, aizdevumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem izvirzījis par vienu no saviem pamatpakalpojumiem. Šobrīd šī joma nav pietiekami attīstīta, tāpēc redzam izaicinājumus un izaugsmes iespējas. Mēs plānojam mainīt šobrīd smagnējo un formālo procesu, ar ko tiek noslogoti aizdevumi uzņēmumiem. Mēs strādāsim ātrāk un efektīvāk, piedāvājot tieši mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām pielāgotus finanšu pakalpojumus,” par SIA “PayRay” plāniem Latvijā stāsta uzņēmuma vadītājs un finanšu eksperts Mareks Basankovičs.

Ātra pieteikumu izskatīšana un elastīgi aizdevumu plāni

Ar ko “PayRay” aizdevums uzņēmumiem atšķirsies no citiem līdzīgiem pakalpojumiem? Ar to, ka netiks nevajadzīgi tērēts klientu laiks. Viss pieteikšanās, apstiprināšanas un naudas izmaksas process būs maksimāli optimizēts un vienkāršots. Naudas līdzekļi klienta kontā nonāks jau 48 stundu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas.

Pieteikuma izskatīšanas laikā eksperti analizēs ne tikai uzņēmuma finanšu stāvokli, bet arī industriju un uzņēmuma iespējas realizēt savu potenciālu tajā. Mērķis ir paskatīties uz katru uzņēmumu kā unikālu, nodrošināt tam individuālu un elastīgu pieeju. Arī atmaksas plāni klientiem tiks piedāvāti pietiekami elastīgi, ļaujot uzņēmumam koncentrēties uz attīstību un savu izvirzīto biznesa mērķu sasniegšanu.

Palīdzēt pacelt klienta biznesu nākamajā līmenī

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem spēcīgs finanšu partneris ir ļoti svarīgs, jo tas ļauj koncentrēties uz uzņēmuma tiešo darbu, produktiem un klientiem. SIA “PayRay” plāno tuvāko gadu laikā kļūt par vadošu Latvijas finanšu tirgus dalībnieku un partneri tieši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, palīdzot tiem īstenot pat drosmīgākos biznesa plānus un ambīcijas.

“PayRay”, balstoties uz iepriekšējo darbības pieredzi Lietuvā, arī Latvijā sevi pieteicis kā mazā un vidējā biznesa ekspertu. Līdzšinējā sadarbība ar daudziem šī segmenta uzņēmumiem ļāvusi izprast to patiesās vajadzības un pielāgot pakalpojumus tieši šīs jomas specifikai. Konkurence un smagnējie ekonomiskie apstākļi, kas šobrīd kļūst arvien grūtāki, traucē ideju lidojumam un kavē izvirzīt augstus mērķus, tie šobrīd var šķist nereāli sasniedzami. Tomēr ar īsto atbalstu, atdevi darbam un nepadošanos grūtībām iespējams pacelt biznesu nākamajā līmenī. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tā visbiežāk ir ražošanas modernizācija un paplašināšana, eksporta tirgu iekarošana, interneta veikala izveide un citi mērķi e-komercijas vidē.

“PayRay” pakalpojumu klāstā būs arī faktorings

Aizdevumi uzņēmumiem nebūs vienīgais pakalpojums, ko “PayRay” piedāvās klientiem Latvijā. Mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšana notiks arī ar faktoringu jeb rēķinu finansēšanu.

“Faktorings ir otrs finanšu pakalpojums, kuru plānojam attīstīt Latvijā un ar laiku ieņemt vadošās pozīcijas faktoringa tirgū, jo šobrīd Latvijas faktoringa portfelis ievērojami atpaliek no kaimiņvalstīm. Jau pirmo nedēļu laikā, kopš paziņojām par ienākšanu Latvijas tirgū, vairāki desmiti uzņēmumu interesējās par faktoringa iespējām. Tas liecina, ka šim pakalpojumam ir ievērojams potenciāls, ko grasāmies attīstīt un izmantot,” par faktoringu komentē M. Basankovičs.

Faktorings ir efektīvs finanšu instruments, ar kura palīdzību uzņēmums var stabilizēt apgrozāmo līdzekļu plūsmu un palielināt savas konkurences priekšrocības. Faktorings praksē nozīmē to, ka uzņēmums pircējiem izrakstītos rēķinus iesniedz faktoringa uzņēmumam, kurš izmaksā lielāko daļu no to summas. Pēc tam pircējs rēķinu apmaksā faktoringa uzņēmumam rēķinā noteiktajā termiņā.

SIA “PayRay” ir meitasuzņēmums Lietuvas bankai, kura licenci no Eiropas Centrālās bankas saņēmusi 2019. gadā, bet līdz tam Lietuvā darbojās kā faktoringa uzņēmums. Latvijā SIA “PayRay” savu darbību uzsāka 2020. gada rudenī, par pamatpakalpojumiem izvirzot aizdevumus mazajiem uzņēmumiem un faktoringu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *