Vai Tukuma eglīti Grinčs aiznesa?!

Šīs dienas, 26. novembra rīts daudziem tukumniekiem sākās ar lielās svētku egles gaidīšanu, jo Brīvības laukumā sāka rosīties vīri un ar smago tehniku tika atvesta svētku egle, taču visiem par lielu izbrīnu pāris stundas vēlāk no egles nebija ne vēsts – vien daži čiekuriņi un daži egļu zari laukuma malā.

No aculieciniekiem uzzinājām, ka bijušas pat divas egles, bet tās abas aizvestas…

Kā stāstīja Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele, šogad pilsētas rotāšanai tika sludināts konkurss, un tajā ietilpa arī lielās svētku egles uzlikšana un laukuma rotāšana, turklāt tika izvirzītas prasības, kādai šai eglei jābūt, kuras uzņēmējs neizpildīja, tāpēc arī egle aizvesta, taču līdz svētdienai, 1. decembrim, kad parasti tiek svinēta egles iedegšana, Brīvības laukumā eglīte būs.

Kā var izlasīt Tukuma novada domes izsludinātā iepirkuma «Ziemassvētku noformējuma dizaina izstrādāšana, izgatavošana, izvietošana un uzturēšana eksponēšanas laikā Tukuma pilsētā» dokumentos, eglei jābūt vismaz 14 metrus garai un zarotai no visām pusēm. Vēl iepirkums paredz izdekorēt Lielo ielu no Brīvības laukuma līdz Pilsētas parkam, Pils ielu – no Brīvības laukuma līdz Pasta ielai, Pilsētas parkā ierīkot miniatūru ziemas pilsētiņu, izliekot dekorācijas un noformējot Rūķu namiņu, bet skvērā Pasta un Jelgavas ielas stūrī novietot dekoru. Iepirkumā arī bija izvirzītas prasības noformējumam, kam jābūt dekoratīvam kā dienā, tā naktī, izturīgam pret vēju, vairākkārt izmantojumam, interaktīvam utt., kā arī noteikts, ka šie rotājumi jāuztur līdz 1. februārim.

Konkursā piedalījās divi pretendenti, no kuriem iepirkuma komisija par piemērotāko izvirzītajām prasībām atzina SIA «First service», Liepājā reģistrētu uzņēmumu, kas šos darbus apņēmās veikt par 49 999 eiro (bez PVN). Sazinoties ar uzņēmuma valdes locekli Elīnu Štobi, noskaidrojām, ka uzņēmumu neapmierināja piedāvātās egles, tāpēc tās aizvestas, taču līdz svētkiem egle Tukumā noteikti būs, līdz ar to satraukumam neesot pamata.

Komentāri

  1. Vai tiešām uzmanīgi rakstu nevar izlasīt un tad muldēt, šajā summā ir centra un parka dekorēšana, nevis viena egle mūsdienās, lai sabiedrībai patiktu par 100€ neizrotāsi

 1. Un kur tad palika iepriekšējo gadu namiņi , noformējums un lampiņas kokos ? Vai paspēja
  jau nolietoties ? Ja katru gadu tērēs 50 k tad jau nekāds budžets vairs nekam citam neatliks 🙂

 2. A kur palikusi tradīcija, ka pilsētas birģermeistars pats noskata pilsētas galveno egli? Lukmanam pie pakaļas, acīmredzot, tradīcijas un komunikācija ar pilsētas iedzīvotājiem. Papīrgrauzis bija un ir. Bija labs izpilddirektors, bet kā mērs – vājš!

 3. Cerams, ka reforma neskars kaimiņnovadus. Vismaz Kandavā katru gadu egli dāvina uzņēmējs, un pilsēta skaisti izdekorēta par minimāliem līdzekļiem. Tad vēl runā, ka ieatupīs uz reformu. Ja katrā bjušā novadā dekorēs turpmāk pa 50 000 eur, tad bankrots ir klāt uz līdzenas vietas.

  1. Nu ja, tā jau Kandavā tiešām izplatīta parādība – nemitīgi nokāst uzņēmējus! Atraduši, ar ko lielīties! Tā Dainis sāka un tā visi nākamie turpina; par nodokļu maksātāju naudu nodarbina savus radus, draugus, paziņas un mīļākos, braukā pa pasauli, hartas meklēdami, bet visam pārējam viena atbilde: dariet paši, vai-lai dod uzņēmēji! Un noplēš plikus jau tos savējos, kas tā jau ar nabadzību kaujas, jo tiem lielajiem nodokļu maksātājiem, par kuru naudiņu dzīvo, kā, piemēram, lulu pica, jau klāt netiek.

   1. Mums ir prieks atbalstīt, un lepoties, ka mums pašiem ir skaistas egles un paši varam, netērējot lieki naudu. Ir uzņēmēji, kas paši iet un piedāvājam savu atbalstu. Ne jau naudā vienmēr var iedot, bet materiālā arī. Tiem, kam skauž vajag padomāt, dots devējam atdodas!

    1. Nu un, kā tad ”atdodas”? Bez konkursa dabū pašvaldības pasūtījumu? Ak, ar materiāliem palīdzat pašvaldībai, un tie materiāli neko nemaksā? Nu ja, baigais bizness. Tad jau nav brīnums, kas viss jums tur nīkst ārā, un par to vēl apskaust!? Būtu jāsmejas, ja nebūtu tik bēdīgi…

  1. Visi šķendèjas, ka dàrgi, bet kad neizkarina lampiņas uz Raudas ielu, tad sauc Bez Tabu un sūdzas, ka tumšs. Ja rotà, atkal nav labi. Neesat pamanījuši, ka pat pāris metru garas lampiņas jau maksā dàrgi…un ko var izdarīt ar pàris metriem?

   1. Vai “Raudas” grāmatvežiem nav personīgi jāatbild par savām kļūdām? Kāpēc engurniekiem ar saviem nodokļiem jānomaksā viņu kļūdas? Lūdzu žurnālisti papētīt šo lietu un informēt engurniekus un laikraksta lasītājus. Tika labotas iepriekšējo grāmatvežu kļūdas, tagad viss turpinās.

  1. Vai nav vienalga no kurienes vesta-kaut vai no ĶĪNAS.Būtiskākais, ka Tukuma Ziemssvētku/Jaungada noformēšanā vinnēja Latvijas uzņēmēji nevis lietuvieši vai ķīnieši.Un vajag lasīt visu uzmanīgāk, jo iepirkums nav par egles pirkšanu, bet par pilsētas izrotāšanu ar katru gadu paplašinot izrotāto teritoriju.

 4. Bet uz svētkiem gribas ikrus un labu šampanieti!! Tam naudiņu pieskaitīja klāt-varbūt “tauta” neievēros?! Ievēroja!! Nu tukši būs puncīši!! Ai, ai, ai!!!

  1. Vai ikri un šampanietis ir deficīts kā padomju laikos un ome to uz svētkiem nevar atļauties?
   Kritizēt ir visvieglāk un gānīties soc tīklos vēl vieglāk.Tik gānītāji parasti paši neko nemāk kā tik liet melnu virsū citiem.Vēlu jauku svētku gaidīšanas laiku! Ticu, ka izrotātais Tukums visiem patiks, bet tad jau labu neviens neteiks, jo galvenais tak gausties, cik viss slikti.

 5. Bet uz svētkiem gribas ikrus un labu šampanieti!! Tam naudiņu pieskaitīja klāt-varbūt “tauta” neievēros?! Ievēroja!! Nu tukši būs puncīši!! Ai, ai, ai!!! Tikai nedirs! Neko agrāk neesmu rakstījusi!!!

 6. Mīļie tukumnieki novadnieki es es aicinu piesakam streiku un 1 decembrī nedodamies uz brīvības laukumu skatīties kā iedzez egli lai Mis Lukmans, viens pats sēž brīvības laukumā salvecim klēpī skatās kā iededz egli es neiešu dari arī tu tā

  1. Nu, un kurš būs vinnētājs? Lukmans, kam jau tāpat viss pie kājas, vai mūsu bērni, kam svētkus atņemsim? Tiešām stulbums, atarduši, par ko cepties! Nu, iespējams, kāds opozicionārs,kam zvaigznes pa galvu sagriezušās, arī vliksies, ka pats medāli saņēmis.

  2. Mr N ir …

   Kurš jau šo info pa visu FB salicis, ko slēpies no patiesā vārda?!
   Atradies pilsētas klauns un marionete. Sēdi savā dognīcā un nerosini tautu uz muļķībām!

  3. Kad vienreiz noblokjēs visos soc. tīkolos un šeit šo komentāru rakstītāju. Lai vienreiz O. Amat… kungs beigtu rakstīt šos murgus!

 7. Es par šo ideju paldies kad piedāvāji šo

  P.s pasaki sev pazīstamajiem un radiem arī lai nejiet lai Lukmans skaitā salvecim pantiņus un cik labos darbus padarījis

  1. Ja nebūs Lukmans-vai , kas būtiski mainīsies?Kuŗš vēlas uzņemties atbildību par visu novadu?Nosauciet diskutētāji vārdus, ko vēlaties Lukmana vietā?Nebūs neviens, jo viņa alga ir kā mediķim, bet darbs -24 stundas reiz 7 dienas, tātad bes atpūtas.

 8. cik tur tanii domee ir vinji un vinjas?par shitaadiem gaajieniem viniem vajadzeetu nemt rokas zaagi ,nozaget un visiem uz pleca atnest to egli.kur ir,es paradishu.

 9. Varbūt tie domē vajag padomāt par psiholoģisko palīdzību kāda klīnika

  Pilnīgi atbalstu nejam uz to debīlo egles iedekšanu nerādām saviem bērniem paraugu kā vajag krapties un čakrret cilvēkus savā novadā un pilsētā

 10. …. 🙂 mēģini savaldīt savu verbālo caureju. Nevajag 10 komentāros pēc kartas rakstīt vienu un to pašu ar dažādiem segvārdiem. Kūdīt sevi, iedomāto sevi un savu iedomāto draugu 😉 Tevi atpazīst jau daudzi 🙂 Tava bezdievīgi, bezcerīgi analfabētiskā izteikšanās dzen izmisumā! Konservatīvās partijas vadība zina kas par ‘pērli’ ir pašu ierindā? Nākamā frakcijas sēdē ir vērts izvērtēt šī kolēģa aktivitātes un izteikšanos sociālos tīklos un citviet. Es par to parūpēšos. Mūsu ierindās nav vietas rupjiem, analfabetiskiem un “aizdomīgimazgudriem’ biedriem. Es ziņošu kolegām partijā. Man ir kauns būt vienā politiskā spēkā ar šo personu. GODĪGI DROSMIGI GUDRI

  1. Labdien ! Cien partijas biedrs aicinu tevi vērsties pie mūsu ētikas komisijas . Žēl kad tu neesi tik partijas biedrs tik. Bet aicinu tevi par tādu kļūt . Atsaucoties uz taviem apvainojumiem nav pamata satraukties tos es nerakstīju . Paldies tev
   Jauku vakaru
   Jaunā konservatīvā partijas biedrs

   1. Jums JKP drīz atgriezīsies vecbiedrs no Kandavas – Rozenfelda kungs. Kārtējā partija , kur viņš pabijis ir piebeigusies, nu meklē atkal ceļu pie Bordāna, ko pirms tam nolika zemāk par zāli…Ar to arī Jūs apsveicam 🙂

 11. Tukums jau tagad ir skaisti izdekorēts.Noteikti ir labs iepirkums par pilsētas centra un parka dekorēšanu.Tiek domāts par svētku radīšanu mums visiem,galvenais bērniem.Jebkuri svētki prasa līdzekļu ieguldīšanu arī par ģimenes svētkiem mēs arī izgrūžam lielus līdzekļus,lai radītu svētkus sev un saviem viesiem.Paldies par radīto skaistumu vasarā,tagad un ziemassvētkos.Mēs maksājam nodokļus arī par šo radīto priecīgo noskaņojumu,ko esam pelnījuši.

  1. ES arī neatbalstu grinčus un piekrītu, ka skaisti ir tad, ja skaisti izdekorēts… Un Maija Fogele tiešām ir malacis! par tiem salīdzinoši niecīgajiem līdzekļiem, kas viņai tiek pilsētas `smukumam` atvēlēts un ar ko visi, kam nav slinkums, pēc tam lepojas, tiešām tiek izdarīti brīnumi (dobes, dekori). Bet par tiem`labajiem` iepirkumiem gan nevajadzēja. tieši to`labo` iepirkumu dēļ mēs – nodokļu maksātāji- esam milzu summas pazaudējuši, un ne tikai to, galvenais jau pazūd ticība, ka šitai domē ir arī godīgi cilvēki. Atgādināt, par ko? Jaunā pieminekļa betons par 300 000, bērnudārza rekonstrukcija, kur kā caurā mucā jau ieliets divu jaunu dārziņu vērtībā, atkritumu apsaimniekošana, ar kuru jau sākotnēji `labā iepirkuma` dēļ mokāmies joprojām, Durbes parka `sakārtošana` un kronis visam-tukuma 2. vidusskolas rekonstrukcija. tiešām profesionāli un saprātīgi veikti iepirkumi, organizēti un veikti darbi? iepirkumi?

 12. Labvakar, Tukums veidojas par skaistu pilsētu. Tas prasa līdzekļus. Skaistums piesaistīs tūristus un Jūsu radus, kas diemžēl ir ārzemēs. Būtu jauki, ja dome veidotu mazakus iepirkumus, lai var startet vietejie uznemeji, bet ceru, ka visi klūs gudrāki un visiem būs skaisti, sirsnīgi svētki!!!

 13. Vienu gadu Tukuma Dome varētu ņemt vērā visus FB īgņas un uz Ziemassvētkiem nelikt nekādas dekorācijas.
  Tad gan FB īgņas varētu sajūsmā sist plaukstas, ka ietaupās nauda.

 14. Līgo svētki Durbes parkā pēc ilga laika netika svinēti,bija liela ažiotāža par to.Tagad daži komentētāji nevēlas arī Ziemassvētku un Jaungada noskaņas.Skumīgi.Paldies tiem cilvēkiem, kas domā un rada šis jaukās noskaņas.Lai sēž,ja tas viņus satrauc, savās aliņās un nelien laukā šajā laikā.Iesim,baudīsim un svinēsim.Kas vēl ir jaukāks par Ziemassvētkiem no laiku laikiem.

 15. Tukums veidojoties par smuku pilsetu viii die,tas cikveks tak ir kk totāli sapipējies kura vietā kaut kas smuks tiek veidots ,tā lai tas tiešām būtu ilgtermiņā ,pilnīgi nekas!!!vienīgi papucejam dobes un viss,vecais fonds un ta bija vesture,un kaut kada vismaz pilsetas seja,taću tas viss ir jau nolaists lidz nullei,nav vairs ilgi ari kulturas nams aizies pa burbuli utt.utt.Kauns par pilsetas vadibu,saimnieciska attieksme pilniga 0

 16. Nav runa par neizpušķošanu, bet par plānotu, kvalitatīvu kopskatu pilsētai! Nevis katrā stūrī savā krāsā! Vai Tukumā ir cilvēks, kas uzrauga pilsētas izskatu kopumā? TV skatoties kauns, mājas noplukušas, Tukums -Smukums audekls noplēsts krājas pie Talsu ielas stūra, policijas ēka briesmīga! Vakaros tumšs, parka maliņā vecais Rūķu namiņš eglīšu ielokā… Pabrauciet, paskatieties kā citur, Jūrmalas mežaparks led gaismās mirdz viss!

 17. Tukums ir skaisti izdekorēts un kas vainas eglei?! Jūrmalas led parks arī ir vienīgais kas mirdz. Atēdušies visi laikam par daudz.Visas elekrtiskās lietas maksā dārgi, ja kas reizēm arī neiztur vienu sezonu.Ja paši kaut neleilu daļu mēģinātu darīt šādu darbu, tad diez vai te tā vārītos.Paskatieties cik paši esat atsaucīgi un novērtējiet citu darbu. Diez ko tad paši strādājat, kā iet ar darbu kvalitāti, visiem apmierina???Paliek arvien trakāka cilvēku vēlme visu kritizēt, visu nopelt, lamāt, noniecināt. Un vienosimies tik kopā visi, ko padarīsi, vienā zemē dzīvojam un vienā valodā runājam. Neviens nav labāks, vai sliktāks.

 18. Kamēr pilsētai nebūs “galva ar komandu “ar saimnieka redzējumu , nekas nebūs!!
  Gads no gada iet bet Tukums paliek ar vien pliekanāks , tukšāks un noplukušāks.Nepietiek ar papucētām, dobēm un celiņiem, ilgtermiņam tas ir čiks.
  Būtu vismaz pacēluši savus dibenus un aizbraukuši tepat uz Kuldīgu pakonsultēties kā tāda maza pilsēta visu dabū gatavu,vecais fonds plaukst ar katru gadu , restaurācija iet pilnu sparu,kultūras dzīve ar milzīg+ , kaudze restorānu visi Rīgas šefpavāru iecienīti , visa veida svētki gadatirgi vienkārši lieliski, tūristu autobusi vasarā tik daudz ka nav kur savietoties utt.utt.!!! tā lūk un tur nav ne milzīgu rupnīcu utt.kas nestu pilsētai mega nodokļu piepildījumu !!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.