Tukumniekus apsēduši kukaiņi

17. maijā Rīgas ielā 4, Tukumā, šīs mājas iedzīvotāja izmisīgi cīnījās ar kukaiņiem, kas apsēduši visu sētu. Mošķi lienot arī istabā. Sieviete pastāstīja, ka ar šo problēmu cīnoties jau vairākus gadus, zvanījusi arī uz SIA «Tukuma nami», kur atbildējuši, ka neko nevarot darīt lietas labā.

17. maijā Rīgas ielā 4, Tukumā, šīs mājas iedzīvotāja izmisīgi cīnījās ar kukaiņiem, kas apsēduši visu sētu. Mošķi lienot arī istabā. Sieviete pastāstīja, ka ar šo problēmu cīnoties jau vairākus gadus, zvanījusi arī uz SIA «Tukuma nami», kur atbildējuši, ka neko nevarot darīt lietas labā. Rīgas ielas namu apsēdušie kukaiņi ir ķiršu-madaru laputs (Myzus cerasi), kas vairāk raksturīga ķiršiem, bet kādu nezināmu apstākļu sakritības pēc var parādīties arī uz plūmēm. Tik plašu laputu invāziju veicinājis maija sākuma siltais laiks.

Kā šos kukaiņus ierobežot? Stādījumu tuvumā ierobežo madaras un tai radniecīgus augus. Daļu no laputīm dārzā iznīcina dabiskie ienaidnieki – mārītes, zeltactiņas, ziedmušas, jātnieciņi, spožlapsenes, tumšlapsenes, trihogrammas u.c. Bojāto dzinumu galus var nogriezt kopā ar laputīm un iznīcināt.

Komentāri

  1. ‘Jāmiglo ar Dec tīri labi palīdz. Bet normāls cilvēks viņu vairs nevar nopirkt, attapsies kad uttis būs pārņēmušas visu. Vēl fas taks iedarbojas.

  2. hi hi,tu ko?Jācīnās tak pret miglošanu,mums tak ir visādi dienesti un inspekcijas,par zaļu Latviju.Utu pilni,bet zaļi.Iedzersim par ekoloģiju.

  3. dzivoju kadu laiku atpakaļ preti rigas ielai 4, kaleju iela 1 … ja šausmas ar tiem kukaiņiem …. pat bernu laukumiņos vai uz soliniem pilns ar tiem lipigiem kukaiņiem … neviens tos plumjus need … nocirst vajag

  4. tava neaizstājamā ķīmija, analfabēt, jau ir nogalinājusi visas dzīvās būtnes, kas šīs laputis var apēst. Domā ar galvu! Iedzersim par raundapu!

    1. Vai tad laputs nav dzīva būtne?Tava tuvredzība aptumšo veselo saprātu.Vai kādreiz bija tādas ērces?Tāpat no lidmašīnām migloja mežus,lidmašīnas kaisīja minerālmēslus,visas sētas bija pilnas,gustu bārstīja uz kāpostiem,paši ēda…tu maz zini cik gadus dustā saglabājās indīgā viela?,bet vai tā slimoja kā tagad,katram otrajam rāpulis,bet ekoloģisks.

  5. Noscirst to krēķus, tā nebojās citu īpašumus (auto) kur ierīkots autostāvieta un iestādīt vietā kādus citus košumkrūmus, kas priecēs iedzīvotājus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.