Jaunsātu svētkos sveiks sakoptākās sētas

8. un 9. augustā savus svētkus svin Jaunsātu pagasts. Svētku programma plaša, taču viens no nozīmīgākajiem pasākumiem ir sakoptāko sētu vērtēšana un apbalvošana.

8. un 9. augustā savus svētkus svin Jaunsātu pagasts. Svētku programma plaša, taču viens no nozīmīgākajiem pasākumiem ir sakoptāko sētu vērtēšana un apbalvošana.

Konkursam par pagasta sakoptākās sētas titulu tika izvirzīti pieci pretendenti: divi daudzdzīvokļu nami – Sautiņos «Sprīdīši» (Iveta Kalniņa) un centrā «Spāres» (Ārija Lazdāne) un trīs privātmājas, kuru saimnieces ir Maruta Lagzdiņa, Raisa Krustkalne un Sigrija Kairiša. Visas trīs mājas ir vienādi skaistas un aprūpētas, katra ar savu knifiņu, tāpēc žūrijai bija ļoti grūti noteikt, kurai šogad pienākas tituls «Jaunsātu pagasta sakoptākā sēta 2009».
No daudzdzīvokļu mājām par krāšņāko tika atzīti «Sprīdīši», kuru apkārtni kopj Iveta Kalniņa – ikdienā auklīte bērnudārzā, piecu bērnu māmiņa un no visa tā brīvajā laikā – arī pagasta amatierteātra aktrise. Iveta stāsta, ka dzīvojot šeit jau 20 gadus. «Sprīdīši» ir divpadsmit dzīvokļu māja, kuras lielākā iedzīvotāju daļa ir pensionāri, jaunāki cilvēki vien pāris ģimenes. Pie mājas prāvs puķu dārzs, zālājs, visapkārt zied uz zaļo. Kādreiz šeit esot bijuši mežrožu džungļi. Pirms gadiem četriem ar traktoru uzplēsuši vietu puķu dārzam. Iveta rāda dekoratīvo dīķīti: "Lūk, to pati ar lāpstu izraku, pa vakariem vien, vīru no darba mājās gaidīdama. Pati audzēju tikai samteņu stādus, pārējos pērku vai iemainu no kaimiņiem." Teritorija jau paliekot par mazu, tāpēc pa kādai puķei jau iestādījies ceļa otrā pusē. Iveta rāda dobi mājas galā: "Šajā vietā sāka stihiski veidoties izgāztuve, tāpēc ātri vien iestādīju puķes. Viena dobe vairāk, bet par vienu miskasti mazāk." Ideju apkārtnes daiļošanai Ivetai netrūkst, tās atvedot vīrs, pa Latviju komandējumos braukājot. Lūk, ceļgalā trijkājī iekārts čuguna katls, pilns ar ugunīgām petūnijām. Pie malkas šķūnīšiem nolikta veca veļasmašīna, kuru nokrāsošot, sānos pielikšot riteņus, bet pašu piestādīšot ar puķēm. Vēl izdomāts tiltiņš pār dīķīti un daudz kas cits, bet to paveiks citugad, lai pašiem prieks un citiem būtu, ko parādīt.
Par Jaunsātu pagasta sakoptāko sētu šogad tika atzītas M. Lagzdiņas māja Parka ielā 2, 2. vietā – I. Kalniņas koptie «Sprīdīši», bet trešā godalga – S. Kairišas «Rasām». Veicināšanas balvas – Ā. Lazdānei un R. Krustkalnei.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.