Vai turpinās terors pret pienotavas māju iedzīvotājiem?

Jau vairākkārt esam rakstījuši par to, kā Slocenes ielas nr. 1., 2., un 3. mājas iedzīvotājiem gandrīz nepārtraukti ir konflikts ar namu apsaimniekotāju – SIA «BREM».

Jau vairākkārt esam rakstījuši par to, kā Slocenes ielas nr. 1., 2., un 3. mājas iedzīvotājiem gandrīz nepārtraukti ir konflikts ar namu apsaimniekotāju – SIA «BREM».

Iedzīvotājiem savas tiesības ir nāciesies aizstāvēt tiesā. Nu sācies atkal jauns konflikts. Jau esam rakstījuši par to, kā savulaik a/s «Tukuma piens» dzīvojamās mājas iekļāva uzņēmuma pamatkapitālā. Tas liedza iedzīvotājiem privatizēt dzīvokļus. Kad pienotavu nopirka īpašnieki no Igaunijas, dzīvojamās mājas un agrākās saistības uzņēmumam bija traucējošas, tāpēc dzīvojamās mājas iegādājās vēl divi citi Igaunijas pilsoņi – Tomass Tūls un Raits Lukas, kuri par namu apsaimniekošanu noslēguši līgumu ar Rīgas firmu SIA «BREM». Tas gados vecos māju iedzīvotājus, no kuriem vairāki paši, savulaik strādājuši pienotavā, nolika īpaši smagā situācijā, jo tika ievērojami paaugstināta īres maksa. Par to vairāki īrnieki bija spiesti tiesāties un tiesu uzvarēja.
Iedzīvotāji arī iebilda, ka nezinot īsti, kur vērsties, ja notiekot avārija, piemēram, ja plīst ūdensvads. Tāpat arī iedzīvotāji ir neapmierināti ar to, ka tiek rēķināts kopīgais ūdens patēriņš uz vienu iedzīvotāju, nevis izmantoti ūdens skaitītāji.

Par pagrabu – papildus maksa

Nu māju iedzīvotājiem jauns pārbaudījums – viņi saņēmuši brīdinājumu, jāatzīst, gan ne pārāk skaidri saprotamā valodā uzrakstītu, ka līdz 30. septembrim viņiem ir jāatbrīvo "nelikumīgi aizņemtās pagraba telpas". Pretējā gadījumā mantas 1. oktobrī piespiedu kārtībā tikšot aizvestas uz maksas noliktavu. Daudzi iedzīvotāji, kuri kopš 1959. vai 1974. gada dzīvo šajos dzīvokļos, visu šo laiku ir izmantojuši pagrabus. "Mēs 36 gadus, vienalga, kurš arī nebija mājas īpašnieks, esam izmantojuši pagrabus. Sevišķi svarīgi tas ir tagad, jo ziemai esam izaudzējuši kartupeļus un dārzeņus, konservējuši dārzeņus un augļus, vārījuši ievārījumus. Kur lai tagad rudenī mēs to liekam?" vaicā kāda vecāka kundzīte.

Kā mūs informēja SIA «BREM» pārstāvis, nodoms esot par pagraba lietošanu iekasēt no katra dzīvokļa īrnieka Ls 5 līdz 6 mēnesī. Tas māju iedzīvotājiem ir kārtējais sitiens zem jostas vietas, sevišķi pašlaik – krīzes laikā, kad pensijas un algas sarukušas.

Diezgan daudz šajās trijās mājās ir jaunienācēju, jo, kas vien varēja, sameklēt Tukumā dzīves vietu citur, tas arī to darīja. Īres līgumi dažādu dzīvokļu īrniekiem ir dažādi. Tā, piemēram, īres līgumā, kuru mums parādīja kāda Slocenes ielas 3. mājas dzīvokļa īpašniece, ir skaidri un gaiši pateikts, ka īrnieka tiesības ir "netraucēti lietot īrējamās mājas koplietošanas telpas un piemājas teritoriju".

Situāciju novēros domes jurists

Kā mūs informēja Tukuma domes jurists Guntis Rībens, tad, viņaprāt, iedzīvotājiem nāksies vērsties tiesā, lai radušos situāciju izvērtētu tiesa.

Savukārt Tukuma domes dzīvokļu nodaļas vadītāja Aiga Kasilova uzskata, ka SIA «Brem» bez tiesas lēmuma nevar izvest iedzīvotāju mantas no pagraba. Tas ir tāpat kā bez tiesas lēmuma no dzīvokļa nevar izlikt tur nelikumīgi dzīvojošu cilvēku.

Iedzīvotāji palīdzību meklējuši arī pie Tukuma domes priekšsēdētāja Jura Šulca, kurš teica, ka 1. oktobrī uz Slocenes ielu nosūtīs juristu, lai redzētu, kas notiek. Šulca kungs bilda, ka namu pārvaldnieks apgalvojot – vairāki iedzīvotāji atsakoties slēgt īres līgumus, savukārt iedzīvotāji sūdzas, kas līgumu neslēdzot apsaimniekotājs.

Arī mēs, redakcijas darbinieki, sekosi līdzi notikumiem, kas 1. oktobrī risināsies pie Slocenes ielas daudzdzīvokļu namiem un par to informēsim.

 

Komentāri

  1. Savējos šādā bezcerīgā situāciā savulaik nostādīja pazīstamais Skvarnovičš, zināmais Pļavāns un populārais Zunde.Visu triju masoniskā vienošanās paredzēja : pilsētas valde atsakās pārņemt mājas; Tās tiek iekļautas ražošanas objekta- pienotavas "pamatlīdzekļos", un tādejādi- pienotava tiek "atsavināta"ievērojami dārgāk. Naudu sadalīja, bet problēmu radīja un laika gaitā nerisināja. Tagad pat saukt pie kādas atbildības nav iespējams, jo "sens tik sens ir tas stāsts…".
    Domei jāparāda tiem igauņiem sava vieta. Ir taču publisko pakalpojumu sniedzēju kontroles institūcijas, ir taču zeme, kas pieder Tukumam.Ir taču dabas aizsargātāji et.cet.c..

  2. Davai, veči un vecenes, maksājiet ragā – paši savu likteni izlēmāt un zināt kā! Bet tagad visus piesaucat palīgā, ka pakaļa svilst. Es vēl ieteiktu spēļu elli pagrabā ierīkot , kur estiem izklaidēties pa nakti.
    Ne velti Tomass ar Urmasu kādai apkopējai teica, ka latvietis (laikam muļķis) ne tai vietā un laikā piedzimis, ko vēl prasa ( kā Raitis).
    Ir gan labs "apgrūtinājums" – paši esti pirka, paši sev pārdeva, lai Marijas ielā māju sagādātu.
    Un vēl ar 90 000 iztrūkumu, ka ne ekonomikas policija, ne Pētergailis pakaļ nedziedāja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.