Kāpēc jāmaksā par zudumiem?

– Zvanām no Ozolu ielas Kandavā un gribam, lai mums palīdz. Esam godīgi maksātāji, bet, kā tas nākas, ka apsaimniekotājs tagad, kad jau ir skaitītāji, grib, lai maksājam arī par ūdens zudumiem?

– Zvanām no Ozolu ielas Kandavā un gribam, lai mums palīdz. Esam godīgi maksātāji, bet, kā tas nākas, ka apsaimniekotājs tagad, kad jau ir skaitītāji, grib, lai maksājam arī par ūdens zudumiem? Agrāk, kad vēl mājas nebija nodotas privātā uzņēmuma apsaimniekošanā, gāja pa dzīvokļiem un pārbaudīja katru mēnesi. Bet tagad – daļai nemaz neesot skaitītāji, ir, kas iekšā nelaiž, bet, kāpēc tad par to ir jāmaksā mums – tiem, kas godīgi par visu samaksā?

Seko likumam

Skaidrojumu sniedza apsaimniekotāja – SIA «M un V» – valdes priekšsēdētājs Guntis Meiers, kurš uzsvēra, ka šāds lēmumu izdalīt to atšķirību, kas radusies starp mājas un individuālo skaitītāju rādījumiem, pieņemts, jo tā to nosakot Ministra Kabineta noteikumi. “Iepriekš mēs kaut kā izlīdzējāmies un šos zudumus sedzām no apsaimniekošanas naudām, bet būtībā tas nav pareizi,” tā G. Meiers. Viņš gan precizēja, ja nu rodas šaubas, – citu parādus par ūdeni godprātīgie maksātāji gan nesedzot, vien, kā minēts, starpību.

Cīņā ar parādniekiem

Ļoti iespējams, dažs iedzīvotājs arī ir izdomājis, kā apiet uzskaiti. Aizdomīgās situācijās veicot papildu kontroli un pārbaudot skaitītāju dzīvoklī. Ja nepieciešamas (tad, kad apsaimniekotāju pārstāvji dzīvoklī netiek ielaisti), piesaistot arī pašvaldības policiju. “Tomēr visus 200 dzīvokļus katru mēnesi pārbaudīt nevaram, tādēļ arī to darām izlases kārtībā un, ja redzam, ka patēriņš, mūsuprāt, ir pārlieku zems, rādītājus salīdzinām.” G. Meiers gan apstiprināja, ka ir iedzīvotāji, kuriem individuālā skaitītāja vēl arvien nav vispār un viņu patērētais tātad uzskaitīts netiek. Šādos gadījumos, ja nav skaitītāja, automātiski tiek pieņemts un arī aprēķināts, ka konkrētie dzīvokļa īpašnieki patērējuši četrus kubus ūdens. Uz jautājumu, vai šo apjomu nevajadzētu vēl palielināt (piemēram, Tukuma novadā šis noteiktais apjoms ir divreiz lielāks), tādējādi mudinot skaitītājus tomēr uzstādīt, G. Meiers konkrētu atbildi nesniedza, toties skaidroja, ka skaitītāji, visticamāk, netiekot uzstādīti, jo cilvēkiem neesot liekas naudas…

 

Komentāri

    1. Uz katru purnu, kurš tajā midzenī mitinās. Tie, kuri tur vienkārši šad un tad ieklīst izlakt kādu lielo alu vai aplekt saimnieci neskaitās.

  1. sūdzējās kazlēns sivēnam, kurs tikko izkāpa no džipa. Tas atteica: skaiti un mēri cik gribi, bet maksāsi tā pat un vairāk, jo man gribas ēst:)

    1. Inteliģences un izglītības trūkums nez kādēļ vienmēr kompensējas ar idiotismu, ja neko nezini un nemāki -vismaz neskaud,bet mācies un strādā.

  2. Kādēļ Kandavā nevar nodod tik km3 ūdens , cik ir patērets līdz mēneša pēdējai dienai, bet pieņem tikai veselos km3. Tad uz kopējo skaitītāju būs pārtēriņš un atkal visiem kopā jāsedz nesamaksātais. Kā to izskaidrot ?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.