Kad jūra izskalo atkritumus

Saņēmām kāda lasītāja iesūtītu foto, kas uzņemts ģimenes pastaigā Abragciema pludmalē. Šis, iespējams, ir posms, kas ik gadu nokļūst tīrāko pludmaļu sarakstos – tā vismaz liecina akcija «Mana jūra» informācija (brīvprātīgie nostaigā jūras krastu, fiksējot atkritumu blīvumu vienā kvadrātmetrā).

Taču viena no pēdējām vētrām ir atklājusi kādu senāku “nedarbu“ – izskalojusi atkritumu kaudzi, kas, acīmredzot kādā brīdī te ir tapusi aprakta. Foto autori vaicāja, ko šādos gadījumos lai dara un pie kā vēršas?
Izveidota īpaša aplikācija
Noskaidrojām, ka par šo pludmales posmu, kā izrādās, ir atbildīgi «Latvijas valsts meži» un komentāru sniedza Jānis Zitāns (Zemgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs): “Būsim ļoti pateicīgi, ja atkritumu fotofiksācijas autors varētu ziņojumu nodot mums ar Vides SOS aplikācijas palīdzību, vai arī kā citādi precizētu koordinātes, lai mūsu darbinieki piegružoto vietu operatīvi atrastu un nodotu sakopšanai. Valsts vides dienests uztur vienotu www.videssos.lv sistēmu, kurai ir izstrādāta arī viedtālruņos lejupielādējama aplikācija, kas atbalsta iespēju jebkuram sabiedrības pārstāvim ievietot informāciju par atkritumu atrašanās vietu. Diemžēl, vēljoprojām regulāri saskaramies ar nelikumīgi izgāztiem atkritumiem apsaimniekotajā teritorijā. LVM Zemgales reģions ik gadus savāc 750 kubikmetrus prettiesiski meža vidē izgāztus atkritumus (kopējās meža vides sakopšanas pakalpojuma izmaksas reģionā sasniedz ap 40 000 – 50 000 EUR gadā).”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *