Ir laiks zināt parādus un parādniekus

– Gribētos zināt, cik lieli parādi ir mūsu pilsētā par komunālajiem maksājumiem, t. i. siltumu un citiem maksājumiem. Kādreiz mūsu avīzītē tika atspoguļoti pilsētas parādi un nemaksātāji, bet tagad neko nedzird.

– Gribētos zināt, cik lieli parādi ir mūsu pilsētā par komunālajiem maksājumiem, t. i. siltumu un citiem maksājumiem. Kādreiz mūsu avīzītē tika atspoguļoti pilsētas parādi un nemaksātāji, bet tagad neko nedzird.

Neoficiāli dzirdams, ka nemaksātāji turīgāki par maksātājiem. Tādēļ gribu zināt, vai attiecīgās instances analizē un pēta, kas tie nemaksātāji tādi ir un kāpēc nemaksā. Un vēl dzirdams, ka piemītot tāds niķis – nemaksāt vairākiem lielākiem un mazākiem priekšniekiem, jo viņiem jau neesot no kā baidīties – neviens klāt tāpat neķersies. Mēs – visi maksātāji, kas godīgi par katru mēnesi norēķināmies, baidāmies, ka neliek maksāt par tiem, kas nemaksā, paceļot tarifus vai kā citādi. Mēs arī dzīvojam knapi, atdodam gandrīz visus līdzekļus, paliek tikai kartupeļiem un pienam, bet, ja liks maksāt vēl vairāk, būs jāiet uz patversmi.
P.S. Lielie priekšnieki droši vien nemaksā, vārna vārnai jau acī neknābs, vai ne?

Esam uzklausījuši vairākus iedzīvotājus, kuri lūguši redakcijai noskaidrot, kāda ir ne vien katras daudzdzīvokļu mājas parāda summa, bet arī katras mājas uzkrājuma summa. Lai arī iepriekš ticis solīts, ka uzkrājuma summu par mājā veiktajiem darbiem varēšot izlasīt ikmēneša rēķinā, tas neesot izdarīts, tāpēc iedzīvotāji gribētu, lai pašvaldības vadītājs Juris Šulcs iesaistās un sniedz savu komentāru. J. Šulcs skaidroja, ka publicēt parādnieku uzvārdus nedrīkst, taču mājas kopējo parāda summu varot avīzēm iesniegt, tā neesot nekāda problēma: "Savulaik tika solīts, ka internetā šo summu varēs redzēt, ierakstot savu paroli, taču neesmu pārliecinājies, vai tas tā ir. Taču arī šo summu varētu parādīt, lai iedzīvotāji to zina. Varu teikt, ka parādu apjoms visu laiku pieaug, tāpēc nākamajā nedēļā arī paredzēta tikšanās ar apsaimniekotājiem par komunālo maksājumu parādiem. Zinu, ka tieši pensionāri ir aktīvākie maksātāji.
Kas attiecas uz teicienu par "lielajiem priekšniekiem, kuri nemaksā" – pats vienmēr esmu par dzīvokli maksājis, jo uzskatu to par goda lietu. Arī saviem darbiniekiem allaž atgādinu, ka ir jāmaksā un ka nevar palikt parādā." J. Šulcs arī atzina, ka varot nomierināt visus, kuri uztraucas par to, vai maksātāji nemaksā par nemaksātājiem un vai ar mājas uzkrājumiem nenodzēš parādus: "Jau pirms daudziem gadiem esam noteikuši, ka par visiem pakalpojumiem norēķināmies proporcionāli iedzīvotāju samaksātajam. Tātad, ja iedzīvotājs konkrētu summu samaksā, tad to sadala proporcionāli par visiem pakalpojumiem, lai šajā laikā izdzīvotu visi. Vienīgā reize, kad kaut ko maksājām, bija pērn, kad nosedzām pašvaldības dzīvokļos dzīvojošo parādu par siltumu Jauntukuma mikrorajonā Ls 9000 apmērā, taču šis parāds nav norakstīts un īrniekiem tas skaitās."  

Komentāri

 1. Visi nemaksātāji cer, ka laiki mainīsies vai jēlā valdība norakstīs uz godīgo rēķina.
  Viens mēģinājums jau ir segt parādus no apsaimniekošanas naudas.
  Stāsts par miroņa mierinājumu ir priekš lētajiem, jo pašvaldībai ir izdevīgs viens apsaimniekotājs, kurš var manipulēt ar maksājumu pārdali no vienas vietas otrai.
  Līdz ar to ir izdevīgi slēpt maksājumus, piesaukt cilvēktiesības piesegt ierēdņu kā nebūt padarītu kontroles neesamību.
  Kurš no šiem sabiedrības naudas pārdalītajiem ir dabā nokontrolējis nemaksātājus? Tiem tācu sen vajadzēja apsprāgt, jo naudas nav, nav ko maksāt un nav ko ēst. Bet dzīvo un labi dzīvo, vēl ar šiku auto brauc…
  Tad kur ir manas tiesības, kam jāknapinās, jāēd akcijas produkti, jānēsā padomju un kaut kādi humpaļu drēbes. Draudzējoties ar galvu, neesmu piedalījies īpašumu burbuļu pūšanā, pērkot par pārmaksājuma cenu vai grābjot kredītus.
  Lai viens otrs neteiktu "mēs", vajadzētu konkrētību un atbildību.

 2. Kā naglai uz galvas.
  Šī tēma nav par Induli un Āriju, par "Lieņu talantu fabriku" un bailīgu vai pieglaimīgu atskatīšanos uz valsts valodas pretiniekiem.
  Parādnieks parazīts. Birokrāts atbalstītājs ar klusējošu piekrišanu un neizdarību. Bet pamēģiniet šiem neiedot, tad tāda jezga kā zīdainim pupu nav iedevuši.
  Sāksim ar pašu apsaimniekotāju – vai uz radniecītes vārdu garāžas īre nomaksāta.
  Vai māju siltināšana nav iespējama dēļ parādiem un tur tas suns aprakts?
  Kāpēc parādnieki nav izlikti no dzīvokļiem, bet atļauj sēdēt uz citu kakla? Likums atļauj vai atkal kādas dzīvokļu nodaļas vadītājas vai pašu izgrozīšanās interpretācija?
  Varbūt jaunais būvniecību lietu komunālvadītājs spēs attaisnot savu padoto darba peļņu?
  Konkrēti, kur ir dokumenti, kur enrgoaudīti un aprēķini māju renovācijai un siltināšanai SPARTAKA IELĀ 5. Tai skaitā īres parādi, uzrādot summu un dzīvokļu skaitu pa kāpņu telpām.

 3. Ja gadā ap 250 darba dienas, tad jāpareizina tikai ar izziņu izdevēju skaitu un vēl dažu pašvaldības ķeizariņu, iznāks pavisam maz reizes apsekot pabalstu gribētājus vienu stundu no rīta pirms darba un vienu stundu pēc darba. Tad arī uzpeldētu nefiksētā nodarbinātība vai viltus bezdarbnieki.
  VID arī tā būtu medus maize, nevis garoza vien godprātīgajiem.

 4. Nav kārtības valstī. Jo lielāks bardaks, jo vairāk var zagt. Arī no kaimiņa, kur čigāns pat neiet, bet krievs ar latvieti neatteiksies.
  Kā saka, kāds vadītājs, tāda ari kārtība (vai nekārtība).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.