Attēlam ir ilustratīva nozīme

VID veicis kratīšanas, arī Talsos un Tukumā

Kā vēstī Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija, 2022. gada augustā uzsāktajā kriminālprocesā par “aplokšņu” algu izmaksu uzņēmumā, kurš nodarbojās ar gaļas un citu pārtikas produktu ražošana un tirdzniecību, VID veicis deviņas kratīšanas vairākās Latvijas pilsētās kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un noliktavās.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada novembrī veica deviņas kratīšanas Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, t.sk. nereģistrētās pārtikas noliktavās – līdz ar to kratīšanās piedalījās arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki.

Kratīšanu laikā izņemti mobilie tālruņi ar mobilo aplikāciju Whatsapp un Telegram sarakstēm, “aplokšņu algu” izmaksu saraksti, 220 paciņas ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2020.gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā. Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, par iespējamo grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu. Kriminālprocesā divām personām piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Komentāri

 1. Simtslatnieku programmas ietvaros nodokļi netika maksāti. Kāpēc to VID nepārbauda? Visiem vienalga?Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Cūkas totālās jūs Vid esat, ejat ķerat tos,kas miljonus zog ,lieciet mierā mazos uzņēmumus …

  1. Tas arī ir uzņēmums kas miljonus zog sen bija laiks to cūku paņemt priekšā.

 3. Vai tad VID ko citu prot, kā tikai mazos ķert jo no lielajiem barojas vis VID galvgalis un arī KNAB un kariņš ar savu liekēžu bandu.

 4. vispār interesanti, kā dažu labu paņēma ciet, tā sākās kaut kāda kustība, vienam otram auto tirgotājam vairs tik zaļi neiet, tagad gaļiniekus … kas tālāk?

  1. Mazliet google un re: sia „Pakalnu gaļa” Valdes priekšsēdētājs ir Lagzdiņš Juris

 5. Respect VID-am, ka izķer shēmotājus.

  Savukārt, mani nemaz nepārsteidz lumpeņproletāriešu tiesiskais nihilisms, kurš darbojas bērnudārznieku līmenī- ”kāpēc Jānīti saplēsi krūzi, Pēterītis arī saplēsa”.
  Katram jāatbild par saviem nodarījumiem, gan jau pienāks kārta arī Puzes vieplim rozā žaketītē un šloserim kolorādo krāsas štātēs.

 6. Tā ar Lapmežciema vistām arī katreiz nošmauc svaru un čeku nedod. Tukuma tirgu sestdienās lūdzu parevidējiet.

 7. Nu “Baigie Malači”tie VID, par vienu ražotni LV atkal mazāk un cilvēki bez darba.

  1. Tev jau vienalga cik kvalitatīvi un likumīgi ražo ne???un kas tur par darba vietu???Algas nemaksā vai izmaksā vecā gaļā!

   1. Tas uzņēmums maksāja algas vecā gaļā to nelieti Lagzdiņu jau sen aiz restēm vajadzēja iebāst lai tas cūka atbild tagad par visu mērglis visu Talsu PVD uzpircis bija.cik varēja cilvēkus ar vecu gaļu barot lai pazondē kādu gaļu veda uz Laucienes pansionātu un līdzīgām iestādēm.

  2. Dēļ šīm ražotnēm,kas nemaksā nodokļus jau arī ceļ tos nodokļus!Bet Gobzemniekiem jau to nekad nesaprast!

   1. Vienīgie noziedznieki ir represīvais valsts aparāts, kas nodarbojas ar mūsu naudas izsaimniekošanu.

 8. Ja man butu iespeja,es butu laimiga algu aploksnē..nevis kā tagad 1000 aiziet nodoklos-viņu rikles,bet kad bus pensija,tad kapeikas..noladetie vid zagli..slimibas lapa pec operacijas graši bija..Lai vismaz dzivo kads..

  1. 1000 nodokļos un slimības lapa kapeikas???Laikam tikai tev tā ir!Un kad saņemsi aploksnē tad tiešām būs kapeikas un pensija vispār nebūs,tad atkal būs vainīga valdība!Muļķu apburtais loks!

 9. Nav jau pareizi zakat valdību.Bet, kad redzam , cik liels skaits ir ierēdņu, kurus jāuztur nodokļu maksātājiem, tiešām gribas šmaukties un nemaksāt nodokļus.Un nodokļi mūsu valstī ir ļoti lieli.Zinu vairākus cilvēkus, kuri strādā nelegāliun saņem vēl invalīdu pensiju.Tā mēs uz priekšu netiksim nekad.

 10. Nu ja tiem, kuri nevienu uz;n;emumu nav nodibinājuši un mēģināju;si sev paši maizi nopelnīt, nekādi nespēs saprast kāda mums ir nodokļu politika. Būdams godīgs uzņēmējs maksāju no katra pirmā santīma nodokli Latvijai, tad kad sapratu kā vajadzēja darīt, tad arī bankrotēju, jo nekādi nebija iespēja noturēties virs ūdens. Tā, kā ja nodokļu politika būtu samērīga, tad cilvēki izvēlētos labāk maksāt, nevis sagaidīt kad tevi soda.

  1. Esmu uzņēmējs; reizēm raudu, bet maksāju nodokļus. Visus! JO…citādi ne man, ne maniem bērniem, ne šitiem ņaudētājiem nebūtu ne skolas, ne slimnīcas, ne ceļu, ne mammai ar tēti pensijas, ne pašiem slimības lapu un super pabalstu apkurei un elektrībai… NU diezgan daudz kā nebūtu, ja ne tie ”muļķi”, kas tomēr nodokļus maksā. Bet ja par Lagzdiņa ”uzņēmējdarbību”, tad tur man tā liekas viss bija un ir viens liels apčakarons

 11. Thanks , I have just been searching for information about this subject for ages and yours is the greatest I have discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *