Rebrn.com

Vecāki no bērnudārza Smārdē nolaupa bērnu un aizved uz Vāciju

11. aprīlī 9.30 Valsts policijas Tukuma iecirknī  saņemta informācija par bērna nolaupīšanu – 1982. gadā dzimusī bērna māte kopā ar bērna tēvu – 1977. gadā dzimušo vīrieti (vecākiem pārtrauktas aprūpes tiesības) patvaļīgi ieradās bērnudārzā Engures novadā un aizveda no tā savu trīsgadīgo meitu.

11. aprīlī 9.30 Valsts policijas Tukuma iecirknī  saņemta informācija par bērna nolaupīšanu – 1982. gadā dzimusī bērna māte kopā ar bērna tēvu – 1977. gadā dzimušo vīrieti (vecākiem pārtrauktas aprūpes tiesības) patvaļīgi ieradās bērnudārzā Engures novadā un aizveda no tā savu trīsgadīgo meitu. Līdz šim bērns vairākus mēnešus dzīvoja ģimenē, kam ir piešķirtas bērna aprūpes tiesības, kā arī viņam bija sniegta palīdzība krīžu centrā. Nekavējoties tika uzsākta meklēšana un ierosināts kriminālproces. Bērna māte ar ģimeni pastāvīgi dzīvo Vācijā, kur viņa arī ir izdarījusi vairākus likumpārkāpumus. Tika iegūta informācija par iespējamiem transportlīdzekļiem, ar kuriem minētās personas varēja pārvietoties, tika izvietotas policijas ekipāžas pierobežā un Latvijas teritorijā, nosedzot iespējamos pārvietošanās maršrutus, kā arī tika apzināti radinieki Latvijā. Noskaidrojās, ka šīs pašas dienas rītā 8.40 abi vecāki bija ieradušies krīžu centrā, kur meklēja bērnu. Ap 12.00 bija skaidrs, ka personas ar nolaupīto bērnu jau atrodas Lietuvas teritorijā. Turpmākā pārtveršanā tika iesaistīti Lietuvas policisti, tomēr pēcpusdienā bija skaidrs, ka personas ir izbraukuši no Lietuvas un pārtveršanā iesaistījās jau Polijas likumsargi.

13. aprīlī saņemta informācija, ka bērns nogādāts aprūpes iestādē Vācijā. Šobrīd tiek sagatavota nepieciešamā dokumentācija, lai varētu bērnu nogādāt atpakaļ Latvijā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.