Zane Vimbule

Uz Gaisa tilta Tukumā izglābts pašnāvnieks

Pirmdien, 18. janvārī, Tukumā, uz Gaisa tilta kāds 1966. gadā dzimis vīrietis bija nolēmis izdarīt pašnāvību pakaroties. Viss beidzās veiksmīgi – policistam izdevās noņemt cilpu ap vīrieša kakla un nodot viņu mediķu aprūpē.

Kā ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde un Tukuma iecirknis, 18. un 19. janvārī reģistrēti 26 notikumi, noformēti 27 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 14 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 – par apzināti nepatiesu speciālo dienestu izsaukšanu. Reģistrēts viens ceļu satiksmes negadījums.

18. janvārī

11.00 Tukumā, Brīvības laukumā, no veikala mantu glabātuves skapīša nozagti divi iepirkuma maisiņi ar dažādām pārtikas precēm. Uzsākts kriminālprocess.

12.00 Tukumā, uz Gaisa tilta kāds 1966. gadā dzimis vīrietis bija nolēmis izdarīt pašnāvību pakaroties un jau bija tam sagatavojies. Policistam izdevās noņemt cilpu no vīrieša kakla un nodot viņu mediķu aprūpē.

19. janvārī

15.45 Tukuma novada Pūres pagastā, degvielas uzpildes stacijas teritorijā, 1957. gadā dzimis «Volvo FL615» vadītājs neuzmanīgi vadīja spēkratu un “aizķēra” jumta konstrukciju, to bojājot. Uzsākta administratīvā lietvedība.

20 komentāri “Uz Gaisa tilta Tukumā izglābts pašnāvnieks

  1. Vai nav smieklīgi? Ja cilvēks tiešām gribētu pašnāvību izdarīt, darītu to citā vietā. Cenšas tikai pievērst sev uzmanību , muļķīgā vietā gan . Tur taču arī mazi bērni var staigāt, kā nav kauna . Tādam mazam , teiksim 7-13 gadus vecam cilvēkam , ko tādu redzēt var būt pamatīga trauma . Pati vairākas reizes šim vīrietim pagāju garām, domāju , ko darīt. Atstāt, lai turpina sevi pazemot vai arī policijai ziņot. Kamēr domāju, divas sievietes jau sāka ar viņu runāt un sazvanīja policiju.
   Manas personīgās domas – labāk būtu sagaidījis pilsētas svētkus un mēģinājis Brīvības laukuma strūklakā noslīcināties .

   1. Piedod, bet Tu esi nežēlīga. Ikviens. Bagāts vai nabags, izglītots vai neziglītots var nonākt pie šāda soļa. Parasti tam par cēloni ir depresija, kas ir slimība, kura ir jāārstē. Pašnāvība šiem cilvēkiem ir kā kliedziens pēc palīdzības. Viņi patiesībā negrib mirt, bet izbeigt sāpes – gan fiziskas, gan garīgas.

    Nākamreiz lūdzu palīdzi, jo arī Tu vari nonākt līdz tādam stāvoklim kā šis vīrietis.

    1. Nenoliegšu, esmu es nežēlīga.
     Bet vai šis vīrietis arī nav nežēlīgs , ko tādu darot publiskā vietā ? Kāpēc maziem bērniem kas tāds ir jāredz ?
     Šim vīrietim viennozīmīgi ir vajadzīga psihologa , nē , drīzāk psihiatra palīdzība , ja šādi rīkojas , nenoliegšu .
     Bet ja cilvēks tiešām gribētu izdarīt pašnāvību , tad diez vai dienas laikā , publiskā vietā un tik ilgi vilcinoties . Tāpēc neuzskatu , ka tas ir kas vairāk par kliedzienu pēc uzmanības .

    2. Un ja cilvēks tiešām meklē to palīdzību , tad mūsdienās iespēju ir daudz . Radinieki , ja to nav , tad psihologi , sociālie darbinieki , pat internetā var atrast palīdzību . Bet ne jau šādi ākstoties .

    3. Pēdējais , ko vēlējos piebilst . Redziet , ja es šo cilvēku satiktu kaut kur mežā vai citā nomaļā vietā , es patiešām censtos palīdzēt , jo to patiešām varētu uztvert kā pašnāvības mēģinājumu .
     Bet , lai ko man arī neteiktu , nu šis konkrētais gadījums uz Gaisa tilta mani vairāk uzjautrināja . Varat saukt mani par sadistu , mežoni , nežēlīgu , man vienalga . Es tikai skatījos uz šo situāciju reāli .

      1. Jaunietei pilnīga taisnība. Ja cilvēks patiešām būtu nolēmis to darīt, tad neviens viņu neapturētu… To var interpretēt kā vien vēlaties, bet ticamākās versijas – sava veida lūgums pēc palīdzības vai vēlme pievērst uzmanību.

 1. Policisti to gan nevarēs, bet varbūt ir kādi, kuri grib sākt domāt un darīt kaut ko lietas labā, lai cilvēkiem nebūtu tik tālu jānonāk.
  Cilvēki vairs negrib precēties un bērnus radīt, jo nav par ko. Par laimi mūsu kundziņiem, uz ārzemēm braukt kaut kā arī visi nevēlās…bet varbūt vajadzētu. Dažs nabadziņš nonācis pat tik tālu, ka dzīvot negribās. Nu, mediķiem par vienu klientu vairāk. Vismaz kādam prieks…

  1. mūsu valstī jau normāliem cilvēkiem paliek par grūtu……man arī ….bieži vien piemetas tāda bezspēcības sajūta…. Latvija, uz kurieni mēs ejam?….

    1. Ilgi lasīju kādu seksu policisti glābj…kamēr pielēca 😀
     Bet ja par pašnāvniekiem. Tad uzskatu, ka pašnāvība ir liels, liels, liels egoisms un žēluma man pret viņiem nekāda…Jo necietīs jau tas, kurš aizgājis, bet palikušie. Grūti ir mums visiem. Bet aiziešan nav atēstīšana, tā ir bēdu radišana…totāls egoisms.

     1. Egoisms tas ir tikai tad, ja paliek apgādājami bērni. Citādi – brīva izvēle. Nevienam jau nejautā, vai gribi ienākt šajā pasaulē. Tevi vienkārši piedzemdē, un tālāk tiec galā pats. Tāpēc, ja apnīk, vari aiziet, un neviens par to nevar purpināt.

  1. Burvīga dzīve Latvijā ir tikai 1%, pārējie 99% kuļas kā vardes pa krējuma podu.
   Arī mūspuses Kampars aktīvi cīnās par tikšanu pie siles. Izskatās, ka pastums malā. Tad nāksies iztikt ar īres maksu,ko Dome maksā par bibliotēku, Izglītības pārvaldi un valsts par NVA. Bet gan jau kaut ko “izkruķīs” vēl! Vēl cīņa Ministru kabinetā nav beigusies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.