kasjauns.lv

Tiesai nodota lieta par dubultslepkavību

Apsūdzētā persona kopā ar divām paziņām lietoja alkoholu. Apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, dusmu vadīts un sadzīves iemeslu dēļ, nolūkā tīši noslepkavot savas paziņas, paņēma cirvi un piegāja pie minētajām paziņām, kuras smagā alkohola reibuma stāvoklī gulēja uz dīvāna.

17. maijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par divu personu noslepkavošanu sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 118. panta 2. punkta (slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos – ja noslepkavotas divas vai vairākas personas, soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas) un 125. panta 1. daļas (tīšs smags miesas bojājums – par tāda miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai vai bijis par iemeslu redzes, dzirdes vai kāda cita orgāna vai orgānu funkciju zaudēšanai, psihiskam vai citādam veselības traucējumam, ja tas saistīts ar vispārējo darbspēju paliekošu zaudējumu ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā vai izraisījis grūtniecības pārtraukšanu, vai izpaudies nelabojamā sejas izķēmojumā (smags miesas bojājums), — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 7 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās.).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona kopā ar divām paziņām lietoja alkoholu. Apsūdzētais, būdams alkohola reibuma stāvoklī, dusmu vadīts un sadzīves iemeslu dēļ, nolūkā tīši noslepkavot savas paziņas, paņēma cirvi un piegāja pie minētajām paziņām, kuras smagā alkohola reibuma stāvoklī gulēja uz dīvāna. Kad abas cietušās personas pamodās, apsūdzētais ar cirvja kātu vairākas reizes iesita pa galvu abām personām, kuras no iegūtajiem miesas bojājumiem nomira.

Apsūdzētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.