Smārdē aizturēts šoferis-kukuļdevējs

22. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes patruļpolicijas nodaļas darbinieki Engures novadā Smārdes pagastā apturējuši autovadītāju, kurš pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka 22. janvārī 18.25 VP ZRP patruļpolicijas nodaļas darbinieki Engures novadā Smārdes pagastā Rīgas-Ventspils šosejas 63. km apturējuši autovadītāju, kurš pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, savukārt, lai nenoformētu administratīvā pārkāpuma protokolu, mēģinājis iedot 20 latus, pēc kā arī tika aizturēts. Jāmin, ka šajā mēnesī jau aizturēti pieci kukuļdevēji Zemgales reģionā.

Šī ir viena no policijas darba prioritātēm, kurā tiek strādāts pastiprināti.

Pret 1988. gadā dzimušu vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas «Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām (Ls 24 000).

Komentāri

 1. Nekādas strīpiņas vai zvaigznītes neviens nepelna. Ir doti profilaktiski uzdevumi no ”augšas” pāris mēnešus pastrādāt uz kukuļdevējiem, tā sacīt uz rezultātu, un tapēc šādi 20 latnieki trāpās katru dienu en tās reizes, kādu noformējot oficiāli. Vai ir kāds dzirdējis, ka aizturēts šoferītis kukuļdevējs, kurš piedāvājis 200 ls un vairāk. Tādas summas parasti grozās pie rupjiem pārkāpumiem un netiek smādētas. Tagad ekipāžas bieži vien ir 3-4 cilvēki, un tie sūda 20 Ls uz visiem nieks vien ir, tāpēc arī rezultātam kādu var novirzīt.

  1. tieši tā-sen jau paši poliči summiņu zem lati 50 uztver kā ņirgāšanos par sevīm, i ar fotoradaru ēras beigām šie atkal uz zaļa zara, par ko jau laiciņu atpakaļ berzēja rokas

   1. Vai Tu esi bijis blakus kādam gadījumam?Vai tik esi dzirdējis-viena tante teica..vai arī-nu jā,viņi visi ir korumpēti,uzpērkami,viņi VISI ir slikti,bet ES tas labais!

  2. Piekrītu, ar radariem vairs valsts nenopelna, bet te mēnesī 2 kukuļdevēji un skat valsts kasē 48000 – tas tak ir daudz vairāk (negodīgais policists jau tāpat sevi neapdalīs, ja arī nodos kādu maksātāju, priekšniecības acīs tikai pacels savu reitingu).

  1. Bet drošvien varēj to 20ku vai cik nu tur deva paturēt.Drošvien sods būtu bijis izdevīgāk nekā pa mēsliem bradāties.Nu un kas ja tur bij kā soda punktiņš..

  1. Ko Tu tok vispār zini??Mošk esi kādiem 20-30 mentiem visā LV vismaz 100 lašus devis??Vienkārši pliki pateikt/uzrakstīts ka esmu devis un tie ir ņēmuši,tas tak kaķim pie astes.Tagad tak ir krutie mobiļņiki,mošk esi uzfilmējis vai ko ierakstījis,tad info ar pierādījumiem studijā..A tā,kā vecene tirgū 😛

  1. Mjā, daži labi manāmi dzīvo pāri saviem līdzekļiem, ja paskatam viņu mājas, mašīnas un ārzemju ceļojumus. Mazā pilsētā īlenu maisā nenoslēpsi. Skaidrs, ka korumpēti, kā gan citādi.

 2. Pareizi, pareizi – aizstāviet vien ātrumpārkāpējus… un kad šitāds šūmahers kādu nobrauc lidz nāvei, tad visi atkal varēsiet kliegt pēc taisnības.
  Policijā pats nestrādāju, arī mani draugi un radi nē (pieļauju, ka viena daļa tūlīt sāks ķērkt, ka “re, re, “nu-nu” aizstāv savējos), bet šitādus gonkotājus, kuri uzskata, ka ar naudu var atpirkties un gonkot tālāk (ar visnotaļ reālu perspektīvu pie reizes vēl kādu cilvēku paķert līdzi uz citiem medību laukiem)vajag izčakarēt, ka maz neliekas. Diemžēl šādiem kadriņiem Mātes Terēzes metodes nelīdzēs, tādus var ietekmēt tikai ar bailēm no brīvības atņemšanas vai 120 minimālo algu soda.
  Ir ļoti nepatīkami, ka negodīgi policijas darbinieki bieži arī paši ir stimulējuši kukuļdošanas procesu, šo naudu ielikdami savā personīgajā kabatā. Viena negodīga rīcība veicina otru – ķēdes process.
  Kur ir problēma – ja esi pārkāpis ātrumu, tad atzīsti savu vainu un samaksā sodu valsts noteiktajā kārtībā. Bet nē – lielie gonkotāji, kuri tikko daiļi traucās pa šoseju, pēc policijas norādījuma “apstāties”, paliek tādi ļempataini un ļengani, nervozi smaida kā k…ā iekāpuši un tikai vāri spēj nopīkstēt “varbūt var sarunāt”. Tfu, paliek kauns, televīzijā skatoties šitādus sižetus no notikuma vietām.

 3. Tad Tu esi pēc likuma tik pat liels noziedznieks kā policisti (konkrētie), jo neziņoji par notikušu noziedzīgu nodarījumu. Par to paredzēta kriminālatbildība. Ar ko tu labāks?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.