Attēlam ir ilustratīva nozīme

Saimniecībā Zantē sabojā minerālmēslus vairāk nekā 12 000 eiro vērtībā

5. augustā Zantes pagastā konstatēts, ka iekļūts šķūnī un sabojāti tajā esošie maisi, kuros glabāti minerālmēsli. Aptuvenie zaudējumi tiek lēsti 12 500 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Nozog gana lielu naudas summu

No 3. līdz 4. augustam Tukumā no kādas mājas nozagti 940 eiro. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Apgāžas kravas auto

  1. augustā Engures pagastā vīrietis vadīja kravas transportlīdzekli «Volvo FH» sakabē ar piekabi un ceļa līkumā zaudēja transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā automašīna apgāzās. Negadījumā nav fiziski cietušu personu. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Bez tiesībām

  1. augustā 18.16 saņemta informācija, ka pa ceļu Tukums-Kolka brauc «VW Passat», kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā. Pārbaudot informāciju, likumsargi konstatēja, ka šajā gadījumā šoferis nav lietojis alkoholu, taču vadītāju apliecību – arī nebija ieguvis.

Nozog kāpnes

  1. augustā 13.00 Kandavā konstatēts, ka no īpašuma nozagtas alumīnija kāpnes 150 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

VUGD

Piektdien, 5. augustā, ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kandavu, kur dega koka paletes 3 m² platībā.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug gadījumu skaits, kad deg labības rugāji. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Ziņas sniedza VUGD un Valsts policijas ZRP

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *