Attēlam ir ilustratīva nozīme

Policijas uzmanību pievērsis jauniešu uzņemts video Lapmežciemā

Pamatojoties uz sociālajās vietnēs izplatīto video, kurā redzami četri jaunieši braucam uz viena mopēda un uz ceļa braucamās daļas izlejam motoreļļai līdzīgu šķidrumu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī šobrīd sākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi, un tiek noskaidrotas pie atbildības saucamās personas, informē Valsts policija.

Kā redzams publiskotajā video, četri pārgalvīgi jaunieši izvēlējušies pavadīt savu brīvo laiku Lapmežciemā, visi kopā vizinoties uz viena mopēda. Uz sēdvietas izdevās sasēsties trim no viņiem, tāpēc ceturtais nolēma braukt, sēžot uz stūres. Tāpat arī aizsargķiveres pietika tikai diviem brašuļiem. Šobrīd nenoskaidrotu motīvu vadīts viens no jauniešiem braukšanas laikā uz ceļa braucamās daļas izlaistīja šķidrumu, kas pirmšķietami izskatās pēc motoreļļas. Ignorējot to, ka šāda rīcība ir bīstama ne tikai pašiem, bet arī ikvienam citam ceļu satiksmes dalībniekam, viens no jauniešiem izklaidi iemūžināja video, ko vēlāk publiskoja sociālajā vietnē „TikTok” un ar video dalījās arī „Facebook” lietotāji.

Lai arī šobrīd video publiskai apskatei sociālajās vietnēs vairs nav pieejams, tas ir Valsts policijas rīcībā un par apzinātiem rupjiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kas var radīt smagas sekas, likumsargi ir sākuši piecus administratīvo pārkāpumu procesus, un tiek noskaidrotas pie atbildības saucamās personas.

Ceļu satiksmes noteikumos ir norādīts, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir aizliegts piesārņot vai piegružot ceļu. Ja ceļu satiksmes dalībnieks piesārņojis vai piegružojis brauktuvi (izkritusi krava, izlijusi eļļa u.tml.), viņam tā nekavējoties jānotīra, bet, ja tas nav iespējams, par to jābrīdina citi ceļu satiksmes dalībnieki un jāpaziņo policijai. Par ceļu piesārņošanu fiziskai personai tiek piemērots naudas sods no 70 līdz 350 eiro.

Tāpat transportlīdzekļa vadītājam, vadot mopēdu, jābūt galvā uzvilktai aizsprādzētai aizsargķiverei, un viņa pienākums ir nevest pasažierus, kuriem galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres. Ceļu satiksmes likumā noteikts, ka par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 30 līdz 70 eiro.

Saistībā ar pasažieru pārvadāšanu ir aizliegts pārvadāt lielāku pasažieru skaitu, kā norādīts transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā vai norādījis transportlīdzekļa izgatavotājs, turklāt pasažieri jāpārvadā tā, lai tie netraucētu transportlīdzekļa vadītāju un neierobežotu viņam redzamību. Par šo noteikumu pārkāpumiem transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu 40 eiro.

Aicinām vecākus veikt audzinoša rakstura pārrunas ar pusaudžiem un jauniešiem, atgādinot par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību, kā arī izskaidrot iespējamās traģiskās sekas, kas var rasties, uz ceļa uzvedoties bezatbildīgi un pārgalvīgi.

Valsts policija uzsver, ka ikkatra cilvēka veselība, drošība un dzīvība ir vērtīgāka un svarīgāka nekā lēta popularitāte uz neilgu brīdi sociālajās vietnēs.

Komentāri

  1. Labprāt parunātos ar video autora latviešu val.,ķīmijas un bioloģijas skolotājiem! Par ko jums ,cienītie, algas pacelt? Ja jūs neesat iemācījuši šai degradētajai personai ne normāli runāt,ne to,ka eļļa nenožūst, ne arī normālu attieksmi pret cilvēkiem ap 40 g.v.! Par dabas piesārņošanas kaitīgumu viņš arī nav dzirdējis…

  2. Ak tad atkal skolotāji vainīgi! Viss, kas notiek – pie visa vainīgi skolotāji. Vai tad šiem sīkajiem neliešiem vecāku nav? Šie ir inkubatorā izperēti? Atlika tikai izperēt un tad visa atbildība skolotājiem, perētājiem uzslava par pūlēm.

  3. Kad beidzot policija sāks kontrolet tos sīkos šmurguļus ar skūteriem Tukuma ielās? Vakaros tie lien ārā kā spoki ar saviem hlamiem un uz ielas uzvedās kā baikeri filmās! Viens krupis ar savu mēslu,kurš rauj ratā un ar briesmīgu skaņu, katru vakaru gonko pa Spartaka ielu. Jasāk būs pašiem viņus audzinātt,kā to izdarija Ādažos,varēs skriet uz bez tabu un raudāt FB. Tukumā policija nav vispār!

    1. Kā tad nav policijas? Kā bez jostas vai octas brauc tad uzreiz ir policija un sods.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *