Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kārtējais negadījums uz gājēju pārejas

7. decembrī 18.49 Tukumā, Tulpju ielā, virzienā no Kurzemes ielas uz Asteru ielu, vīrietis vadīja transportlīdzekli «Dodge Nitro» un uz neregulējamas gājēju pārejas nedeva ceļu gājējam, kas tobrīd šķērsoja brauktuvi. Gājējs nogādāts ārstniecības iestādē. Kā policijai skaidrojis liecinieks, gājēji tobrīd savā starpā bija aizrunājušies un, šķērsojot ielu, nepārliecinājās, vai tas ir droši (proti, vai auto tiešām dod ceļu). Uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi gan pret autovadītāju, gan pret gājēju. Jāpiebilst, ka saskaņā ar 2021. gada jūlija Tukuma novada Kustības drošības un satiksmes organizācijas komisijas lēmumu arī šo gājēju pāreju bija plānots likvidēt.

Aizmirsta un pazudusi nauda

 1. decembrī Tukumā sieviete aizmirsa paņemt naudu no bankomāta. Brīdī, kad viņa atgriezās, pie bankomāta esošās sievietes apgalvoja, ka viņas nav naudu ne redzējušas, ne ņēmušas. Nodarīts materiālais zaudējums – 130 eiro. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Turpina krāpties, solot pārdot kurināmo

 1. decembrī policijā vērsās tukumnieks, kurš, atsaucoties sludinājumam sociālajā vietnē «Facebook», uz Lietuvas bankas konta numuru pārskaitījis 567 eiro kā avansa maksājumu par kokskaidu brikešu piegādi. Pasūtītā prece nav piegādāta, kā arī iemaksātā nauda netiek atgriezta. Policijā par krāpšanu sākts kriminālprocess.

Apzagts dzīvoklis 

6. decembrī policijā vērsās vīrietis, kurš konstatēja, ka, atslēdzot dzīvokļa durvis, no viņa dzīvesvietas Tukumā nozagts televizors “Samsung Smart”, automašīnas magnetola “Pioneer”, divas virsjakas un citi apģērbi. Nodarīts materiālais zaudējums 1740 eiro. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Iebrauc pieturā Smārdē 

Kā liecina sākotnējā informācija, 7. decembrī Tukuma novada Smārdes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Audi 100» un neizvēlējās drošu un ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un bojāja sabiedriskā transporta pieturu. Policijā par notikušo tika sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 50 eiro.

 

 

Komentāri

 1. “gājēji tobrīd savā starpā bija aizrunājušies un, šķērsojot ielu, nepārliecinājās, vai tas ir droši ”
  Atslēgas vārds: “nepārliecinājās”!!
  Te jāņem piemērs no jaunāko klašu skolniekiem kuri pedantiski gaida kamēr auto apstājās un tikai tad iet pāri ielai. Malači!!

  1. Tieši tā!Es kā vadītājs esmu ievērojis,ka mazie pagaida,kad auto apstājas un tad tikai šķērso ielu.Protams ir izņēmumi,bet salīdzinot ar pieaugušajiem, mazie demonstrē saprāta pārākumu!

  2. Vispar ja kadam ir autovaditaja aplieciba un ir lasijis ceļu satiksmes noteikumus tad tur ir rakstits ka gajejs pirms šķersot brauktuvi ir japarliecinas par drošibu, bet nu es domaju ka gudriem rakstutajiem pat veloapliecibas nava….

 2. Esmu autovadītājs, uz ceļa ir jāskatās arī šoferiem,jo ļoti daudzi auni neredz gājējus! Nav attaisnojama šofera rīcība.

 3. Kaa var gribeet lai gaajeejs masiinu redz ja vins pat vilcienu neredz. Iet kaa teli un pectam briinaas ka nobrauc.

 4. Pareizi saprotu, ka šeit gājējam sods par to, ka viņu notriec uz gājēju pārejas, ejot pa zaļo signālu?

 5. Gājēji neskatas, tik iet, ir ziema, nevar uzreiz nobremzēt! Plus cik esmu vērojusi, lielākai daļai nav atstarotāja, melns apģērbs. Nu tad spriežat paši.

 6. Mīļie gājēji lūdzu esiet prātīgi! Protams jāpiesargās arī šoferiem, bet gājējiem nav jāskrien zem riteņiem….

 7. Ne CP redz, ne atseviški slēpjoties aiz visādiem attaisnojumiem pat speciāli aizklāj zīmes ar sniegu, laikā kad pārējiem tīri autoņi, vismaz atpazīšanas zīmes – 227. Numura zīmes atbilst attiecīgā transportlīdzekļa reģistrācijas doku­mentiem. Numura zīmēm jābūt tīrām, stāvoša transportlīdzekļa numura zīmes simboliem skaidrā diennakts gaišajā laikā jābūt salasāmiem vismaz no 40 m attāluma, bet skaidrā diennakts tumšajā laikā, kad iedegtas transport­līdzekļa ārējās apgaismes ierīces, – vismaz no 20 m attāluma.
  Pārejām jāatjauno gājēju pārejas plāksnes, ne jānobāž savām vajadzībām vai jāpārdod.

 8. Ne CP redz, ne atseviški slēpjoties aiz visādiem attaisnojumiem pat speciāli aizklāj zīmes ar sniegu, laikā kad pārējiem tīri autoņi, vismaz atpazīšanas zīmes – 227. Numura zīmes atbilst attiecīgā transportlīdzekļa reģistrācijas doku­mentiem. Numura zīmēm jābūt tīrām, stāvoša transportlīdzekļa numura zīmes simboliem skaidrā diennakts gaišajā laikā jābūt salasāmiem vismaz no 40 m attāluma, bet skaidrā diennakts tumšajā laikā, kad iedegtas transport­līdzekļa ārējās apgaismes ierīces, – vismaz no 20 m attāluma.
  redzams, kuri šeit tie “braucēji”, nekad nav kājāgājēji, tikai ieķērušises stūrē un gāzi grīdā un neredz taisnā līnījā it kā izlidotu no līkuma un attaisnojumam brieži izlec, nevar nobremzēt, tad jau pie zīmes arī aizmirst samazināt ātrumu un arī jāpārliecinās nav, jo liellopa tiesības.
  Pārejām jāatjauno gājēju pārejas plāksnes, ne jānobāž savām vajadzībām vai jāpārdod.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *