Attēlam ir ilustratīva nozīme

Brauc dzērumā, bez tiesībām un taranē policijas auto

23. janvārī 18.55 Smārdes pagastā, Milzkalnē, vīrietis vadīja «Audi A4», būdams alkohola reibumā. Pārbaudē konstatēts, ka vadītājam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Vīrietis atteicās no no alkohola koncentrācijas pārbaudes, tādēļ tika nogādāts Rīgas Psihoneiroloģiskā slimnīcā asins analīžu veikšanai, kas apliecināja, ka persona tiešām ir 1,25 promiļu reibumā. Uzsākts kriminālprocess. Jāpiebilst, ka pēc auto apturēšanas, vadītājs nenodrošināja, lai tas neizkustētos, kā rezultātā automašīna uzripoja Valsts policijas trafarētajam transportlīdzeklim, to bojājot. Tāpat apturētajā transportlīdzeklī atradās trīs vīrieši no dažādām mājsaimniecībām, tādēļ uzsākti vēl arī administratīvo pārkāpumu procesi par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu, piemērojot naudas sodus no 500 līdz 1500 eiro apmērā.

No 21. līdz 24. janvārim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēti 111 notikumi, uzsākti 95 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 21 par mājsēdes neievērošanu, 9 par pulcēšanos, 2 par mutes un deguna aizsega nelietošanu, 9 par to, ka nepilngadīgais ir lietojis alkoholu un 2 par nelegālu cigarešu glabāšanu. Aizdomās par narkotiku lietošanu aizturētas 5 personas un konstatēti 3 gadījumi, kad automašīna vadīta reibumā – divi no šiem vadītājiem nebija ieguvuši autovadītāja apliecību. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta viena persona.

 1. janvārī

Tukumā kāda veikala apsekošanas laikā likumsargi konstatēja, ka 1997. gadā dzimis vīrietis publiski pieejamās iekštelpās atradās bez mutes un deguna aizsega, tādējādi pārkāpjot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Policijā par notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 50 eiro.

 1. janvārī

18.00 Tukumā, Dzelzceļa stacijā, 12-gadīgs jaunietis mēģināja iegādāties skandu no diviem nepazīstamiem jauniešiem. Pārdevējs paņēma naudu un skandu un aizskrēja prom. Veicot meklēšanas pasākumus, tika aizturēti divi zēni (17 un 15 gadus jauni), kuri savu vainu nodarījumā atzina. Uzsākts kriminālprocess.

23.00 Tukumā, Spartaka ielā, dzīvoklī atradās sešas nepilngadīgas personas alkohola reibumā, kuras nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Kompānijas vienīgais vīriešu kārtas pārstāvis nogādāts medicīnas iestādē alkohola intoksikācijas dēļ. Uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi par to, ka nepilngadīgas personas ir lietojušas alkoholu, kā arī seši pārkāpumu procesi par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu, piemērojot naudas sodus 50 eiro apmērā katram. Plānots vērtēt arī bērnu vecāku atbildību, kas nenodrošināja, ka mājsēdes laikā bērni atrodas savā dzīvesvietā.

 1. janvārī

3.25 Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis ārkārtējās situācijas laikā pārkāpa noteikumu atrasties savā dzīves vietā. Uzsākta administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

3.50 Kandavā, Lielajā ielā, sieviete vadīja automašīnu «Renault Megan», būdama alkohola reibumā, proti, viņas izelpā tika konstatētas 1,95 promiles. Tāpat pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka sievietei nav aizpildīts pašapliecinājums par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā. Policijā par notikušo uzsākti 2 administratīvā pārkāpuma procesi. Par sēšanos pie stūres alkohola reibumā ir apturētas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, savukārt par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpumu piemērots naudas sods 600 eiro.

14.29 Tukumā, Rožu ielā, mazdārziņos pie nelielas būdiņas, atrasts nezināma vīrieša līķis. Vīrieša augums – 150-160 centimetri, vecums – 70 gadi, tumši, pelēki mati, bārda, ūsas. Uzsākts kriminālprocess; vīrieša personība vēl nav noskaidrota.

Tukuma novada Slampes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 49. kilometrā, vīrietis, vadot automašīnu «Suzuki Grand Vitara», nobrauca no ceļa braucamās daļas un automašīna apgāzās. Negadījumā transportlīdzekļa vadītājs guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

 

23.50 Tukumā, Lauku ielā, vīrietis atradās ārpus savas dzīves vietas. Pārbaudes laikā konstatēts, ka viņš nav aizpildījis pašapliecinājumu, kur būtu minēts kāds no izņēmuma gadījumiem, kas ļautu atrasties ārpus mājas pēc pulksten 22.00. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

 1. janvārī

Tukuma novada Pūres pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Audi 80», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,88 promiles. Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietim nav likuma noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, bet par mājsēdes pārkāpumu vadītājam un pasažierim piemērots naudas sods 300 eiro apmērā katram.

VUGD

Sestdien, 23. janvārī, pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Celtnieku ielā, Tukumā, jūtama deguma smaka un strādā dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā – piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens. Viens cilvēks no dzīvokļa bija evakuējies pats saviem spēkiem vēl pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Ziņas sniedza Valsts policijas ZRP un VUGD

 

Komentāri

 1. Arī diženiem cilvēkiem reizi pa reizei sanāk kļūdīties. LTF kongresā Ēvalds teica vārdus, mana drosmīgā arāju tauta. Lasot iknedēļas kriminālhroniku redzam , ka Ēvaldam Valteram ir sanācis misēklis, jo pareizi būtu teikt , mana drosmīgā dzērāju tauta, jo tikai drosmīgie mājsēdes laikā braukā apkārt dzērumā un bez tiesībām.

 2. Ir viens jautājums Tukuma domei-cik jūs esat paredzējuši prēmijas pašvaldības policistiem par viņu nelikumīgajām darbībām,parneadekvāto soda summu piemērošanu.

  1. Pirmkārt. Tu domā ka te kāds no domes vai policijas lasa Tavu savārstījumu?

   Otrkārt, valsts robežas ir tālāk par Tavu piedrazoto sētu.

   Treškārt, noteikumi attiecas uz visiem. Negribi sodu, sēdi mājās ar ģimeni!

 3. Laba lieta tā komandantstunda – kā uz delnas top redzami īpaši negudrie, kam nav miera nekādos apstākļos. Paldies, policija, par darbu!

 4. Starp citu ja viss tik slikti un nepareizi, ejiet strādāt uz policiju. Cepuri nost jaunajiem polcistiem, prot būt pieklājīgi un zinoši. Būtu mana vaļa es jau sen šitos rupekļus un dzērājus iekaustītu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.